Demolka! Polacy szalej± w 2. meczu ME i maj± awans!

• niedziela, 16 stycznia 2022
  • 60. min.

Dziękujemy za uwagę i zapraszamy na kolejne relacje na Sport.pl!

Demolka! Polacy zaszaleli w drugim meczu ME i maj± awans!

Polscy piłkarze ręczni zapewnili sobie awans do najlepszej dwunastki mistrzostw Europy! W swoim drugim spotkaniu Polacy pewnie pokonali Białoru¶ 29:20 i zapewnili sobie wyj¶cie z grupy D! O zwycięstwo w niej Biało-Czerwoni zmierz± się we wtorek z Niemcami (godz. 18:00).

• 60. min.

To był prawdziwy koncert Biało-Czerwonych, którzy prowadzili od praktycznie samego pocz±tku spotkania i ostatecznie zwyciężyli różnic± aż dziewięciu bramek! Zawodnicy Patryka Rombla w efektownym stylu melduj± się w drugiej fazie mistrzostw Europy! We wtorek o godzinie 18:00 Polacy powalcz± o zwycięstwo w grupie D z Niemcami!

• KONIEC MECZU

60. min.

Koniec meczu! Polska pokonuje Białoru¶ 29:20 i melduje się w najlepszej "12" mistrzostw Europy! Brawo Polacy!

• 60. min.

Polska - Białoru¶ 29:20. Krajewski tym razem nie trafia.

• 60. min.

Polska - Białoru¶ 29:20. Daszek wywalczył rzut karny!

• GOOOOOOL

59. min.

Polska - Białoru¶ 29:20. Krywienka trafia ze skrzydła.

• GOOOOOOL

58. min.

Polska - Białoru¶ 29:19. Efektowny techniczny rzut Pietrasika! ¦wietne wej¶cie tego zawodnika!

• GOOOOOOL

57. min.

Polska - Białoru¶ 28:19. Trafia z koła Bochan.

• 57. min.

Polska - Białoru¶ 28:18. Interwencja Zembrzyckiego, ale Białoru¶ wci±ż przy piłce!

• GOOOOOOL

56. min.

Polska - Białoru¶ 28:18. Efektowne trafienie Ariela Pietrasika!

• 56. min.

Polska - Białoru¶ 27:18. Chyba już pi±ty atak z rzędu Białorusinów kończy się strat±. Kolejni rezerwowi po polskiej stronie melduj± się na parkiecie!

• 55. min.

Polska - Białoru¶ 27:18. Jeszcze jedna strata rywali! Ale tym razem bez polskiej kontry.

• GOOOOOOL

54. min.

Polska - Białoru¶ 27:18. Kolejna strata Białorusinów i tym razem do pustej trafia Moryto!!!

• GOOOOOOL

53. min.

Polska - Białoru¶ 26:18. Przechwyt Krajewskiego i trafienie do pustej bramki! Czas dla Białorusi!

• GOOOOOOL

52. min.

Polska - Białoru¶ 25:18. Syprzak trafia z koła! 300. bramka tego zawodnika dla reprezentacji Polski! Tego już nie można nie wygrać!

• 52. min.

Polska - Białoru¶ 24:18. Jurynok trafia w słupek, a Karaliok przegrywa pojedynek z Korneckim!!!

• GOOOOOOL

51. min.

Polska - Białoru¶ 24:18. Cudowna akcja Daszka z Krajewskim! Wrzutka Krajewskiego, bramka Daszka i Polacy prowadz± już sze¶cioma golami!

• 50. min.

Polska - Białoru¶ 23:18. Faul w ataku na Przybylskim! Piłka dla Polski!

• GOOOOOOL

50. min.

Polska - Białoru¶ 23:18. Odważne wej¶cie i bramka Pietrasika!

• 49. min.

Polska - Białoru¶ 22:18. Jednak bez kolejnych kar, oprócz tej dla Samojły.

• 49. min.

Polska - Białoru¶ 22:18. Jeszcze jaka¶ wideoweryfikacja. Ciekawe, czego dotyczy.

• 49. min.

Polska - Białoru¶ 22:18. Strata Białorusi i Samojła ukarany dwiema minutami za niezostawienie piłki!

• GOOOOOOL

49. min.

Polska - Białoru¶ 22:18. Kapitalna akcja i bramka Daszka!

• GOOOOOOL

48. min.

Polska - Białoru¶ 21:18. Rzut karny dla Białorusi! Kornecki broni rzut Wajłupowa, ale ten skutecznie dobija!

• 47. min.

Polska - Białoru¶ 21:17. Pilitowski nie zdołał pokonać Usika.

Polska - Białoru¶ 21:17. Niecelny rzut jednego z Białorusinów!

• GOOOOOOL

46. min.

Polska - Białoru¶ 21:17. ¦ićko elegancko i skutecznie w kontrataku!

Polska - Białoru¶ 20:17. Karaliok blokuje rzut Sićki, ale rywale popełniaj± faul w ataku!

• GOOOOOOL

45. min.

Polska - Białoru¶ 20:17. Wajłupow pokonuje z karnego Zembrzyckiego.

• 44. min.

Polska - Białoru¶ 20:16. Astraszapkin nie trafia, ale za to zdobywa rzut karny.

• 44. min.

Polska - Białoru¶ 20:16. Kornecki broni dwa rzuty Astraszapkina i Jurynoka! Ale piłka wci±ż dla rywali.

• 43. min.

Polska - Białoru¶ 20:16. Kornecki łapie rzut Karalioka, ale ten był faulowany.

• GOOOOOOL

42. min.

Polska - Białoru¶ 20:16. Kapitalna, fantastyczna akcja indywidualna i bramka Michała Olejniczaka! WOW!

• GOOOOOOL

42. min.

Polska - Białoru¶ 19:16. Odpowiada Astraszapkin.

• GOOOOOOL

41. min.

Polska - Białoru¶ 19:15. Efektowne trafienie Daszka, ale nieuznana. Po chwili rzut Daszka po bloku wychodzi na aut. Za trzecim razem trafia, ale już Olejniczak!

• 40. min.

Polska - Białoru¶ 18:15. Usik zatrzymał Olejniczaka, ale piłka wci±ż dla Polski!

• GOOOOOOL

40. min.

Polska - Białoru¶ 18:15. Indywidualna akcja Astraszapkina kończy się bramk±.

• 39. min.

Polska - Białoru¶ 18:14. Prosta strata Polaków.

• 39. min.

Polska - Białoru¶ 18:14. Samojła w pojedynku z Korneckim rzuca obok bramki!

• GOOOOOOL

38. min.

Polska - Białoru¶ 18:14. Krajewski znowu trafia z siedmiu metrów!

• 38. min.

Polska - Białoru¶ 17:14. Olejniczak wywalczył rzut karny!

• GOOOOOOL

37. min.

Polska - Białoru¶ 17:14. Dobre podanie do koła do Bochana i ten się nie myli.

• GOOOOOOL

37. min.

Polska - Białoru¶ 17:13. ¦wietna współpraca Daszka z Syprzakiem i Daszek skutecznie ze ¶rodka!

• GOOOOOOL

36. min.

Polska - Białoru¶ 16:13. Ze skrzydła trafia Jurynok.

• 36. min.

Polska - Białoru¶ 16:12. Usik łapie nie najlepszy rzut Sićki.

• 35. min.

Polska - Białoru¶ 16:12. Kara dwóch minut dla Karalioka za faul na Morycie!

• GOOOOOOL

34. min.

Polska - Białoru¶ 16:12. Karaliok trafia z ostrego k±ta. Pierwsza bramka rywali w drugiej połowie.

• GOOOOOOL

33. min.

Polska - Białoru¶ 16:11. Kornecki broni rzut z drugiej linii rywala i Krajewski kończy kontratak! Brawo!

• GOOOOOOL

32. min.

Polska - Białoru¶ 15:11. Krajewski trafia z karnego!

• 32. min.

Polska - Białoru¶ 14:11. Indywidualna akcja Daszka! Rzut karny dla Polski i kara dla Jurynoka!

• 31. min.

Polska - Białoru¶ 14:11. Nieudana akcja Polaków i faul w ataku Sićki, ale kontrę Białorusi kapitalnym powrotem przerwał Olejniczak!

• PILNE

31. min.

Wznawiamy grę! Polacy przy piłce!

• 30. min.

Dobra pierwsza połowa w wykonaniu Polaków, szczególnie w defensywie, bo w ataku było troszkę problemów w ostatnich 10 minutach. Biało-Czerwoni schodz± na przerwę z trzybramkow± zaliczk±. Oby tak dalej!

• PILNE

30. min.

Koniec pierwszej połowy! Polska - Białoru¶ 14:11!

• GOOOOOOL

30. min.

Polska - Białoru¶ 14:11. Skuteczna akcja indywidualna Gajduczenki na koniec pierwszej połowy.

• 30. min.

Polska - Białoru¶ 14:10. Kornecki lepszy od Jurynoka!

• 29. min.

Polska - Białoru¶ 14:10. Moryto nie trafił z siedmiu metrów! Spojenie słupka z poprzeczk±!

• 29. min.

Polska - Białoru¶ 14:10. Daszek w poprzeczkę, ale był jeszcze faul. Rzut karny dla Polski!

• GOOOOOOL

28. min.

Polska - Białoru¶ 14:10. Strata Pilitowskiego i Wajłupow wykorzystuje kontrę.

• 28. min.

Polska - Białoru¶ 14:9. Usik teraz zatrzymuje Pilitowskiego, ale tam jeszcze był faul na Polaku. Rzut wolny.

• 27. min.

Polska - Białoru¶ 14:9. Usik doskonale zatrzymuje Syprzaka, ale Białorusini popełniaj± bł±d kroków!

• 26. min.

Polska - Białoru¶ 14:9. Kornecki kapitalnie zatrzymuje Bochana!

