Argentyna

23 24

Po spotkaniu

Polacy pokonali Argentynę. Najważniejsze są punkty

Niespodzianki nie było, choć mistrzowie Ameryki znów pokazali, że są w stanie postawić się najlepszym drużynom świata. Na mundialu w Katarze polscy piłkarze ręczni pokonali Argentynę 24:23 i wciąż liczą się w walce o zwycięstwo w grupie. By to osiągnąć, muszą jednak poprawić formę

Czy Polscy piłkarze ręczni są w formie na medal?
Tak
Nie

Wi�cej o wydarzeniu

MŚ w Katarze. Daszek: Mieliśmy trochę szczęścia [OPINIE]

To był mecz walki. Zaczęliśmy dobrze w defensywie, ale straciliśmy za dużo piłek w ataku, za szybko oddawaliśmy rzuty. Ale w drugiej połowie wykonaliśmy świetną robotę - podsumował trener polskiej reprezentacji piłkarzy ręcznych Michael Biegler.

MŚ piłkarzy ręcznych. Polska - Argentyna 24:23. "Kasa" się przydaje, Biegler nie ma planu B - czego dowiedzieliśmy się z meczu

"Kasa" nadal się przydaje, skrzydła są, tylko trzeba je podnieść, a Michael Biegler powinien mieć plan B, by nie straszył nas dobrze znany koszmar - tego dowiedzieliśmy się z drugiego meczu polskich piłkarzy ręcznych na MŚ w Katarze. Biało-czerwoni wygrali z Argentyną 24:23. We wtorek o godz. 17 zespół Michaela Bieglera zagra z Rosją. Relacja na żywo w Sport.pl

• KONIEC

Mecz miał być ciężki i rzeczywiście był ciężki. Polacy bronili dziś zdecydowanie lepiej niż w meczu z Niemcami, ale w ataku za dużo było niedokładności, za dużo było rzutów z nieprzygotowanych pozycji, za często naszym zawodnikom zdarzyły się proste błędy, po których oddawali piłkę rywalom za darmo. Na szczęście polska obrona była szczelna, a kiedy jednak szczelna nie była, był jeszcze niesamowity dziś Sławomir Szmal. Gdyby Polacy dziś nie wygrali, ich szanse na awans do fazy pucharowej poważnie by spadły, na szczęście zwycięstwo udało się wyrwać. Co oczywiście nie znaczy, że awans jest pewny. Kolejny mecz o wszystko we wtorek, o 17:00 zawodnicy Michaela Bieglera zmierzą się z Rosjanami. Na dziś to już wszystko. Dziękujemy za uwagę i zapraszamy na kolejne relacje.

• 60. min.

23:24. Polacy wznawiają i w tym momencie kończy się mecz! Polska wygrywa z Argentyną!

• 60. min.

23:24. Jurecki chciał zakończyć to sam. Ruszył ładnie, został sfaulowany. Błyskawiczna kontra, trafienie. 11 sekund do końca meczu.

• 60. min.

22:24. Jeszcze szybki gol Sebastiana Simoneta, ale Polacy znów spokojnie rozgrywają. Trener Biegler prosi o czas. Mamy dwie bramki przewagi, do końca pół minuty. Polacy do końca będą grać w osłabieniu, ale nie do końca tylko we czterech.

• 59. min.

21:24. Prawie udaje nam się dokonać najłatwiejszej straty piłki w meczu. Sporo szczęścia, zbieramy. Jurkiewicz rzuca znienacka, nie trafia. Nadal mamy piłkę. A Michał Jurecki świetnie trafia!

• 58. min.

21:23. Syprzak źle podaje do Orzechowskiego i Argentyńczycy przejmują piłkę. Dogranie na koło, Syprzak przewraca rywala i zostaje wyrzucony na dwie minuty. Argentyńczycy rozgrywają, piłka trafia na lewe skrzydło do Fernandeza, który rzuca. Szmal broni, ale zdaniem sędziów Orzechowski faulował. I również wylatuje na dwie minuty. Rywale mają rzut karny, ale Szmal broni!

• 57. min.

21:23. Rzut w poprzeczkę, próba desperackiej dobitki, Szmal fenomenalnie broni! Sędzia wyjaśnia, że nie musiał - rywal miał już kontakt z podłożem. Szmal woli jednak sprawy załatwiać osobiście. Mamy krótką przerwę na masaż dla przypadkowo uderzonego Jurkiewicza.

• 56. min.

21:23. Sebastian Simonet próbuje rzucać z dziewiątego metra, ale Polacy skutecznie go blokują. W kolejnej akcji próbuje Vieyra i zostaje zablokowany. Ale zaraz próbuje jeszcze raz i tym razem trafia. Ale po ładnym rozegraniu Polaków Michał Jurecki rozpędza się, przyjmuje piłkę na środku i rzuca z dziewiątego metra. Trafia tuż przy słupku!

• 54. min.

20:22. Niezła akcja Polaków, rywale zmyślnie przerywają faulem. Polacy gubią piłkę. Argentyńczycy gubią piłkę. Kontra trzech na dwóch, Michał Jurecki daje się sfaulować i Diego Simonet musi opuścić boisko na stałe! Dwie minuty kary, Bartosz Jurecki wykorzystuje karnego!

• 53. min.

20:21. Szmal fantastycznie broni rzut Federico Fernandeza ze skrzydła. Polacy powoli rozgrywają, w końcu Jurkiewicz próbuje iść sam. Obiega obronę, nabiega na koło, ale rzuca prosto w Schulza. Rywale rzucają przez pół boiska do stojącego na naszej połowie Federico Fernandeza, ale Szmal robi Neuera! Wybiega daleko za bramki i przejmuje piłkę. Trener Biegler prosi o czas.

• 52. min.

20:21. Sebastian Simonet wyskakuje do rzutu, na ziemię pada aż trzech zawodników (w tym dwóch Polaków). Efektowna kraksa. Niestety, po następnej nie obyło się już bez kar - skazany na 120 sekund został Michał Jurecki. Trener Argentyny wyjaśni swoim podopiecznym podczas specjalnej przerwy, jak wykorzystać ten moment.

• 51. min.

20:21. Dogranie na koło do Crevatina, który próbuje przepychać Jurkiewicza. Polak fauluje. Zaraz potem piłka trafia do Diego Simoneta, który wpada w lukę między naszymi obrońcami i z koła rzuca bramkę. Jurkiewicz przepycha się, nabiega na koło, ale zostaje sfaulowany. Mamy rzut karny. Bartosz Jurecki pewnie rzuca i znów prowadzimy.

• 49. min.

19:20. Chaos jak przed narodzinami świata. Polacy tracą piłkę. Rywale nie potrafią jednak tego wykorzystać, z czego korzystamy my - kontrę do kontry wyprowadza Lijewski, który znowu wyprowadza biało-czerwonych na prowadzenie.

• 48. min.

19:19. Daszek próbuje rzucać z prawego skrzydła, ale nie trafia w bramkę. Co zresztą nie ma znaczenia, bo i tak fauluje w ataku. A Diego Simonet rzuca z dziewiątego metra i trafia tuż obok słupka. Niestety, znów mamy remis.

• 47. min.

18:19. Argentyńczycy znowu się pogubili, Szmal zbiera bezpańską piłkę i rozpoczyna polski atak. Polacy, z grzeczności, też się gubią. Simonet udanie wieńczy kontrę, a przy okazji zostaje nadszarpnięty przez Syprzaka, który na dwie minute kończy swoją grę.

17:19. Polacy spokojnie rozgrywają kolejną akcję. Dogranie do Jurkiewicza, który zostaje sfaulowany. W kolejnej próbie Jurkiewicz dogrywa na koło do Syprzaka, który rzuca i trafia! Polacy odskakują na dwie bramki.

• 45. min.

17:18. Lijewski udaje, że nie zagra "Robbena", ale jednak idzie sam. Ładne kłamstewko, prowadzimy! A Querin trafia prawdopodobnie w spojenie.

• 44. min.

17:17. Querin gubi piłkę w ataku, Polacy nie mają jednak szansy na wyprowadzenie szybkiej kontry. Zamiast tego rozgrywają spokojnie, nagłe przyspieszenie, piłka trafia na koło do Syprzaka, który rzuca obok bramkarza. Niestety, w poprzeczkę! Polacyu próbują jeszcze raz, Michał Jurecki próbuje indywidualnej akcji, ale zostaje zatrzymany faulem.

• 43. min.

17:17. Argentyńczycy też potrafią rzucać. Polacy są pod wrażeniem, w trakcie swojej akcji to kontemplują i przerzucają sobie piłkę. Gdy pasywność zaczyna zaglądać im w oczy, Michał Jurecki świetnie rzuca się do przodu potężnie rzuca!

• 41. min.

16:16. Querin widzi lukę w naszej obronie, rzuca i trafia. Rywale odskakują na dwie bramki, Polacy na szczęście szybko odpowiadają. Świetne podanie Lijewskiego na lewe skrzydło do Krajewskiego, który rzuca obok Schulza. Rywale próbują dogrania na koło, ale nasi obrońcy czujnie przejmują piłkę. Błyskawiczna kontra, podanie do Krajewskiego, który po raz kolejny pokonuje bramkarza rywali. Mamy remis!