Mistrzostwa Europy w piłce ręcznej 2016. Biegler ogłosił kadrę na turniej

Piotr Masłowski, Robert Orzechowski, Macieja Gembala i Marcin Wichary to zawodnicy, którzy w ostatniej chwili wypadli ze składu reprezentacji Polski na rozpoczynające się w piątek w naszym kraju mistrzostwa Europy piłkarzy ręcznych. Na początek w piątek o godz. 20.30 biało-czerwoni grają z Serbią. Relacja na żywo na Sport.pl.

Ostateczny 16-osobowy skład trener Michael Biegler podał w czwartkowy wieczór na konferencji technicznej. Nie ma wielkich niespodzianek. Spośród trzech bramkarzy szkoleniowiec zrezygnował z Marcina Wicharego, nie powołał też leworęcznego skrzydłowego Roberta Orzechowskiego oraz kołowego Macieja Gembalę. Na środku rozegrania Biegler zdecydował się zostawić Bartosza Konitza z Orlen Wisły Płock rezygnując z Piotra Masłowskiego z Azotów Puławy.

Rozgrywki grupy A biało-czerwoni inaugurują w piątek o godz. 20.30 w Tauron Arenie Kraków pojedynkiem z Serbią. O godz. 18 Francja zmierzy się z Macedonią.

Skład reprezentacji Polski na Mistrzostwa Europy:

bramkarze: Sławomir Szmal (Vive Tauron Kielce), Piotr Wyszomirski (Pick Szeged, Węgry)

rozgrywający: Karol Bielecki (Vive Tauron Kielce), Piotr Chrapkowski (Vive Tauron Kielce), Rafał Gliński (Górnik Zabrze), Michał Jurecki (Vive Tauron Kielce), Bartosz Konitz (SPR Wisła Płock), Krzysztof Lijewski (Vive Tauron Kielce), Michał Szyba (RK Gorenje Velenje, Słowenia);

skrzydłowi: Michał Daszek (SPR Wisła Płock), Przemysław Krajewski (Azoty Puławy), Jakub Łucak (WKS Śląsk Wrocław), Adam Wiśniewski (SPR Wisła Płock);

obrotowi: Bartosz Jurecki (SPR Chrobry Głogów), Piotr Grabarczyk (HSV Hamburg, Niemcy), Kamil Syprzak (Barcelona Lassa, Hiszpania).

Ich idol to... Michael Jordan. Ciekawostki o piłkarzach ręcznych

Czy polscy piłkarze ręczni wywalczą medal w ME?
Więcej o:
Copyright © Agora SA