ME w piłce ręcznej. Chorwacja wygrała z Danią i wygrała grupę

Komentarze
Terminarz
Od?wie?
40
Duńczycy próbowali różnych rozwiązań w ataku, ale na chorwackiego bramkarza tego wieczoru nie było mocnych. A na początku to Chorwaci mieli problem ze zdobyciem gola. Wysoko ustawiona obrona duńska nie pozwalała im przedrzeć się w koło przy duńskiej bramce.

Chorwaci zaczęli sobie z tym radzić rzucając z dystansu lub podając na skrzydło do świetnie grającego tego dnia Denisa Bunticia, który trafił 8 razy na 11 prób. Duńczycy również rzucali z daleka, ale Alilović bronił jak w transie. Cała druga połowa to próby odrobienia strat przez Danię i ucieczki Chorwatów.

Chorwaci będą półfinałowym rywalem Polaków.

Koniec. Chorwacja wygrywa grupę I. Dania zagra o piąte miejsce.

27:23 To koniec marzeń Danii.

26:23 Minuta do końca. Grają cały czas Chorwaci. Po rzucie w słupek piłka trafia w ich ręce.

26:23 Chorwaci wycofali bramkarza grając w osłabieniu i trafili do bramki. W odpowiedzi Duńczycy, ale mają już niecałe dwie minuty.

25:22 Duńczykom zaczęło się spieszyć. Vori uderzył w bramkarza, po czym faulował rywala, który chciał rozpocząć szybką kontrę. Dwie minuty kary.

24:22 Dwie bramki przewagi się utrzymują. A do konca 5 minut.

23:21 Strata Chorwatów. To się im rzadko zdarza w tym meczu i Duńczycy szybko wykorzystują kontrę. Nicałe 7 minut do końca.

23:19 Znów z dystansu Duńczycy i znów celnie. Tym razem Hansen. Ale Buntić odpowiada tym samym.

22:18 Sarup rzucił z 9 m po ziemi. I trafił. A Alilović wściekły bije rękami o parkiet.

21:16 Lidberg wreszcie trafia. To pierwszy gol Duńczyków od ponad pięciu minut. Potrzebowali gry w podwójnej przewadze by trafić do siatki.

21:15 I znowu Buntić! Jest nie do zatrzymania. Podanie na skrzydło, po którym Buntić zbiega do środka i z 9 metrów rzuca w dolny lewy róg staje się powoli dla Chorwatów akcją, która daje pewnego gola.

20:15 No i bramka. Wreszcie. Buntić trafił po raz szósty w meczu. Na sześć prób.

19:15 Od dłuższego czasu nie było bramki, głównie dlatego, że Landin zaczął bronić jak Alilović.

19:15 Vori już cały, a Chorwaci grają w przewadze po karze dla jednego z Duńczyków.

19:15 Vori leży w kole duńskim i źle to wygląda. Przy rzucie został kopnięty w kolano.

19:15 Knudsen trafia z dystansu, ale to wciąż są cztery bramki przewagi Chorwacji.

18:13 Duńczycy tez zaczęli bronić wysoku, ale Buntić rzucił przepotężnie z 9 metra.

17:13 Cupić znów wykorzystuje rzut karny a wcześniej kolejna akcja Duńczykó zatrzymała się nma Aliloviciu. Chorwacki bramkarz broni ze skutecznością 48%, jego duński kolega - 16%.

16:13 Z Bunticiem już lepiej, a Chorwaci grają w przewadze. Bronią wysoko i Duńczycy mają problem. Przed momentem zgubili piłkę, teraz strzał obronił Alilović.

16:13 Teraz Buntić trafił, ale leży na parkiecie i zwija się z bólu. Trzyma się za krzyż.

14:11 Już gramy po przerwie. Landin zatrzymał mocny rzut Bunticia.

Przerwa

14:11 Jeszcze Duńczycy zdołali zmniejszyć stratę dobijając strzał Hansena obroniony przez Alilovicia.

14:10 Na razie mecz bramkarzy. Landin świetnie obronił nogami. Po chwili kontrę Duńczyków zatrzymał Alilović.

14:9 Chorwaci długo rozgrywają akcje ale są skuteczni. A Alilović broni jak w transie.

13:9 Chorwaci powoli budują przewagę. Cupić po raz trzeci trafił rzut karny, a w dodatku teraz oni grają w przewadze.

11:9 Chorwaci znów grają w osłabieniu bo igor Vori trafił na dwie minuty na łąwkę. Ale jak ma się w bramce Alilovicia, to nawet osłabienie niestraszne. Chorwat obronił rzut ze skrzydła.

10:9 Oba zespoły grają bez jednego piłkarza wysłanego na ławkę kar. A jest nerwowo. Trener Chorwacji został ukarany żółta kartką.

10:9 Świetnie Igor Vori. Leciutko przerzucił piłkę nad duńskim bramkarzem i dał Chorwacji prowadzenie.

8:8 Duńczycy uskuteczniają to samo. Zasłonięty bramkarz Alilović nie był w stanie obronić bramki.

8:7 Pomysł Chorwatów to rzuty z daleka. Na obwodzie Duńczycy ich nie przepuszczają. Trafił Duvnjak.

7:7 Piękny rzut Sarupa z dystansu. Obie drużyny świetnie bronią, a bvramkarze zaliczyli już kilka obron, ale po chwili trafia Buntić.

6:6 Ivano Balić jak w masło wszedł w obronę Dunczyków. To pierwszy gol od dłuższego czasu. Wcześniej Chorwaci mieli duże problemy ze znalezieniem sobie okazji do rzutu.

5:6 Chorwaci grali przez dwie minuty w przewadze i zdecydowali się wycofać bramkarza. Wiele im to nie dało, bo stracili piłke w ataku i jeden z duńczyków rzucił ?siódmiaka?.

4:3 Znów Cupić trafia z karnego. Wczesniej faulowany był chorwacki gigant Ivano Balić. Przez pewien czas nie podnosił się z parkietu trzymajac się za łokieć, ale już wszystko w porządku.

2:3 Cupić wykorzystał karnego, a Chorwaci grają w przewadze. Duńczycy grają jednak jak na razie szybsiej, bardziej dynamicznie.

1:2 Ależ walka! Knudsen wręcz wyrwał obrońcom piłkę i zdobył drugiego gola dla Danii.

0:1 Zaczęli. To pierwszy dziś mecz z prawdziwą stawką dla obu drużyn, która nie jest zależna od wyników innych. zwycięzca gra w półfinale. Jensen wykorzystał rzut karny i Dania prowadzi.