Oficjalnie: VIVE Kielce mistrzem Polski! Z jednym meczem więcej od Wisły Płock

Władze PGNiG Superligi poinformowały o zakończeniu obecnego sezonu kobiet i mężczyzn w związku z epidemią koronawirusa. Mistrzem Polski zostało PGE VIVE Kielce, które miało jeden mecz rozegrany więcej od ORLEN Wisły Płock. W przypadku jej zwycięstwa rywale zrównaliby się ze sobą punktami, ale płocczanie nie mogliby przeskoczyć rywali.

Ze względu na epidemię koronawirusa, wyłoniono mistrzów Polski w piłce ręcznej kobiet i mężczyzn i zakończono rozgrywki PGNiG Superligi. Zapadła też decyzja o przyznaniu medali według obecnej tabeli i braku spadków. 

Zobacz wideo Euro 2020 przełożone.

Vive mistrzem, choć ma o jeden mecz więcej od Wisły

PGE Vive Kielce dostanie złote medale, mając o jeden rozegrany mecz więcej od ORLEN Wisły Płock będącej na drugiej pozycji. Gdyby dograć niedokończoną kolejkę, obie drużyny miałyby tyle samo punktów.

W takiej sytuacji decydują spotkania bezpośrednie, ale tu jedno wygrało Vive, a drugie Wisła. Ostatecznie na korzyść Vive działałaby różnica bramek w tych meczach. W komunikacie władze ligi twierdzą, że decyzja prezesów była jednogłośna. Nikt nie był przeciwny takiemu rozwiązaniu. Brązowy medal przypadł Górnikowi Zabrze. Dla PGE Vive to siedemnasty tytuł w historii klubu. 

Bez spadków, co z awansami?

Mistrzem Polski kobiet został MKS Perła Lublin. Srebro trafi do Metraco Zagłębia Lubin, a brąz przypadnie KPR Kobierzyce. Władze ligi postanowiły też, że w obu ligach nikt nie spadnie. Wciąż nie wiadomo jednak, co z drużynami, które miałyby awansować z niższych poziomów rozgrywkowych. Procedura przyznawania licencji zakłada, że kolejnych decyzji można się spodziewać pod koniec kwietnia. 

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.