Kluczowa decyzja władz Industrii Kielce. Klub wydał oficjalny komunikat

Kibice piłki ręcznej w Kielcach mogą spać spokojnie. Mimo kłopotów finansowych, wielokrotni mistrzowie Polski dokończą sezon 2022/2023 w najmocniejszym możliwym składzie, walcząc na wszystkich frontach.

Sytuacja kieleckiego klubu piłki ręcznej jest od kilku lat bardzo trudna. Od momentu, w którym firma Vive, prowadzona przez Betusa Servaasa, musiała zrezygnować ze sponsoringu zespołu, wielokrotni mistrzowie Polski wciąż mierzą się z dużymi problemami finansowymi. 

Zobacz wideo MŚ w piłce ręcznej. Nasz trener komentuje przegraną z Hiszpanią: Zagraliśmy dobre zawody, ale to za mało

Walka do końca

Wraz z końcem stycznia, władze klubu miały podjąć decyzję dotyczącą przyszłości Industrii Kielce. W kuluarach mówiło się, że zespół może zostać wycofany ze wszystkich rozgrywek, w tym PGNiG Superligi i Ligi Mistrzów. 

Na szczęście sytuacja nie jest aż tak zła, jak wstępnie zakładało. Także dzięki porozumieniom z poszczególnymi zawodnikami, kielecki klub będzie kontynuował rywalizację na wszystkich frontach, korzystając z największych gwiazd, których kontrakty wciąż obowiązują. O wszystkim władze Industrii poinformowały w oficjalnym komunikacie, który dziś ukazał się na oficjalnej stronie klubu.

Aż trzech zawodników Industrii Kielce w Aż trzech zawodników Industrii Kielce w "siódemce" gwiazd mistrzostw świata

- Zarząd Klubu na posiedzeniu z udziałem członków Rady Nadzorczej ocenił sytuację Klubu oraz stan rozmów z potencjalnymi sponsorami, zwłaszcza tytularnymi. W wyniku spotkania, rozważanych scenariuszy, potencjału rozmów sponsoringowych i transferowych, Zarząd podjął decyzję o kontynuowaniu uczestnictwa w rozgrywkach krajowych oraz europejskich do końca sezonu 2022/2023 w możliwie najsilniejszym składzie personalnym, który jest uzależniony od sfinalizowania rozmów sponsoringowych - czytamy w komunikacie.

Przyszłość pokryta mgłą

Choć kibice kieleckiego klubu mogą być spokojni o obecny sezon, przyszłość Industrii wciąż jest niejasna. W przypadku braku porozumienia z jakąkolwiek firmą, która mogłaby zostać nowym sponsorem tytularnym, niewykluczone jest zgłoszenie zespołu jedynie do rozgrywek krajowych, co nie wymagałoby aż tak dużych nakładów finansowych. Działacze liczą jednak na wzmożoną pomoc samorządu, która może okazać się kluczowa.

- Dalsze decyzje, co do udziału i poziomu zespołu w sezonie 2023/24, zostaną podjęte do końca marca bieżącego roku. Decyzja ta będzie uwzględniać możliwości budżetowe Klubu, a co za tym idzie potencjalny skład zespołu. W osiągnięciu tego celu liczymy na wsparcie Miasta Kielce, Urzędu Marszałkowskiego, firm, z którymi Klub współpracuje oraz tych, z którymi prowadzi rozmowy o nawiązaniu współpracy - czytamy w komunikacie.

Już miał bilet na pociąg do domu, a został bohaterem finału mistrzostw świataJuż miał bilet na pociąg do domu, a został bohaterem finału mistrzostw świata

W sezonie 2022/2023, drużyna Industrii Kielce prezentuje się więcej niż bardzo dobrze. Na krajowym podwórku, naszpikowany gwiazdami zespół przegrał zaledwie jeden mecz z Wisłą Płock, co jednak powoduje, że w tabeli to właśnie "Nafciarze" zajmują pierwsze miejsce. W Lidze Mistrzów kielczanie są na najlepszej drodze do awansu do 1/4 finału, zajmując drugie miejsce w grupie B ze stratą oczka do FC Barcelony i z przewagą 6 punktów nad Nantes.

Więcej o: