Sport.pl

ME w piłce ręcznej. Islandia pokonała Norwegię i jest w półfinale

34 : 35
Relacja
Szczegóły
Komentarze
Tabela
Terminarz
Od?wie?
31
W Pekinie Polacy przegrali z Islandią w 1/4 finału. To był najgorszy mecz naszej drużyny w imprezie. Jest szansa na rewanż, jeśli obie drużyny trafią na siebie w półfinale. Islandia jest na razie pewna awansu, choć miejsce (pierwsze lub drugie) będzie zależało od wyniku meczu Chorwacji z Danią.
Norwegia potrzebowała w tym meczu czterobramkowego zwycięstwa. Ale ani razu nie było blisko do takiego rezultatu, choć bramkarz Ege dwoił się i troił, broniąc strzały rywali. Olbrzymim problemem dla Norwegów była Islandzka obrona, która ustawiła się w dwóch liniach, by zapobiec rzutom z dystansu.
Norwegowie grali niedokładnie. W pierwszej polowie notowali dużo strat, które kończyły się skutecznymi kontrami Islandii. Szybki Sigurdsson zdobywał gole właśnie w ten sposób, a zdobywca 10 goli Atlason nie punktował tylko wtedy, gdy trafiał w słupek. Dla Norwegów ten wynik oznacza, że nie zagrają nawet o piąte miejsce.


34:35 Koniec! Norwegia wykorzystała jeszcze rzut karny, ale Islandia dowiozła zwycięstwo do końca.


32:35 Ależ rzut Atlasona! Z biodra i Islandia już nie przegra. Atlason rzucił już 10 goli w tym meczu.


32:33 Gustavsson broni strzał Norwegów. Dwie i pół minuty do końca. Norwegowie już czterema bramkami nie wygrają, ale Islandczycy walczą o zwycięstwo. Da im awans do półfinału.


31:33 Norweg Tvedten nie myli się przy rzucie karnym, ale co z tego? Pięć minut do końca.


30:33 Chyba po meczu. Jeden z Norwegów nie złąpał piłki biegnąc do ataku, odbiła mu się od kolana i trafiłą do rywali. Halgrimsson mógł się zapytać bramkarza rywali w który róg bramki rzucić.


30:31 Mamelund trafia po nodze bramkarza. Ale zostało do końca 8 minut i jeśli Norwegowie chcą awansować, to muszą teraz zrobić coś co odwróci losy meczu. Nie wygląda, by mieli coś takiego zrobić.


28:30 I po prowadzeniu. Kilka szybkich kontr Islandczyków i dwubramkowe prowadzenie w meczu. A wydawało się, że Norwegia już ma rywali na widelcu.


28:27 Bjornsen wyprowadza Norwegię na prowadzenie. wszystko może się zdarzyć, bo od pewnego czasu Islandczycy grają w ataku fatalnie.


27:27 Islandczycy zaczęli grać nonszalancko i to się mści. Rzucają z nieprzygotowanych pozycji i tracą piłki. Myrthol kończy kontrę i doprowadza do remisu.


23:26 Ege obronił rzut rywala, ale co z tego, jeśli jego zespół gra w osłabieniu. Na łąwce kar siedzi Norweg Marmelund.


22:25 Petersson podobnie jak reszta Islandczyków trafia ze swobodą. Jesli Norwegowie nie powstrzymają skutecznych rywali to jest po awansie. A w dodatku w ataku Norwegowie ostrzeliwują słupki.


21:24 Gudjonsson tym razem nie pomylił się z linii rzutów karnych. Rzucił spokojnie nad bramkarzem.


20:23 Atlasson rzuca swojego szóstego gola w meczu. Wygląda na to, że szansa Norwegów na awans odpływa.


19:20 Borge Lund był nieprzepisowao msatrzymywany przez Jakobssona i Norwegowie grają w przewadze.


17:19 Gudjonsson pomylił się przy rzucie karnym, trafił w poprzeczkę, ale po chwili jego błąd naprawił Stefansson.


17:18 I grają po przerwie. Norwegowie zaczęli od szybkiego gola, a Islandczycy od niecelnego rzutu.


Przerwa. Norwegia musi w drugiej połowie rzucić sześć bramek więcej niż rywale. Łatwo nie będzie.


16:18 Co odrobili to stracili. Tuż przed przerwą Islandczycy znów stracili dwie bramki, a w ostatnim rzucie na sekundy przer syreną nie trafili w bramkę.


16:16 I znów remis. Bjornsen ładnie zszedł ze skrzydła do środka i mocnym rzutem lewą ręką pokonał bramkarza Islandii.


14:16 Norwegowie się zblizają golami do Islandczyków, ale ich odpowiedź to Stefansson. Szybko przebiegł boisko i z 9 m rzucił pełnym zamachem Ege nawet się nie ruszył.


12:14 Islandii w dobrej grze w obronie przeszkadzał tylko słabo spisujący się dziś bramkarz Gustavsson. Zmienił go Gudmundsson i na razie na 4 strzały obronił 3.


10:13 Przerwaga Islandii rośnie, a Norwegowie nie radzą sobie z podwójną obroną. Mają problemy z oddawaniem rzutów. Na początku meczu trafiali z daleka i reakcja Islandczyków była natychmiastowa.


8:10 Znowu Sigursson zdobył gola po przechwycie. Norwegia w ogóle nie wykorzystała gry w przewadze. Fatalnie.


7:9 I dwie linie w obronie się skończyły, bo przez najbliższe 1,5 minuty to Norwegowie będą grali w przewadze, i to dwóch zawodników. Ale grając czwórką w polu też można rzucać gole. Sigurdsson przed chwilą przejął piłkę i w sytuacji sam na sam dał dwubramkowe prowadzenie Islandii.


7:8 Islandczycy grają w przewadze i po golu Sigurdssona prowadzą. Bronią dwiema liniami przed własną bramką co Norwegom sprawia mnóstwo kłopotów.


6:6 Gudjonsson z linii rzutu karnego się nie myli. Leciutko rzucił piłkę obok norweskiego bramkarza i remis. Znów.


5:5 Świetnie Norwegowie. Szybko odpowiadają. Najpierw bramkarz Ege wybronił rzut, a potem Borge Lund nie dał szans bramkarzowi.


4:5 No i zaczęły się straty. Sigurdsson po przejęciu piłki bobiegł sam na bramkę i bez problemu dał prowadzenie Islandii.


2:3 Na razie oba zespoły są bardzo skuteczne w ataku. Rzucają z daleka i mocno. Norwegowie mieli już jeden rzut karny i wykorzystali go bezbłędnie.


0:1 Od gola zaczęli Islandczycy.


Informacje
ME piłkarzy ręcznych 2010 - Grupa 1.
Czwartek 28.01.2010 godzina 16:00
Wyniki szczegółowe
1 Poł
2 Poł
Wynik
Norwegia
16
18
34
Islandia
18
17
35
Nie znaleziono tabeli dla tego wydarzenia

Trwa wczytywanie...
Grupa 1.