Polscy piłkarze ręczni przegrali ze Szwecją i kończą swój udział w mistrzostwach Europy [zapis relacji]

26 : 28

• wtorek, 14 stycznia 2020
  • Dziękujemy za relację. To wszystko na dzisiaj. Dobranoc!

• Koniec spotkania! Polska przegrywa ze Szwecją 26:28 i żegna się z mistrzostwami Europy.

• 60. min.

26:28. Syprzak skutecznie kończy akcję polskiego zespołu.

• 60. min.

Sićko zablokowany.

• 60. min.

Syprzak za Dawydzika.

• 60. min.

Kolejny czas dla zespołu Patryka Rombla.

• 60. min.

Dawydzik faulowany.

• 60. min.

Morawski broni strzał Szweda!

• 59. min.

25:28. Gol Thurina od słupka!

• 58. min.

Appelgren broni strzał Sićki!

• 56. min.

Majdziński nieskutecznie, Palicka zatrzymuje jego strzał!

• 56. min.

25:27. Dawydzik z pierwszym golem w tym meczu.

• 56. min.

24:27. Nillson trafia.

• 55. min.

Trener Szwedów wziął czas.

• 55. min.

Przybylski trafia w poprzeczkę z rzutu karnego!

• 54. min.

Dawydzik faulowany i będzie karny.

• 54. min.

24:26. Sićko znowu trafia!

• 53. min.

Nillsson przestrzelił i mamy piłkę.

• 53. min.

23:26. Sićko zmniejsza przewagę Szwedów.

• 51. min.

Polska dalej konstruuje atak.

• 51. min.

Przejmujemy jednak piłkę, ale strzał Majdzińskiego broni Palicka.

• 51. min.

Sićko po bloku i łapie Palicka.

• 50. min.

Morawski broni rzut karny Chrintza!

• 49. min.

Nillsson powalony przez 3 polskich defensorów i mamy kolejnego karnego.

• 48. min.

22:26. Rzut karny dla Polski. Przybylski pewnie trafia.

• 47. min.

21:26. Kontra Szwedów. Tym razem skarcił nas Petttersson.

• 47. min.

Poprzeczka Olejniczaka.

• 47. min.

21:25. Rośnie przewaga Szwedów. Nillsson pewnie trafia do siatki.

• 47. min.

Wymuszony rzut Majdzińskiego niecelny.

Czas dla Polski.

21:24. Kolejny gol Szwedów, Gottfridssona.

• 45. min.

Przybylski wykluczony na dwie minuty.

• 45. min.

Syprzak nie utrzymał piłki w rękach.

• 45. min.

21:23. Du Rietz po długim rogu pokonuje polskiego bramkarza.

• 44. min.

Polacy nie wykorzystują tego i tracą piłkę.

• 44. min.

Faul Szwedów w ataku.

• 43. min.

21:22. Potężna bomba Sićki.

• 42. min.

Dwie minuty wykluczenia dla Henningssona za ostry atak na Morycie.

• 42. min.

20:22. Po koźle trafia Pettersson.

• 41. min.

Przybylski nieskuteczny. Strata piłki i rzut karny dla Szwedów.

• 41. min.

20:21. Du Rietz zaskoczył polskiego bramkarza.

• 40. min.

20:20. Syprzak pewnie trafia do bramki Szwedów.

• 39. min.

19:20. Andreas Nillson pokonuje Morawskiego.

• 38. min.

19:19. Sićko nie zawodzi po raz kolejny!

• 38. min.

18:19. Błyskawiczna odpowiedź Du Rietza.

• 38. min.

18:18. Sićko po raz kolejny!

• 37. min.

17:18. Szwedzi kontrują i po golu Gottfridssona znowu prowadzą.

• 36. min.

Syprzak prosto w bramkarza!

• 35. min.

17:17. Gottfridsson wyrównuje.

• 35. min.

17:16. Sićko ponownie trafia!

• 35. min.

16:16. Nillson dostał idealną piłkę i pokonał Morawskiego.

• 34. min.

16:15. Polacy wychodzą na prowadzenie. Moryto nie pomylił się.

• 33. min.

15:15. Sićko pokonał Palickę.

• 33. min.

14:15. Gotffridsson pewnie.

• 32. min.

Faul w ataku Olejniczaka.

• 31. min.

Dwie minuty wykluczenia dla Du Rietza.

• 31. min.

Przybylski uderzony ewidentnie przez rywala.

• 31. min.

14:14. . Syprzak bezbłędnie!

• 31. min.

Zaczynamy drugą część gry!

• Do przerwy Polska przegrywa ze Szwecją 13:14.

• 30. min.

13:14. Karny dla Szwecji w ostatniej sekundzie pierwszej połowie. Nie myli się Pettersson.

• 30. min.

13:13. Mamy rzut karny. Przybylski pokonuje Palickę.

• 29. min.

Gol Syprzaka, ale sędzia go nie uznał.

• 29. min.

12:13. Pettersson z prawego skrzydła.

• 29. min.

12:12. Szwedzi się mylą w ataku, a Polacy to wykorzystują. Mamy wyrównanie, Czuwara trafia!

• 27. min.

Fatalnie pudłuje Jan Czuwara z rzutu karnego!

• 27. min.

Wykluczony Henningsson na dwie minuty.

• 27. min.

11:12. Polska strzeliła gola po 7:15 minutach przerwy. Majdziński w końcu pokonał bramkarza Szwecji.

• 26. min.

Szwedzi zdobyli pięć bramek z rzędu.

• 26. min.

Poprzeczka Petterssona.

• 26. min.

10:12. Do pustej bramki trafia Tollbring i Szwecja prowadzi już dwoma golami!

• 24. min.

Gramy w osłabieniu dwie minuty po karze dla Przybylskiego.

• 24. min.

10:12. Morawski broni rzut karny Tollbringa!

• 24. min.

Rzut karny dla Szwedów!

• 24. min.

Nieskutecznie Olejniczak.

• 23. min.

Czas dla Polski, która straciła cztery gole z rzędu.

• 23. min.

10:11. Jack Thurin z dystansu!

• 23. min.

Gra pasywna Polaków. Strzał Sićki broni Szwed,

• 22. min.

Faulowany Syprzak.

• 22. min.

10:10. Szwedzi odrobili straty! Nillson pewnie pokonał Morawskiego.

• 20. min.

10:9. Phillip Henningson.

• 20. min.

Syprzak zmarnował dobrą sytuację.

• 10:8. Tollbring skutecznie.

• Świetny okres gry dla polskiego zespołu, w którym zdobyli pięć goli z rzędu!

• 19. min.

10:7 Ładny kontratak Polaków i gol Moryto!

• 19. min.

Czas dla Szwedów.

• 19. min.

9:7. Z dziesiątego metra ładnie przymierzył Szymon Sićko.

• 16. min.

Żółta kartka dla Tolbbringa.

• 16. min.

8:7. Olejniczak pokonuje szwedzkiego bramkarza.

• 16. min.

Przybylski ukarany żółtą kartką.

• 15. min.

7:7. Moryto zmieścił piłkę między słupkiem a bramkarzem!

• 15. min.

6:7. Chabrowski trafia!

• 14. min.

Moryto myli się z rzutu karnego!

• 14. min.

Karny dla Polski. Przybylski powalony przez rywali.

• 13. min.

5:7. Tollbring daje Szwedom dwubramkowe prowadzenie.

• 12. min.

5:6. Gębala zmniejsza straty!

• 11. min.

4:6. Rzut karny dla Szwedów i gol Jerry'ego Tollbringa.

• 11. min.

Dwie minuty kary dla Kamila Syprzaka.

• 11. min.

Syprzak zmarnował dobrą okazję.

• 11. min.

4:5. Z prawego skrzydła skutecznie Pettersson.

• 10. min.

4:4. Gębala wyrównuje.

• 9. min.

3:4. Szybki atak Szwedów.

• 9. min.

Poprzeczka ratuje Polaków.

• 8. min.

Morawski skutecznie broni strzał Szwedów.

• 8. min.

Łangowski po koźle, ale nie ma gola.

• 7. min.

3:3. Du Rietz kończy akcje potężnym strzałem.

• 6. min.

3:2. Gębala nad bramkarzem daje nam prowadzenie!

• 2. min.

2:2. Błyskawiczna odpowiedź Jima Gotfridssona.

• 2. min.

2:1. Polska prowadzi po golu Majdzińskiego!

• 2. min.

1:1. Maciej Pillitowski szybko odpowiada!

• 1. min.

0:1 Szwedzi prowadzą po golu Du Rietza.

• 1. min.

0:0 Zaczęli Szwedzi.

• Zmierzymy się ze Szwecją i do awansu do dalszej fazy potrzebujemy zwycięstwa co najmniej 11 bramkami! Polskich piłkarzy ręcznych czeka piekielnie trudne zadanie.

Grzegorz Tkaczyk dla Sport.pl: Droga reprezentacji Polski jest ogromnie wyboista

- Zadanie jest sto razy trudniejsze niż wasze? - pytamy Grzegorza Tkaczyka. - Chyba jeszcze więcej niż sto razy - odpowiada były kapitan reprezentacji Polski piłkarzy ręcznych. Na ME 2012 nasz zespół w meczu ze Szwecją przegrywał do przerwy różnicą 11 bramek, a odrobił straty. We wtorek w Goeteborgu Polska musiałaby wygrać ze Szwecją różnicą 11 bramek, żeby dalej grać na ME 2020. Relacja na żywo na Sport.pl o godz. 20.30.

• Zapraszamy na relację z trzeciego meczu reprezentacji Polski na mistrzostwach Europy.