Piłkarze ręczni o losowaniu: Nie ma łatwych grup

Andrzej Rojewski i Sławomir Szmal ze spokojem podchodzą do przeciwników, których poznali podczas krakowskiego losowania grup mistrzostw Europy.

Ceremonia losowania odbyła się w centrum kongresowym ICE. W części artystycznej były tańce z motywem przewodnim piłki ręcznej i bramki, a na scenie pojawili się m.in. chór Sound'n'Grace oraz Liber i Natalia Szroeder, która ponoć kiedyś uprawiała ten sport. Potem zgromadzeni poznali grupy. Rywalami reprezentacji Polski w walce o mistrzostwo Europy w piłce ręcznej będą Francja, Macedonia i Serbia.

- Byłem spokojny przed i w trakcie losowania. Nie ma łatwych grup w mistrzostwach Europy i nasza także taka nie jest. Pewnie, że ostatnie wyniki Francji robią wrażenie, bo zdobyła wszystko, co jest do zdobycia. Nie będzie jednak lepszej możliwości niż ich pokonać, gdy za plecami będziemy mieli tylu swoich kibiców. Emocje od nich spróbujemy zamienić w pozytywną energię i zajść jak najdalej. Zawsze ich doping dodaje kilka procent więcej umiejętności czy siły. Jestem przekonany, że dzięki nim niektóre mecze same się będą grały - mówi Andrzej Rojewski, rozgrywający reprezentacji Polski

- Typy były trochę inne, ale z racji tego, że mam szacunek dla każdego rywala, nie będę ich zdradzał. Jeśli chcemy walczyć o medal, to musimy wygrać z każdym rywalem. Nie robi wielkiej różnicy, w której grupie byśmy się znaleźli - dodał bramkarz Sławomir Szmal. Euro 2016 zostanie rozegrane w styczniu w Krakowie, a w sobotę Polska zagra towarzysko z Danią w Kraków Arenie (relacja na żywo na krakow.sport.pl).

Zobacz wideo
Więcej o: