ME piłkarzy ręcznych 2016. Jurecki raczej nie zagra z Norwegią

- W czwartek wieczorem Bartosz Jurecki będzie trenował z drużyną - mówi nam Jacek Będzikowski, drugi trener reprezentacji Polski piłkarzy ręcznych. Ale 37-letni obrotowy po kontuzji łydki nie będzie jeszcze pracował na pełnych obrotach. - I raczej nie zagra w sobotę z Norwegią - dowiadujemy się od lekarza kadry, Rafała Markowskiego

We wtorek, bez Jureckiego, Polska pokonała Francję 31:25 na zakończenie rywalizacji w grupie A. Dzięki jej wygraniu biało-czerwoni mają odpoczynek od gry aż do soboty. W środę trener Michael Biegler pozwolił zawodnikom pobyć z rodzinami. W czwartek rozpoczynamy misję "Norwegia". - Czuję się coraz lepiej, mam nadzieję, że będzie dobrze - mówi Jurecki. Łydka, której urazu doznał w niedzielnym spotkaniu z Macedonią, dokucza mu od dawna. W trakcie przygotowań do mistrzostw właśnie przez nią jeden z liderów drużyny grał mało. Może w starciu z Francuzami nieobecność Jureckiego nie była zauważalna, bo kapitalnie zagrał Kamil Syprzak. Ale bezsprzecznie dobrze mieć do dyspozycji i drugiego z naszych świetnych kołowych potrafiących grać w ataku. Maciej Gębala, który zastąpił Jureckiego w składzie, doświadczenie ma prawie zerowe. A Bartosz to już trzykrotny medalista mistrzostw świata, najlepszy obrotowy ubiegłorocznego turnieju w Katarze, na którym Polska zdobyła brąz. Od jakiegoś czasu Jurecki dla kadry jest cenny jeszcze bardziej, bo świetnie wykonuje rzuty karne.

Ale spieszyć się z przywracaniem go do składu nie wolno. Jednej zmiany już dokonaliśmy (Gębala za Jureckiego), zostały nam jeszcze tylko dwie, a przed nami najpewniej pięć meczów. W sobotę gramy z Norwegią, w poniedziałek z Białorusią, w środę z Chorwacją, a jeśli wszystko pójdzie po naszej myśli, to w piątek w półfinale i w niedzielę o złoto albo o brąz. - Zmianę możemy zrobić do godziny 9 w sobotę. Będziemy czekać do końca, ale jeśli z Bartka zdecydujemy się skorzystać już przeciw Norwegii, to tylko po to, żeby rzucał karne - mówi nam dr Markowski. - Naderwany mięsień w łydce musi dobrze odpocząć, nie będziemy ryzykować pogłębienia urazu - kończy lekarz kadry.

Zobacz wideo

Obserwuj @LukaszJachimiak

Ale jak to? Wygrywamy z Francją? [MEMY]

Kamil Syprzak relacjonuje mistrzostwa Europy na Snapchacie Sport.pl!

Czy Polska zdobędzie mistrzostwo Europy?
Więcej o: