Piłka ręczna. Po losowaniu LM: Radość w Kielcach i rozczarowanie w Płocku

Wymarzone losowanie 1/8 finału Ligi Mistrzów dla Vive Targi Kielce. Jego rywalem będzie słoweński Cimos Koper. Mistrz Polski Orlen Wisła Płock czeka trudne zadanie w starciu z THW Kiel.

Przedstawiciele obu klubów po wtorkowych rozstrzygnięciach byli w zupełnie innych nastrojach. Kielczanie marzyli właśnie o Słoweńcach, bo mogli też wylosować mocną Croatię Zagrzeb na czele z dwukrotnie wybieranym najlepszym piłkarzem ręcznym świata Ivano Baliciem oraz Kopenhagę, która powoli buduje europejską potęgę. - Wreszcie uśmiechnęło się do nas szczęście [w fazie grupowej Vive Targi Kielce wyszło z grupy śmierci]. Dla nas to wymarzone losowanie. Właśnie na tego rywala liczyliśmy, bo jest w naszym zasięgu. Mogło być gorzej, a jest najlepiej jak mogło - przyznaje Grzegorz Tkaczyk, kapitan wicemistrzów Polski.

Koper jest od Chorwatów i Duńczyków słabszą ekipą i to Vive Targi jest faworytem do awansu do ćwierćfinału. Sami Słoweńcy mają obawy. - Trafiliśmy na najmocniejszy zespół, czekają nas dwa bardzo ciężkie mecze - mówi Ales Korsić, dyrektor Cimos Koper.

Mistrzowie Polski z Płocka wiedzieli, że zagrają z niezwykle atrakcyjnym przeciwnikiem, jednym ze zwycięzców fazy grupowej. Liczyli jednak na starcia z hiszpańską Barceloną, a trafili na giganta najmocniejszej na świecie Bundesligi oraz faworyta Champions League - THW Kiel. Zawodnicy przyznają, że pokonanie w dwumeczu niemieckiego mocarza graniczy z cudem. - Nie mamy z nimi żadnych szans. Czuję lekki zawód, że wylosowaliśmy Kiel. To pierwszy kandydat do zwycięstwa. Jeszcze nam dużo brakuje, by móc walczyć z tą drużyną jak równy z równym - mówi Arkadiusz Miszka, prawoskrzydłowy Orlen Wisły Płock. A Adam Twardo dodaje: - Mamy małe szanse na odniesienie korzystnego rezultatu. To nic, że graliśmy z nimi w ubiegłym roku i mecz był wyrównany. Wtedy dali się zaskoczyć i drugi raz już nie popełnią tego błędu. Czy możemy liczyć na słabą formę Kielu? W tym momencie na to się nie zanosi.

Pozostałe pary 1/8 finału Ligi Mistrzów: HSV Hamburg (Niemcy) - Füchse Berlin (Niemcy), FC Barcelona (Hiszpania) - Montpellier (Francja), Atletico Madryt (Hiszpania) - Kadetten Schaffhausen (Szwajcaria), Ademar Leon (Hiszpania) - MKB Veszprem (Węgry), Metalurg Skopje (Macedonia) - Croatia Zagrzeb (Chorwacja), IK Sävehof (Szwecja) - AG Kopenhaga (Dania).

Więcej o: