Polacy mieli niemal pewną wygraną z Rosją. Niesamowita akcja zdecydowała o remisie [ZAPIS RELACJI]

• niedziela, 23 stycznia 2022
  • 60. min.

Nasza sytuacja w grupie nie uległa zmianie. I tak nie wyjdziemy z grupy. We wtorek kończymy ME meczem z Hiszpanią. Spotkanie o 15:30. Do zobaczenia.

• 60. min.

Polska zremisowała z Rosją 29:29. Ale to nie tak miało się skończyć. W samej końcówce meczu prowadzenie jednym golem dał nam Daszek. Rosjanie grali w osłabieniu, mieli raptem trzy sekundy na akcję. Wydawało się pewne, że mecz jest wygrany. A Kosorotow, który błyszczał przez cały mecz, nagle rzucił blisko z połowy. Rzucił niewiarygodnie precyzyjnie. Fenomenalnie. I skończyło się remisem.

• 60. min.

Polska 29:29 Rosja. Punktujemy w fazie zasadniczej. Remis to niezły wynik, przed meczem pewnie wzięlibyśmy go w ciemno. Ale nie... Nie w takich okolicznościach. Od euforii do dramatu.

• 60. min.

Polska 29:29 Rosja. Koniec meczu. Niewiarygodne. Niewiarygodne.

• 60. min.

Polska 29:29 Rosja. Kosorotow rzucił gola niemal z połowy boiska.

• 60. min.

Polska 29:29 Rosja. Nie do wiary. To się nie wydarzyło. Nie mogło.

• 60. min.

Polska 29:28 Rosja. Trzy sekundy dla Rosji.

• 60. min.

Dwie sekundy do końca meczu. Rosjanie wzięli czas. Jeszcze sędziowie weryfikują, ile czasu będą mieli nasi rywale.

• 60. min.

Polska 29:28 Rosja. DASZEK! DASZEK! DASZEK! DASZEK! DASZEK! GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!

• 60. min.

Polska 28:28 Rosja. Gramy w przewadze! Na nich!

• 60. min.

Polska 28:28 Rosja. Czerwona kartka dla selekcjonera Rosjan! Chyba za pretensje do sędzin. 17 sekund do końca.

• 60. min.

Polska 28:28 Rosja. 34 sekundy do końca meczu. Polacy mają piłkę. Rombel wziął czas. Nasz selekcjoner prosi o grę pod faul, grę długą i rzut w ostatniej chwili. Nerwy!

• 60. min.

Polska 28:28 Rosja. Rosjanie stracili piłkę przez grę pasywną!

• 59. min.

Półtorej minuty do końca. Będzie walka, będą nerwy.

• 58. min.

Polska 28:28 Rosja. Świetna odpowiedź Sićki!

• 58. min.

Polska 27:28 Rosja. Polacy doskonale, twardo w obronie, ale niewiarygodnie dobry rzut oddał Żytnikow.

• 57. min.

Polska 27:27 Rosja. Faul w ataku Sićki.

• 56. min.

Polska 27:27 Rosja. Wspaniały rzut Kosorotowa.

• 54. min.

Polska 27:26 Rosja. Co za sekundy Polaków! Gol Moryty, przechwyt Chrapkowskiego i kolejny gol Walczaka! Prowadzimy!

• 53. min.

Polska 25:26 Rosja. Strata Sićki, gol Rosjan ze środka.

• 53. min.

Polska 25:25 Rosja. Kosorotow pewnie i remis.

• 52. min.

Polska 25:24 Rosja. Czuwara ze skrzydła!

• 51. min.

Polska 24:24 Rosja. Zamieszanie z czasem dla Rosjan. Nasi rywale nieprzepisowo użyli czasu i w ramach kary otrzymali dwie minuty. Gramy w przewadze!

• 50. min.

Polska 24:24 Rosja. Rehabilitacja Moryty. Mamy remis.

• 49. min.

Polska 23:24 Rosja. Aj... Moryto rzucał na pustą bramkę, ale niesamowitą interwencję zaliczył Kosorotow, który niczym siatkarz zablokował rzut naszego zawodnika.

• 48. min.

Polska 23:24 Rosja. Żytnikow. Szósty gol tego zawodnika.

• 48. min.

Polska 23:23 Rosja. Gol Olejniczaka i dwie minuty kary dla Rosjan!

Dwie minuty kary dla Krajewskiego.

Polska 22:23 Rosja. Dobry rzut Krajewskiego.

Polska 21:23 Rosja. Nie bronimy najlepiej, nie możemy non stop polegać na Zembrzyckim. Gol Winogradowa.

