Piłka ręczna. Polska zawodniczka zagra na igrzyskach w reprezentacji Wielkiej Brytanii?

Dorota Basta to jedyna polska piłkarka ręczna, która ma jeszcze szansę na występ w przyszłorocznych igrzyskach olimpijskich w Londynie. Pochodząca z Nowego Sącza szczypiornistka opowiedziała Handball.pl między innymi o tym, jak trafiła do reprezentacji Wielkiej Brytanii, z którą od kilku tygodni trenuje z nadzieją na największą życiową przygodę każdego sportowca. 

Masz dla nas temat? Propozycję? Zgłoś to na Facebook.com/Sportpl ?

- Mam 26 lat i pochodzę z Nowego Sacza. Od sześciu lat mieszkam w Anglii, gdzie gram w piłkę ręczną i pracuję. Przyjechałam tutaj zaraz po napisaniu matury, w poszukiwaniu pracy, by w ten sposób zarobić na studia. Z upływem czasu plan się jednak zmienił. Postanowiłam zostać dłużej niż tylko na okres wakacji - opowiada Dorota Basta serwisowi Handball.pl

- Poszukiwania dziewczyn do reprezentacji Wielkiej Brytanii odbywały się już od bardzo dawna. Ja dostałam swoją szansę we wrześniu 2010 roku, bo wtedy właśnie mogłam zacząć się starać o brytyjski paszport. Pod koniec 2010 roku dostałam wiadomość od federacji British Handball z zaproszeniem na zgrupowanie, które odbyło się w Liverpoolu. Po trzech dniach pobytu powiadomiono mnie o nadchodzącym obozie w Holandii, na który zostałam powołana. To oznaczało, że dostałam sie do reprezentacji i wręcz nie mogłam w to uwierzyć! - kontynuuje Polka.

Przeczytaj cały wywiad z Dorotą Bastą na Handball.pl ?

Więcej o: