ME piłka ręczna. Porażka wicemistrzów świata

24 : 22
Komentarze
Od?wie?
51
We wtorek rywalizowały również drużyny z grupy B. Pierwszy triumf zanotowali Niemcy, którzy po niespodziewanej porażce z Czechami, tym razem wygrali z Macedonią 24:23. Na pierwszym miejscu w tabeli znajduje się jednak Szwecja, która okazała się lepsza od Czechów i wygrała 33:29.

Po trzy zespoły z tych grup stworzą jedną w drugiej fazie ME.

Tak relacjonowaliśmy na żywo:

II połowa:

24:22 Na kilka sekund przed końcem kolejna świetna interwencja Stanicia i koniec meczu! Wicemistrzowie świata polegli!

24:22 Stanić broni i cieszy się tak, jakby ten mecz już się skończył! Do końca minuta, Serbia wciąż ma dwa gole przewagi.

24:22 Fantastyczna akcja Serbów, golem kończy ją Cutura. Zostały dwie minuty, Duńczycy mają mało czasu!

23:22 Serbowie biorą czas, niecałe trzy minuty do końca.

23:22 Bomba Vujina z dystansu, Serbowie znów minimalnie prowadzą. Cztery i pół minuty do końca.

22:22 Trener Wilbek prosi o czas.

22:22 I jest remis! Lindberg wykorzystuje kontrę Duńczyków, bezsensowna strata Serbii w ataku.

22:21 Dwie minuty kary dla Mogensena.

22:21 Ilić dla Serbii, Christiansen dla Danii. Do końca osiem minut.

21:20 Gospodarze mogli podwyższyć prowadzenie do trzech goli, ale zmarnowali swoją szansę, a chwilę później Hansen strzelił kontaktowego gola.

21:19 Serbowie mają dwubramkową przewagę! Nikcević strzela Duńczykom!

20:19 Po kilkuminutowym okresie bez goli bramkę dla Serbów zdobywa Ilić.

19:19 Duńczycy bliscy wyjścia na prowadzenie, ale świetnie broni Stanić.

19:19 Lindberg trafia do siatki Serbów.

19:18 Vujin strzela gola dla Serbii, Duńczycy próbują od razu wyrównać z kontrataku, ale są zbyt chaotyczni.

18:18 Druga połowa toczy się w wolniejszym tempie, jest dużo przerw związanych z urazami.

17:17 Toft Hansen wyrównuje, upadając został jeszcze trafiony w twarz.

17:16 Duńczycy szybko wyrównali, ale Serbowie odpowiadają trafieniem Cutury.

16:15 Serbia prowadzi, ale zdobywca bramki nie jest zbyt szczęśliwy - Landin przypadkiem kopnął Toskicia w krocze.

15:15 Serbowie jeszcze raz wyrównują, ponownie Vujin - od słupka z rzutu karnego.

14:15 Dania znów prowadzi, Christiansen z rzutu karnego.

14:14 Serbowie wreszcie wyrównują, Vujin!

13:14 Vucković został kopnięty i dosłownie zwija się z bólu, chyba nie będzie kontynuował gry.

13:14 Kara dla Tofta, Dania przez dwie minuty w osłabieniu, a Ilić wykorzystuje rzut karny.

12:14 Stanić broni strzał Morgensena i daje Serbom szansę na wyrównanie, ale po drugiej stronie świetnie interweniuje Landin. Duńczycy wyprowadzają kontrę i odskakują na dwa gole.

12:13 Bramka za bramkę, teraz trafiają Serbowie - w efektowny sposób, z ostrego kąta.

11:13 Sondergaard zdobywa bramkę z trudnej pozycji.

11:12 Vujin wykorzystuje karnego, gol kontaktowy dla Serbów.

10:12 Serbowie zaczynają od trafienia w słupek.

10:12 Zaczynamy drugą połowę.

I połowa:

10:12 Koniec pierwszej połowy, w ostatnich sekundach stratę Serbów zmniejsza jeszcze Toskić.

9:12 Czas dla Danii.

9:12 Mogensen powiększa przewagę Duńczyków do trzech bramek.

8:10 Bramkarz Duńczyków, Niklas Landin lobuje swojego vis-a-vis!

8:9 Ilić pewnie wykorzystuje karnego. Do końca pierwszej połowy pięć minut.

7:9 Ilić trafia dla Serbii, chwilę później gola dla Danii strzela Toft Hansen. Dania utrzymuje skromną przewagę.

6:8 Trener Vuković prosi o czas dla Serbii.

6:8 Małe problemy techniczne, odkleja się posadzka. Po krótkiej przerwie sędziowie wznawiają grę.

6:8 Serbowie byli blisko wyrównania, ale zmarnowali świetną okazję na kontrę. Chwilę później Duńczycy wykorzystują karnego. Serbia przez dwie minuty w osłabieniu.

3:6 Duńczycy powoli budują przewagę, trafili Hansen, Lindberg i Toft Hansen.

3:3 Serbowie nie potrafią przebić się przez obronę Duńczyków, wyrównali strzałem z dystansu.

2:3 Manojlović odesłany na dwie minuty, Duńczycy wykorzystują karnego.

2:2 Duńczycy bronią się szczelnie i zaciekle, ale też bardzo ostro. Żółta kartka dla Nielsena, chwilę później Serbowie wyrównują na 2:2.

1:2 Dania szybko wyrównała, a po rzucie karnym wyszła na prowadzenie. W międzyczasie żółta kartka dla Ilicia.

1:0 Po prawie czterech minutach jest pierwszy gol. Dla Serbów trafia Momir Ilić.

0:0 Na hali jest ostro, po ponad dwóch minutach nie ma goli, są za to przepychanki. Bojan Beljanski otrzymuje karę.