• 45. min.

Polska 21:22 Rosja. I dobra odpowiedź Dawydzika.

• 45. min.

Polska 20:22 Rosja. Skuteczny rzut Kosorotowa.

• 45. min.

Polska 20:21 Rosja. Skutecznie Sićko. Gonimy.

• 44. min.

Polska 19:21 Rosja. Skutecznie Santałow. Wcześniej dobry przechwyt Rosjan. Rywale odskoczyli na dwa gole.

• 43. min.

Polska 19:20 Rosja. Gol Żytnikowa. Skuteczni Rosjanie w ostatnich chwilach tego meczu.

• 42. min.

Polska 19:19 Rosja. Skutecznie Sićko i znowu mamy remis.

• 42. min.

Polska 18:19 Rosja. Gol Daszka i kolejna w tej połowie błyskawiczna odpowiedź Rosjan.

• 41. min.

Polska 17:18 Rosja. Dłuższą chwilę bez goli skończył niestety Żytnikow. I jeszcze dwie minuty kary dla Przytuły.

• 37. min.

Polska 17:17 Rosja. Szybka kontra Rosjan i Korniew doprowadza do remisu.

• 37. min.

Polska 17:16 Rosja. I kolejna szybka odpowiedź Rosjan. Gol za gol.

• 37. min.

Polska 17:15 Rosja. Brawo Sićko!

• 36. min.

Polska 16:15 Rosja. Natychmiastowa odpowiedź Andriejewa.

• 36. min.

Polska 16:14 Rosja. Świetna akcja i gol Daszka!

• 35. min.

Polska 15:14 Rosja. Pewny rzut Kotowa.

• 35. min.

Dwie minuty kary dla Walczaka.

• 34. min.

Polska 15:13 Rosja. Moryto pewnie!

• 33. min.

Polska 14:13 Rosja. Dobrze zagraliśmy w obronie, szybki atak i mamy rzut karny!

• 33. min.

Polska 14:13 Rosja. Dobra odpowiedź Korniewa. Polacy w ataku i niestety fauluje Sićko.

• 32. min.

Polska 14:12 Rosja. Sićko gol!

• 32. min.

Polska 13:12 Rosja. Pierwsza akcja Polaków nieudana, odpowiadają Rosjanie, ale... Wiadomo, znowu Zembrzycki! Co za występ!

• 31. min.

Polska 13:12 Rosja. Gramy dalej!

• Drugą część zaczniemy jeszcze w osłabieniu, bo przez ponad minutę pauzuje Olejniczak.

• 30. min.

Szalona była to połowa. Polacy zaczęli słabo w obronie i nieskutecznie w ataku, przez co przegrywali trzema golami. Później jednak do bramki wszedł Zembrzycki, co odmieniło naszą grę. Rezerwowy bramkarz odbił aż 10 z 15 rzutów Rosjan!!! Doszło do tego więcej skutecnzości w ataku i do przerwy prowadzimy jedną bramką. Brawo!

• 30. min.

Polska 13:12 Rosja. Brawo! Krajewski rzucił gola! Prowadzimy do przerwy!

• 30. min.

Polska 12:12 Rosja. Żytnikow trafił w poprzeczkę! Czas dla Polaków. Mamy niespełna 20 sekund na ustawienie ostatniego ataku w tej połowie. Czas dla naszego selekcjonera. Gramy w osłabieniu.

• 30. min.

Polska 12:12 Rosja. Druga dwuminutowa kara dla Olejniczaka.

• 28. min.

Polska 12:12 Rosja. Korniew rzucił na remis.

• 28. min.

Polska 12:11 Rosja. Syprzak daje nam prowadzenie!

• 28. min.

Polska 11:11 Rosja. Znowu Zembrzycki! Co ten facet wyprawia?! 69 procent skuteczności interwencji! KOSMOS.

• 27. min.

Polska 11:11 Rosja. Co-za-akcja! Sziszkariew wyszedł na sam sam z Zembrzyckim, ale ten znowu w niesamowity sposób interweniował. Kontra Polaków i gol Dawydzika.

• 26. min.

Polska 10:11 Rosja. Gol Żytnikowa.

• 25. min.

Polska 10:10 Rosja. Gol dla Rosji i szybka odpowiedź Polaków.

• 23. min.

Polska 9:9 Rosja. Kontra Polaków i gol do pustej bramki! Remis!

• 23. min.

Polska 8:9 Rosja. Kolejna doskonała interwencja Zembrzyckiego! Głównie dzięki niemu jesteśmy w grze!

• 23. min.

Polska 8:9 Rosja. Dwie minuty kary dla Olejniczaka. Siły wyrównane.

• 23. min.

Polska 8:9 Rosja. Przepiękna akcja Krajewskiego i Daszka zakończona golem tego drugiego.

• 23. min.

Polska 7:9 Rosja. Dwie minuty kary dla Kosorotowa.

• 21. min.

Polska 7:9 Rosja. Mamy duży problem z zatrzymaniem Kosorotowa. Kolejny gol.

• 21. min.

Polska 7:8 Rosja. Moryto pewnie z karnego.

• 20. min.

Polska 6:8 Rosja. Kosorotow rzuca gola.

• 18. min.

Polska 6:7 Rosja. Jest gol kontaktowy! Brawo!

• 18. min.

Polska 5:7 Rosja. Kolejna doskonała interwencja Zembrzyckiego! Co za wejście!

• 17. min.

Polska 5:7 Rosja. Ajj, nieskuteczny rzut Krajewskiego ze skrzydła.

• 16. min.

Polska 5:7 Rosja. Moryto pewnie ze skrzydła!

• 16. min.

Polska 4:7 Rosja. Dwie minuty kary dla Jermakowa. Mamy dwie minuty szansy na zmniejszenie dystansu do rywali.

• 15. min.

Polska 4:7 Rosja. I znowu Zembrzycki! Trzecia z rzędu udana interwencja! Tym razem po rzucie Żytnikowa.

• 14. min.

Polska 4:7 Rosja. Zembrzycki obronił rzut karny wykonywany przez Kosorotowa!

• 13. min.

Polska 4:7 Rosja. Sziszkariew rzucał ze skrzydła, ale znakomicie interweniował Zembrzycki, który wszedł do naszej bramki.

• 11. min.

Polska 4:7 Rosja. Santałow i kolejny gol dla Rosji. Niemal każdy rzut naszych rywali ląduje w naszej bramce. Niedobrze.

• 11. min.

Polska 4:6 Rosja. Moryto pewnie z rzutu karnego.

• 10. min.

Polska 3:6 Rosja. Andriejew ze środka.

• 10. min.

Polska 3:5 Rosja. Ładny gol Sićki z dystansu.

• 8. min.

Polska 2:5 Rosja. Kosorotow trafia. Straciliśmy drugiego gola, grając w przewadze.

• 6. min.

Polska 2:4 Rosja. Masakra. Źle rozegraliśmy akcję, prosta strata, kontra Rosji i tracimy bramkę w przewadze.

• 6. min.

Polska 2:3 Rosja. Dwie minuty kary dla Kotowa.

• 5. min.

Polska 2:3 Rosja. Kosorotow pewnie z rzutu karnego.

• 5. min.

Polska 2:2 Rosja. Trochę chaosu na boisku. Straciliśmy piłkę, ale Rosjanie nie wyprowadzili skutecznej kontry. Polacy przejęli piłkę i Sićko rzucił bramkę.

• 4. min.

Polska 1:2 Rosja. Żytnikow rzuca na prowadzenie dla Rosjan.

• 3. min.

Polska 1:1 Rosja. Już po bramce dla obu zespołów.

• 1. min.

Gramy!

• Turniej zakończymy we wtorek, gdy o 15:30 zagramy z broniącymi tytułu Hiszpanami.

• Do strefy medalowej awansują po dwie drużyny z dwóch grup. Zespoły z 3. miejsc zagrają ze sobą o 5. lokatę na ME.

• Rosjanie, by marzyć jeszcze o awansie do strefy medalowej, muszą nas dzisiaj pokonać.

• Sytuacja w grupie po 3 meczach: 1. Hiszpania 6 pkt (bilans bramkowy +11), 2. Norwegia 4 pkt (+15), 3. Szwecja 4 pkt (+12), 4. Niemcy 2 pkt (-4), 5. Rosja 2 pkt (-6), 6. Polska 0 pkt (-28).

• W pierwszej fazie turnieju przegraliśmy też z Niemcami, którzy awansowali do fazy zasadniczej i ten wynik też przeszedł do 2. fazy turnieju.

• Nasza drużyna nie ma już szans na awans do strefy medalowej. W fazie zasadniczej, czyli ostatniej dwunastce turnieju, Polacy przegrali z Norwegią 31:42 i Szwecją 18:28.

• Dzień dobry państwu! Zapraszamy na relację na żywo z przedostatniego meczu reprezentacji Polski na mistrzostwach Europy w piłce ręcznej. Dziś naszymi rywalami będą Rosjanie.