23.02.2013, godzina 16:30

Gorenje Velenje

25 0

• Vive Targi Kielce w kronikach Ligi Mistrzów! Jako drugi zespół w historii wygrało fazę grupową z kompletem zwycięstw. Wcześniej - w 2010 roku - udało się to tylko Ciudad Real (obecnie Atletico Madryt), a potem Hiszpanie dotarli do Final Four i zajęli trzecie miejsce w elicie. Kielczanie też po cichu (coraz głośniej?) o tym marzą... Na razie wiedzą, że po wygranej w grupie we wtorkowym losowaniu w Wiedniu będą mieć przeciwnika z czwartego miejsca z grupy A (Reale Ademar lub Montpellier), B (Cejle) lub D (Pick Szeged albo Kadetten Schaffhausen)

• 25-29 Koniec meczu, Vive wygrywa z Gorenje. 18-letni Rok Ovnicek dla gospodarzy z kontry na finał.

• 24-28 Cingesar ze skrzydła. Ale to już ostatnia minuta meczu. Vive będzie miało komplet wygranych!

• 21-27 Profesorska akcja Krzysztofa Lijewskiego. I długa i po raz kolejny skuteczna. Czas dla Branko Tamse, ale Słoweńcy są w ogromnych tarapatach

• 21-26 Cehte po powrocie na parkiet (54 min.)

• 20-26 Odważnie Tomczak. No i skutecznie (53 min.). A potem strata Gorenje i Olafsson z kontry

• Losert znów bardzo dobrze broni rzut jednego z najlepszych strzelców LM - Fahrudina Melicia. Cel Vive coraz bliżej...

• Krzysztof Lijewski leży na parkiecie. Trzyma się za kostkę, ale wstaje

• 10 minut do ostatniego gwizdka pary z Norwegii. Bogdan Wenta prosi o czas. Radzi jak gospodarować siłami w końcówce spotkania

• 20-24 Darko Cingesar ze skrzydła na koniec przewagi Gorenje

• 2 min. dla Krzysztofa Lijewskiego za rzut po czasie

• 19-24 Ale w odpowiedzi znów kapitalny Jurecki. Prawie się nie myli po przerwie

• 19-23 Fahrudin Melić ze skrzydła w 47 min. A wcześniej Jure Dolenec dla gospodarzy i niezawodny "Dzidziuś" czyli Michał Jurecki dla gości.