Mistrzostwa świata piłkarzy ręcznych. Vori ostrzega przed Polakami: "Przed nami 60 minut ciężkiej walki"

- Polska jest bardzo niebezpiecznym przeciwnikiem z doskonałą obroną 6-0 i wielkim bramkarzem Sławomirem Szmalem - mówi przed środowym ćwierćfinałem rozgrywanych w Katarze mistrzostw świata piłkarzy ręcznych kapitan Chorwacji Igor Vori. Początek meczu o godz. 16.30, relacja Z czuba i na żywo na Sport.pl

Potężny 35-letni kołowy Paris Saint Germain to filar chorwackiej obrony. To właśnie Vori na środku defensywy często wychodzi wysoko do rywali utrudniając im rozgrywanie piłki. Dlatego kapitan reprezentacji Chorwacji wie co mówi, przestrzegając przed polskimi zawodnikami.

- Mają strasznych strzelców, Karola Bieleckiego i Michała Jureckiego, doskonałych obrotowych Bartosza Jureckiego i mierzącego 208 cm Kamila Syprzaka - mówi o 5 cm niższy i ważący 114 kg Vori cytowany przez "Sportsko Novosti". Dodaje, że Polska jest przeciwnikiem grającym taktycznie bardzo dojrzale i że jego zespół czeka 60 minut walki z Polakami.

Z kolei Manuel Strlek, skrzydłowy reprezentacji Chorwacji i Vive Tauron Kielce podkreśla, że choć jego narodowy zespół ma doskonały bilans meczów z biało-czerwonymi, to by pokonać polską drużynę będzie musiał zagrać najlepszy mecz tych mistrzostw.

- Polacy na pewno chcą być w walce o medal. Mają bardzo dobrą i wysoką obronę, na tym turnieju pokazali już doskonałą piłkę ręczną. Nie mamy przed sobą zbyt wielu tajemnic, wiemy, co zrobią Polacy, a oni wiedzą wiele o nas - cytuje chorwacka gazeta Strleka.

Mecz Polska - Chorwacja w środę o godz. 16.30, relacja Z czuba i na żywo na Sport.pl.

Więcej o: