Bolesna porażka polskich piłkarek ręcznych na inaugurację ME [ZAPIS RELACJI]

• czwartek, 03 grudnia 2020
  • Dziękujemy za udział w relacji.

• Polki prowadzone przez Norwega Arne Senstada w kolejnym meczu zmierzą się w sobotę (5 grudnia) o godz. 16:00 z Rumunią, a w poniedziałek (7 grudnia) z Niemcami. Awans do kolejnej fazy wywalczą trzy zespoły z grupy.

• 60. min.

W drugim meczu grupy D Niemki pokonały Rumunki 22:19.

• 60. min.

Veronica Kristiansen została uznana zawodniczką meczu.

• 60. min.

35:22. Arntzen rzuca na koniec. Norweżki bardzo wysoko pokonują Polki w pierwszym meczu na ME w Danii.

• 60. min.

34:22. Marta Gęga skutecznie z rzutu karnego.

• 58. min.

34:21. Loke podwyższa prowadzenie Norweżek!

• 58. min.

33:21. Reistad trafia po raz 6.

• 58. min.

Kochaniak zmarnowała znakomitą okazję na gola.

• 56. min.

32:21. Do pustej bramki trafia Jacobsen.

• 55. min.

31:21. Cały czas utrzymuje się 10 bramek przewagi Norweżek.

• 54. min.

Reistad na 2 min wykluczona.

• 54. min.

2-minutowa kara dla Zych.

• 54. min.

Nieudany rzut Rosiak.

• 53. min.

30:20. Skogrand i Norwegia ma znowu 10 goli rpzewagi.

• 53. min.

29:19. Jacobsen skutecznie.

• 52. min.

28:19. Rosiak trafia po kontrze.

• 51. min.

28:18. Nocuń trafia w osłabieniu.

• 50. min.

Zych nie wykorzystała dobrej okazji w akcji ofensywnej.

• 50. min.

Polki w osłabianiu po 2 min karze dla Gęgi.

• 48. min.

28:16. Reistad ponownie pokonuje Gawlik!

26:16. Reinstad skutecznie.

• 45. min.

26:15. Norweżki w osłabieniu zdobywają bramkę!

• 45. min.

25:15. Gęga z karnego trafia.

• 44. min.

Podwójna kara dla Norweżek. Skogrand i Arntzen wykluczone na 2 minuty!

• 44. min.

Nosek zablokowana.

• 43. min.

25:14. Reinstad powiększa prowadzenie Norweżek!

• 42. min.

24:14. Dale trafia

• 40. min.

23:14. Pierwszy gol Polek w drugiej połowie. Musieliśmy czekać aż 10 minut! Trafia Łabuda.

• 37. min.

23:13. to jest już pogrom!

• 37. min.

Kinga Grzyb przegrała pojedynek sam na sam z bramkarką Norwegii. Polki cały czas bez gola w drugiej połowie!

• 37. min.

Norweżki też grają w osłabieniu.

• 37. min.

Czas dla Polek.

• 37. min.

Dwie minuty kary dla Świerzewskiej.

• 37. min.

Trener Polek reaguje. Rosiak wchodzi na plac gry.

• 37. min.

21:13! Polki dalej bez gola w drugiej połowie! Herrem w kontrze nie myli się!

• 36. min.

20:13. Herrem trafia lobem i Norweżki mają już siedem bramek przewagi!

• 35. min.

Norweżki także nieskutecznie.

• 35. min.

Fatalne uderzenie Nosek.

• 34. min.

Polki wycofały bramkarkę.

• 34. min.

Polki na razie bez gola w drugiej części.

• 34. min.

19:13. Rośnie przewaga Norweżek.

• 32. min.

18:13. Gęga trafiła w słupek. Po chwili Norweżki skutecznie odpowiadają po golu Herrem.

• 32. min.

Kolejna nieudana kontra Norweżek. Wynik cały czas korzystny dla rywalek. 17:13.

• 31. min.

Norweżki mają piłkę. Niecelny strzał rywalek.

• 31. min.

Zaczynamy drugą połowę!

• 30. min.

17:13 dla Norweżek po pierwszej połowie.

• 30. min.

Norweżki trafiają niestety po uderzeniu Mork w ostatniej akcji.

• 30. min.

Będzie karny.

• 29. min.

Pół minuty do końca pierwszej połowy.

• 29. min.

16:13. Drabik ponownie skutecznie!

• 28. min.

Kolejna kapitalna interwencja Gawlik po strzale Aune.

• 28. min.

16:12. Joanna Drabik trafia!

• 27. min.

Polki grają bez bramkarki.

• 27. min.

Polki tracą piłkę. Poprzeczka Aune.

• 27. min.

Norweżki mylą się w ataku. Niecelny strzał Arntzen.

• 27. min.

Gęga uderza w poprzeczkę.

• 27. min.

Polki w osłabieniu jeszcze przez minutę.

• 25. min.

16:11. Aune ponownie pokonuje Gawlik.

• 25. min.

