Były reprezentant Polski znalazł nową pracę. Będzie trenerem Piotrkowianina Piotrków Trybunalski

Bartosz Jurecki, legenda polskiej piłki ręcznej, zostanie trenerem Piotrkowianina Piotrków Trybunalski. Nową posadę obejmie w lipcu, rezygnując tym samym z obecnego stanowiska dyrektora sportowego w Azotach Puławy.
Zobacz wideo

Bartosz Jurecki zdecydował się na przyjęcie posady trenera Piotrkowianina Piotrków Trybunalski. Pracę na nowym stanowisku rozpocznie w lipcu, kończąc tym samym współpracę z Azotami Puławy, jako obecny dyrektor sportowy. O jego zatrudnienie starał się także Chrobry Głogów, jednak były reprezentant Polski wybrał pracę w Piotrkowie Trybunalskim. Piotrkowianin rundę zasadniczą sezonu PGNIG Superligi zakończył na 7. miejscu.

Jurecki, zanim został dyrektorem sportowym Azotów, pracował jako trener pierwszej drużyny. Od lipca 2018 roku jego zespół w 26 meczach odniósł 15 zwycięstw, raz zremisował i doznał 10 porażek. W momencie zwolnienia, które nastąpiło 28 lutego, zostawił zespół na 4. miejscu w lidze.

Natychmiast po zwolnieniu otrzymał propozycję pozostania w klubie jako dyrektor sportowy, mając za zadanie wyszukiwanie zawodników na rynku niemieckim. Klub z Puław chciał wykorzystać jego kontakty w Bundeslidze, gdzie Jurecki grał przez dziewięć lat.

Jurecki w Piotrkowie Trybunalskim zajmie miejsce Dmytro Zinczuka, który w ostatnich dniach dołączył do sztabu drużyny piłkarek ręcznych Piotrcovii Piotrków Trybunalski. W najbliższych dniach poprowadzi jeszcze drużynę szczypiornistów w ćwierćfinałowych meczach z Orlen Wisłą Płock.

Więcej o: