ME piłkarzy ręcznych 2016. Polska - Macedonia 24:23. Syprzak: Francja by nam czegoś takiego nie odpuściła

- Zamiast rozmawiać wolałbym pójść po tabletkę - stwierdził Kamil Syprzak tuż po zwycięstwie Polski nad Macedonią 24:23. Ale MVP tego spotkania odpowiedział na kilka pytań. - Mecz trwa 60 minut, a my na dwie minuty przed końcem o tym zapomnieliśmy. Francuzi by nam czegoś takiego nie odpuścili - stwierdził. Z Francją o pierwsze miejsce w grupie A Polska zagra we wtorek. Relacja na żywo w Sport.pl o godz. 20.30

Łukasz Jachimiak: Wygraliście drugi mecz, zapewniliście sobie awans do drugiej fazy mistrzostw, ale nie wyglądasz na szczęśliwego. Dlaczego?

Kamil Syprzak: Ledwo stoję, okropnie bolą mnie plecy. Zamiast rozmawiać wolałbym pójść po jakąś tabletkę.

Bolą przez uderzenie rywala, upadek, czy wychodzi jakaś sprawa przeciążeniowa?

- Dostałem kilka takich piłek, które ledwo złapałem, sięganie po nie boli. Ale najmocniej odczułem jeden z upadków. W sumie nic niezwykłego. Wezmę leki i przejdzie.

Jest szansa, że fatalna końcówka z Macedonią trochę was otrzeźwi? Z 24:20 na dwie i pół minuty przed końcem zrobiło się pół minuty ataku rywali, po którym mecz mógł się skończyć remisem. Widać po was, że jesteście na tę sytuację źli.

- To prawda, mamy za sobą dwa mecze i oba były bardzo trudne, ale z Macedonią końcówkę bardzo sobie sami skomplikowaliśmy. Mecz trwa 60 minut, a my na dwie minuty przed końcem najwyraźniej o tym zapomnieliśmy. Jak się ma cztery bramki przewagi, to nie można jej tak szybko roztrwonić. Ale najważniejsze, że znów wygraliśmy. Bardzo się z tego zwycięstwa cieszymy i postaramy się zagrać lepiej z Francją, bo oni by nam czegoś takiego pewnie nie odpuścili. Mamy nauczkę.

Pięć ze swoich sześciu bramek rzuciłeś w pierwszej połowie, będąc praktycznie naszą jedyną opcją w ataku. Od początku mieliście przygotowany wariant gry głównie przez ciebie, czy pomysł przyszedł w trakcie gry?

- Ważne jest tylko to, że dostałem kilka piłek i wrzuciłem je do bramki.

Obserwuj @LukaszJachimiak

[MEMY] po meczu z Macedonią

Zobacz wideo
Polacy z Francją...
Więcej o:
Copyright © Agora SA