Polacy dobrze rozpoczęli II fazę M¦! Urugwaj rozbity! [ZAPIS RELACJI]

• czwartek, 21 stycznia 2021
  • Pierwsza połowa była niemrawa, ale w drugiej Polacy rozbili swojego przeciwnika! Pewne zwycięstwo Biało-Czerwonych nad Urugwajem i maj± już oni 4 punkty w swojej grupie. W sobotę poprzeczka powędruje zdecydowanie wyżej. O godzinie 18:00 rywalem Polaków będ± Węgrzy. Dziękujemy za uwagę i zapraszamy na kolejne relacje na żywo na Sport.pl!

• Koniec spotkania! Reprezentacja Polski pokonuje Urugwaj 30:16! Brawo!

• 60. minuta, 30:16. Na zakończenie skuteczna kontra i gol Walczaka!

• 60. minuta, 29:16. Kolejny karny i kolejny gol Moryty! 7/7!

• 59. minuta, 28:16. Chaparro zmniejsza ze ¶rodka rozmiary porażki.

• 59. minuta, 28:15. Dwie minuty dla Adamskiego za zagranie nog±.

• 58. minuta, 28:15. Adamski z dystansu podwyższa wynik!

• 56. minuta, 27:15. Moryto oczywi¶cie trafia!

• 55. minuta, 26:15. Walczak zdobywa rzut karny!

• 54. minuta, 26:15. Walczak przegrywa pojedynek z bramkarzem!

• 53. minuta, 26:15. Moryto tradycyjnie, bezbłędnie.

• 52. minuta, 25:15. Dwie ¶wietne interwencje Navarrete'a, ale jest karny dla Polski!

• 51. minuta, 25:15. Indywidualnie De Agrela, zdobywa gola dla Urugwaju!

• 49. minuta, 25:14. Kolejna dobra akcja w defensywie i w ataku Biało-Czerwonych trafia Adamski!

• 48. minuta, 24:14. Walczak z koła i mamy "¶wiński remis"!

• 47. minuta, 23:14. Debiut na M¦ Adamskiego i od razu gol po akcji indywidualnej! Brawo!

• 46. minuta, 22:14. Raz jeszcze potężnie z daleka rzuca Sićko. I trafia!

• 45. minuta, 21:13. Moryto z karnego = gwarancja gola. Tak było też i tym razem!

• 44. minuta, 20:13. Przybylski wywalczył rzut karny.

• 44. minuta, 20:13. Strata Urugwajczyków, przejmujemy piłkę. W naszym zespole na tym turnieju debiutuje Ossowski.

• 43. minuta, 20:13. Czas dla rywali.

• 43. minuta, 20:13. Najpierw ponownie trafia Sićko, po chwili szybka kontra wykorzystana przez Morytę! Odskakujemy!

• 41. minuta, 18:13. Kornecki broni, ale Czuwara marnuje kontratak! Szkoda!

• 40. minuta, 18:13. Sićko znowu hukn±ł z dystansu!

• 40. minuta, 17:13. Trafia Botejara, a po chwili odpowiada Czuwara!

• 39. minuta, 16:12. Faul w ataku Walczaka. Znowu kontrowersyjna decyzja sędziów, ale i Urugwajczycy poczuli swoj± szansę! Może być nerwowo!

• 37. minuta, 16:12. Dobrze w ataku rywale i trafiaj± z czystej pozycji!

• 37. minuta, 16:11. Pilitowski przedarł się przez obronę, ale rzucił wysoko nad bramk±!

• 36. minuta, 16:11. Piękna akcja zespołowa i gol z koła Walczaka! Po chwili szybko odpowiada ¶wietny dzisiaj Cancio!

• 36. minuta, 15:10. Morandeira indywidualnie, ale bardzo niecelnie. Po chwili bardzo kontrowersyjn± karę otrzymuje Przybylski.

• 35. minuta, 15:10. Znowu Sićko z daleka, ale tym razem odbija Gonzalez!

• 33. minuta, 15:10. Fantastyczna bramka z dystansu Sićki!

• 31. minuta, 14:10. Gol dla Urugwaju. Bruno Mendez trafia z koła, a po chwili rzut Sićki broni Gonzalez!

• Rozpoczynamy drug± połowę! W bramce Biało-Czerwonych melduje się Mateusz Kornecki!

• To na razie nie jest rewelacyjny mecz Biało-Czerwonych, ale póki co zwycięstwo nie wydaje się być zagrożone. W pierwszej połowie po trzy gole dla Polski rzucili Czuwara i Moryto, dla rywali aż pięć trafień zaliczył Cancio.

• Koniec pierwszej połowy! Do przerwy Polacy graj± nieco słabiej niż w poprzednich spotkaniach i prowadz± z Urugwajem 14:9. Oby w drugiej połowie było lepiej i spokojniej!

• 30. minuta, 14:9. Niezbyt składna akcja Polaków, ale na koniec pierwszej połowy trafia ze skrzydła Czuwara!

• 29. minuta, 13:9. Urugwajczycy przez skrzydło, ale znowu nieskutecznie! Słupek!

• 29. minuta, 13:9. Pilitowski trafia!

• 29. minuta, 12:9. Strata Polaków, Cancio trafia do pustej bramki! No, no... Ten zawodnik ma już pięć goli na swoim koncie.

• 28. minuta, 12:8. Raz jeszcze w czystej sytuacji broni Morawski! W niezwykle ważnym momencie!

• 28. minuta, 12:8. Kolejna przerwa. Jakie¶ problemy techniczne w hali. Polacy jeszcze przez kilkadziesi±t sekund w podwójnym osłabieniu.

• 28. minuta, 12:8. Kolejna kara dla Polski, tym razem dla Walczaka. Czas dla Urugwaju.

• 27. minuta, 12:8. Dawydzik z koła tylko w poprzeczkę!

• 26. minuta, 12:8. Kontra przeciwników, faul Daszka. Kara i karny, który wykorzystuje Rostagno!

• 25. minuta, 12:7. Daszek trafia ze skrzydła, po chwili znowu broni Morawski!

• 24. minuta, 11:7. Strata Polaków, znów próbował do pustej bramki Gonzalez, ale złapał piłkę wracaj±cy Majdziński!

• 24. minuta, 11:7. Kara dla Chrapkowskiego i od razu to wykorzystuje Rubbo!

• 23. minuta, 11:6. Sićko z drugiej linii! GOL!

• 22. minuta, 10:6. Cancio trafia dla rywali!

• 21. minuta, 9:5. Dawydzik zdobywa rzut karny!

• 20. minuta, 9:5. Morawski broni rzut i dobitkę Rubbo! Czas dla reprezentacji Polski!

• 20. minuta, 9:5. Rzut karny dla rywali.

• 19. minuta, 9:5. Kolejny odbiór, Gębala jednak trafia w poprzeczkę!

• 18. minuta, 9:5. Trochę niedokładno¶ci z obu stron, aż wreszcie kolejna kontra i gol Czuwary!

• 17. minuta, 8:5. Morawski broni rzut Botejary, a Daszek kończy kontratak!

• 16. minuta, 7:5. Strata rywali, kontra, ale Olejniczak nie trafia!

• 14. minuta, 7:5. Dawydzik trafia z koła!

• 12. minuta, 5:5. Rywale szybko odpowiadaj±!

• 12. minuta, 5:4. ¦wietna akcja indywidualna i gol Olejniczaka!

• 11. minuta, 4:4. Znowu Cancio i mamy już remis!

• 10. minuta, 4:3. Strata Polaków, graj±c bez bramkarza! Golkiper rywali Gonzalez trafia przez całe boisko!

• 10. minuta, 4:2. Znowu Cancio poradził sobie z nasz± defensyw± i pokonał Morawskiego! Do tego kara dla Przybylskiego!

• 8. minuta, 4:1. Dwie minuty kary dla Chaparro. Teraz błędy w ofensywie po obu stronach.

• 8. minuta, 4:1. Rywale w poprzeczkę, Olejniczak wywalczył karnego, którego wykorzystał Moryto!

• 7. minuta, 3:1. Moryto w tym elemencie jest niezawodny!

• 7. minuta, 2:1. Kolejna interwencja Morawskiego, w kontrze Dawydzik zdobywa karnego!

• 5. minuta, 2:1. Piękna asysta Przybylskiego i trafia Tomasz Gębala!

• 5. minuta, 1:1. Morawski zatrzymuje skrzydłowego rywali!

• 4. minuta, 1:1. Strata Urugwajczyków, kontrę kończy Czuwara!

• 3. minuta, 0:1. Gol dla rywali! Wynik otwiera Cancio!

• 2. minuta, 0:0. Pierwsza dobra interwencja Morawskiego!

• 2. minuta, 0:0. Gonzalez broni rzut Michała Daszka!

• 1. minuta, 0:0. Rzut karny dla Biało-Czerwonych!

• 1. minuta, 0:0. Zaczynamy!

• Za chwilę pocz±tek spotkania! Trzymamy kciuki za Biało-Czerwonych!

• Dzisiaj w składzie Biało-Czerwonych zaszły trzy zmiany. Za Piotra Wyszomirskiego, Macieja Gębalę i Przemysława Krajewskiego szansę występu będ± mieli Mateusz Kornecki, Kacper Adamski i Arkadiusz Ossowski, dla których będzie to debiut na tym turnieju.

Harował w obronie i w ataku, a teraz nie zagra. Trzy zmiany w kadrze polskich piłkarzy ręcznych

Trzy zmiany zrobił Patryk Rombel, trener reprezentacji Polski przed meczem z Urugwajem na otwarcie drugiej fazy mistrzostw ¶wiata w Egipcie.

• Po pokonaniu Tunezji (30:28) i Brazylii (33:23) oraz minimalnej porażce z mistrzami Europy Hiszpani± (26:27), dzisiaj podopieczni Patryka Rombla będ± wyraĽnym faworytem w starciu z kolejnym rywalem z Ameryki Południowej. Urugwaj wysoko przegrał z Niemcami (14:43) i Węgrami (18:44), z którymi Polacy zagraj± w kolejnych spotkaniach. Awans do ćwierćfinału jest możliwy, ale każdy punkt w tym momencie będzie na wagę złota.

Skomplikowana sytuacja w polskiej grupie. Nawet trzy punkty z Niemcami i Węgrami mog± nie dać awansu

Nawet jedno zwycięstwo w meczach z Węgrami lub Niemcami może dać reprezentacji Polski piłkarzy ręcznych awans do ćwierćfinału. Scenariuszy jest jednak mnóstwo.

• Witamy bardzo serdecznie na relacji na żywo z meczu II rundy M¦ w piłce ręcznej, w którym Polska zmierzy się z Urugwajem! Czy Polacy odnios± kolejne zwycięstwo na tym turnieju? Pocz±tek spotkania o godzinie 15:30!