Wykluczenie dla Joanny Wołoszyk na 2 minuty.

• 35. min.

15:11. Kinga Grzyb zmniejsza prowadzenie rywalek.

• 24. min.

Zych ponownie zatrzymana blokiem.

• 24. min.

15:10. Aune trafia ze skrzydła. Najwyższe prowadzenie Norweżek w meczu,

• 24. min.

Świetna interwencja Gawlik!

• 24. min.

Ola Zych zablokowana.

• 22. min.

14:10. Reistad skutecznie.

• 21. min.

13:10. Gęga trafia.

• 20. min.

13:9. Błyskawiczna akcja Norweżek i znowu cztery bramki przewagi.

• 20. min.

12:9. Płaczek broni strzał Norweżki. Po chwili Rosiak trafia.

• 20. min.

Polki cały czas przy piłce.

• 18. min.

12:8. Kolejny błąd Polek. Norweżki bezbłędnie kończą kolejną kontrę. Rośnie przewaga zespołu Thorira Hergeirssona.

• 18. min.

11:8. Fatalna strata Polek. Oftedal skutecznie kończy kontratak.

• 17. min.

10:8. Nore Mork trafia do siatki.

• 17. min.

Będzie kolejny karny dla Norweżek.

• 16. min.

9:8 Ola Zych nie daje szans Norweżce.

• 15. min.

9:7. Oftedal skutecznie ze skrzydła.

• 15. min.

8:7. Nosek zmniejsza prowadzenie rywalek.

• 15. min.

8:6. Rzut karny dla Norwegii. Znowu Mork!

• 13. min.

Oba zespoły już w pełnych składach.

• 12. min.

7:6. Aune pokonuje Polkę.

• 12. min.

6:6. Nosek w okienko!

• 12. min.

6:5. Mork szybko odpowiada.

• 11. min.

Kochaniak na 5:5!

• 10. min.

5:4. Kristiansen trafia.

• 10. min.

Polki grają w osłabieniu 2 min. Świerzewska wykluczona.

• 10. min.

4:4. Tracą piłkę Norweżki. Marta Gęga doprowadza do wyrównania!

• 9. min.

Norweżki grają 2 min w osłabieniu.

• 9. min.

4:3. Gęga ponownie skutecznie!

• 9. min.

Kolejny rzut karny dla Polek!

• 9. min.

Polki nie wykorzystują tego i szybko tracą piłkę. Skuteczne wykończenie Herrem.

• 8. min.

Poprzeczka Oftedal!

• 7. min.

3:2 Gęga trafia.

• 7. min.

Szarawaga na kole została sfaulowana. Będzie rzut karny dla Polek!

• 7. min.

Norweżki zgubiły piłkę.

• 6. min.

Faul w ataku Natalii Nosek.

• 5. min.

3:1. Rośnie przewaga Norweżek. Kristiansen pokonuje polską bramkarkę.

• 5. min.

Gra pasywna sygnalizowana. Strzał Natalii Nosek zablokowany.

• 4. min.

Szarawaga faulowana.

• 4. min.

Polka w ataku pozycyjnym.

• 4. min.

2:1. Aune trafia. Norweżki na prowadzeniu.

• 3. min.

Szarawaga nieskutecznie, broni norweska bramkarka.

• 3. min.

1:1. Rzut karny dla Norweżek. Wykorzystała go Mork.

• 2. min.

0:1 Polki prowadzą! Marta Gęga skutecznie kończy akcję.

• 1. min.

Polki w nieudanej akcji ofensywnej. Po chwili strzał Norweżek obroniony przez Adriannę Płaczek.

• 1. min.

Zaczynają Polki!

• Tak wygląda kadra Polek na mecz z Norwegią: Weronika Gawlik, Adrianna Płaczek - Kinga Grzyb, Dagmara Nocuń - Joanna Drabik, Joanna Szarawaga - Adrianna Górna, Aneta Łabuda - Marta Gęga, Aleksandra Rosiak, Patrycja Świerżewska, Joanna Wołoszyk - Karolina Kochaniak, Romana Roszak - Natalia Nosek, Aleksandra Zych.

• Przed nami hymny obu państw.

• Faworytem starcia są Norweżki, które zajęły 5. miejsce na poprzednich mistrzostwach Europy. Polki były wówczas 14.

• Za wyjście z hotelu grozi wyeliminowanie z turnieju. "Jesteśmy cały czas izolowane"

- Jeśli ktokolwiek wyjdzie z hotelu, to cała drużyna będzie wyeliminowana z turnieju - mówi Kinga Grzyb, kapitan reprezentacji Polski piłkarek ręcznych. Nasze szczypiornistki w swoim pierwszym meczu covidowych ME 2020 w Danii zmierzą się z Norweżkami. Relacja na żywo na Sport.pl w czwartek o godz. 20.30. Transmisja w Eurosporcie.

• To pierwszy mecz Polek w turnieju finałowym.

• Dobry wieczór! Zapraszamy na relację z meczu Norwegia-Polska na ME w piłkę ręczną.