Mistrzostwa świata piłkarzy ręcznych. Polacy najgorzej rzucają karne

Polscy piłkarze ręczni na mundialu w Katarze mają najgorszą skuteczność wykorzystywania rzutów karnych. W sobotę biało-czerwoni grają o drugie miejsce w grupie z Danią. Początek meczu o godz. 19, relacja Z czuba i na żywo na Sport.pl.

Drużyna Michaela Bieglera na miano najgorzej w całych mistrzostwach egzekwującej rzuty karne zasłużyła sobie oczywiście w czwartkowy wieczór w meczu z Arabią Saudyjską. Bo wprawdzie nasz zespół rozgromił rywala 32:13, to nie wykorzystał z żadnego z sześciu rzutów karnych! Nawet najzagorzalsi statystycy tej dyscypliny nie przypominają sobie, by kiedykolwiek coś takiego tej drużynie się przydarzyło. Rzuty Krzysztofa Lijewskiego, Michała Daszka, Andrzeja Rojewskiego i Bartosz Jureckiego obronił golkiper rywali, Karol Bielecki trafił w poprzeczkę, a w drugiej próbie Daszek rzucił obok bramki.

Co ciekawe, w tym meczu nie padł żaden gol z karnego - w pierwszej połowie dwa razy rzuty rywali obronił Sławomir Szmal.

Po tym spotkaniu Polska zajmuje 24., ostatnie miejsce w klasyfikacji skuteczności rzutów karnych - na 12 prób nasz zespół wykorzystał tylko 5., co daje 42-procentową skuteczność. Średnia mundialu to natomiast 75 proc.

Najlepiej w tym elemencie radzą sobie na razie Chorwaci - wykorzystali 15 z 16 rzutów karnych (94 proc.), w tym 11 celnych na 11 prób miał świetnie spisujący się w Katarze skrzydłowy Vive Tauron Kielce Ivan Cupić. Dalej jest Białoruś (8/9 - 89 proc.), Katar (12/14 - 86) i sobotni rywal biało-czerwonych Dania (11/13 - 85).

Dużo lepiej wypadamy w obronie rzutów karnych. Pięć obronionych rzutów na 15 prób rywali (cztery Sławomira Szmala i jedne Piotra Wyszomirskiego), czyli 33-procentowa skuteczność, daje Polakom wraz z Arabią Saudyjską drugie miejsce w tej klasyfikacji. Najlepiej dotąd bronią karne austriaccy bramkarze - wygrali 7 na 19 pojedynków z graczami rywali, co daje 37 proc. skuteczności.

Zobacz wideo

Materiały partnera adidas Performance ADIZERO COUNTERBLAST 7 Obuwie do piłki ręcznej neon green/running white/phantom Hummel FIRE KNIGHTS Torba sportowa black/flame scarlet Hummel FIRE KNIGHTS Piłka do piłki ręcznej black/flame scarlet

Więcej o: