ME piłkarzy ręcznych 2016. Najpiękniejsze bramki pierwszej rundy [WIDEO]

Wybrano dziesięć najpiękniejszych bramek pierwszej rundy mistrzostw Europy w piłce ręcznej. W zestawieniu nie ma ani jednej zdobytej przez reprezentanta Polski.

EHF w sumie wybrała dziesięć bramek - pięć trafiło do podsumowania grup A i B, a drugie pięć to najlepsze trafienia z grup C i D. Niestety, w zestawieniu brakuje choćby jednej bramki rzuconej przez reprezentanta Polski. Jest za to gol Francuza Abalo, który w nieprawdopodobny sposób oszukał obronę biało-czerwonych i pokonał Sławomira Szmala.

W grupach A i B najpiękniejszą bramką zostało trafienie z meczu Francja - Macedonia. Kirył Lazarowa pokonał francuskiego bramkarza po dwójkowej akcji i rzucie z powietrza.

 

Z grup C i D za najlepsze trafienie uznano powietrzną Duńczyków w meczu z Rosją zakończoną pięknym trafieniem Andersa Eggerta Magnussena.

 

Od sobotniego meczu z Norwegią w Krakowie rozpoczną polscy piłkarze ręczni rywalizację o awans do strefy medalowej mistrzostw Europy. W drugiej rundzie na drodze Polaków staną także Białoruś i jeden z faworytów turnieju - Chorwacja. Wszystkie mecze Polaków o godz. 20.30. Relacje na żywo w Sport.pl i aplikacji Sport.pl LIVE!

Co Ty wiesz o piłce ręcznej?

Zobacz wideo
Czy polscy piłkarze ręczni wywalczą medal w ME?
Więcej o:
Copyright © Agora SA