Kowalczyk o piłkarkach: To jest zespół, który może pójść w ślady Orłów Wenty

Były trener reprezentacji Polski mężczyzn, a dziś szkoleniowiec Azotów Puławy Bogdan Kowalczyk wierzy w to, że kadrę szczypiornistek stać w przyszłości na sukcesy. Nie skreśla ich także w starciu o ćwierćfinał w rozgrywanych obecnie w Serbii mistrzostwach świata. Mecz Polska - Rumunia o 20.15 na Sport.pl.

Bogdan Kowalczyk:

Na dziś jesteśmy zespołem klasy średniej na świecie. Trudno nam będzie wejść do ćwierćfinału, natomiast potem wszystko jest możliwe.

Nie ma co jednak ukrywać, że to jest reprezentacja, na którą długo czekaliśmy. Trafił się taki szczęśliwy układ, jaki swego czasu był udziałem kadry Bogdana Wenty. Są w drużynie jeszcze te doświadczone zawodniczki, które grają na wysokim poziomie i wciąż są głodne sukcesów, a do tego doszło kilka młodych dziewczyn i to wszystko fajnie się połączyło. Trzeba jednak pamiętać, że to też nie jest zespół, który od ręki zawojuje świat. Tutaj potrzebna jest praca, dużo pracy, ale te szczypiornistki na to stać.

W 1/8 finału czeka je trudny rywal, ale jeśli miało się dobrą grupę, to w drugiej rundzie już nie może być łatwo. To już by było za dużo szczęścia, coś za coś.

Więcej o: