Eliminacje ME piłkarek ręcznych. Polki przegrały z Czarnogórą

Reprezentantki Polski przegrały w Częstochowie z Czarnogórą 22:25 w przedostatnim meczu eliminacji do mistrzostw Europy w piłce ręcznej. O awans Polki powalczą w ostatnim meczu w sobotę w Brnie z Czeszkami.

Polki do meczu przystąpiły bez kontuzjowanej Iwony Niedźwiedź, ale bardzo zmotywowane. Zespół z Bałkanów przyjechał tylko w 13-osobowym składzie, ale z megagwiazda Katariną Bulatović.

Pierwsze minuty były nieco nerwowe z obu stron. U nas punktowała Kinga Byzdra. W przeciwnym obozie aktywna była lewoskrzydłowa Biljana Pavicević. Walka w pierwszej połowie była wyrównana, a Polki wygrały ją 11:10.

Świetnie dopingowała publiczność. Kibice praktycznie ani na chwilę nie milkli.

Polki zdołały odskoczyć na 16:13, ale szybko zostały dogonione przez przeciwniczki. Reakcja Rasmussena mogła być tylko jedna - przerwa na żądanie. Po chwili było jeszcze gorzej, gdyż Czarnogórki prowadziły dwoma trafieniami. Polki wykorzystały grę w przewadze i za sprawą rzutów Wojtas wyrównały stan meczu, ale końcówka znów należała do rywalek.

Polki skomplikowały sobie drogę na ME porażkami z Czeszkami i Czarnogórkami w pierwszych dwóch meczach. Choć pokonały dwukrotnie Portugalki, to wciąż ich sytuacja jest trudna. By awansować, muszą pokonać w sobotę Czeszki co najmniej czterema bramkami.

Polska - Czarnogóra 22:25 (11:10)

Polska: Gapska, Czarna -Stachowska 1, Siódmiak 3, Gadzina, Gęga, Grzyb 2, Kudłacz 4, Janiszewska, Pielesz, Drabik, Zalewska 1, Wojtas 5, Semeniuk-Olchawa, Kulwińska, Byzdra 6. Kary 4 min.

Czarnogóra: Vukcević, Rajković -Pavicević, Despotović, Jovanović, A. Klikovać, Ramusović, Malović, , B. Klikovać, Vukcević, Jauković, Bulatović, Mehmedović. Kary 6 min.