• GOOOOOOL

26. min.

Polska - Białoru¶ 14:9. ¦wietna akcja Polski i Syprzak zdobywa bramkę z koła!

• 25. min.

Polska - Białoru¶ 13:9. Kornecki broni rzut z drugiej linii Astraszapkina!

• GOOOOOOL

24. min.

Polska - Białoru¶ 13:9. Kolejna bramka z drugiej linii Michała Daszka! Brawo!

• GOOOOOOL

24. min.

Polska - Białoru¶ 12:9. Wajłupow odpowiada z prawego skrzydła.

• GOOOOOOL

23. min.

Polska - Białoru¶ 12:8. Krajewski ¶wietnie ze skrzydła i z bardzo ostrego k±ta!

• 22. min.

Polska - Białoru¶ 11:8. Traci piłkę Gębala, ale Gajduczenko w kontrze się podpalił i spudłował!

• 21. min.

Polska - Białoru¶ 11:8. Faul w ataku Białorusinów!

• 20. min.

Polska - Białoru¶ 11:8. Znów nie trafia Sićko. Szkoda.

• GOOOOOOL

20. min.

Polska - Białoru¶ 11:8. Szczę¶liwie trafia Gajduczenko z 10. metra..

• 19. min.

Polska - Białoru¶ 11:7. Polacy w przewadze, ale Sićko trafił tylko w słupek. Szkoda!

• 19. min.

Polska - Białoru¶ 11:7. Aliochin z czerwon± i niebiesk± kartk± za wyj±tkowo niesportowe zachowanie! Francuskie sędzie nie miały żadnych w±tpliwo¶ci! Co za absurdalne zachowanie Białorusina, który uderzył pię¶ci± w twarz Olejniczaka!

• 19. min.

Polska - Białoru¶ 11:7. Uderzony w twarz Olejniczak! Jest wideoweryfikacja.

• GOOOOOOL

19. min.

Polska - Białoru¶ 11:7. Daszek miał trochę miejsca i ¶wietnym rzutem podwyższył przewagę Polaków!

• 18. min.

Polska - Białoru¶ 10:7. Czas dla reprezentacji Polski.

• GOOOOOOL

18. min.

Polska - Białoru¶ 10:7. Karaliok z koła zmniejsza straty.

• 17. min.

Polska - Białoru¶ 10:6. Znakomita szansa Krajewskiego, ale tylko poprzeczka!

• GOOOOOOL

17. min.

Polska - Białoru¶ 10:6. Dobra akcja Białorusi i z koła trafia Karaliok.

• GOOOOOOL

16. min.

Polska - Białoru¶ 10:5. ¦wietny rzut Sićki z drugiej linii!

• 16. min.

Polska - Białoru¶ 9:5. Strata Polaków, ale Wajłupow nie trafia w kontrataku!

• GOOOOOOL

15. min.

Polska - Białoru¶ 9:5. Trochę szczę¶cia rywali, zagapili się Polacy i trafia z lewego skrzydła Jurynok.

• GOOOOOOL

14. min.

Polska - Białoru¶ 9:4. Pewny rzut Moryty! Bramka!

• 14. min.

Polska - Białoru¶ 8:4. Krajewski nie trafia w dobrej okazji, ale był jeszcze faulowany. Rzut karny!

• 13. min.

Polska - Białoru¶ 8:4. ¦wietnie broni Kornecki rzut ze skrzydła Jurynoka!

• GOOOOOOL

12. min.

Polska - Białoru¶ 8:4. Kułak trafia z koła.

• GOOOOOOL

12. min.

Polska - Białoru¶ 8:3. Pusta bramka Białorusi, grali siódemk± w polu, a i tak stracili! Moryto do pustej bramki!

• GOOOOOOL

11. min.

Polska - Białoru¶ 7:3. WOW! Rzut Gajduczenki zablokowany i kapitalna kontra! Znowu Krajewski, tym razem pod poprzeczkę! Czas dla Białorusi!

• 10. min.

Polska - Białoru¶ 6:3. ¦wietna kontra i Krajewski wykorzystuje kontrę! Trzy bramki przewagi Polaków!

• GOOOOOOL

10. min.

Polska - Białoru¶ 5:3. Piękna akcja Polaków i Daszek po asy¶cie Moryty pokonuje bramkarza Polaków!

• 9. min.

Polska - Białoru¶ 4:3. Strata Białorusinów. Karaliok nie złapał podania do koła.

• GOOOOOOL

9. min.

Polska - Białoru¶ 4:3. Polacy w osłabieniu też zdejmuj± bramkarza przy grze w ataku. Rzut Sićki zablokowany, ale trafia po chwili Olejniczak!

• GOOOOOOL

8. min.

Polska - Białoru¶ 3:3. Jurynok trafia ze skrzydła.

• 7. min.

Polska - Białoru¶ 3:2. Dwie minuty dla Macieja Gębali. Niestety.

• 7. min.

Polska - Białoru¶ 3:2. Walka wręcz Karalioka z Olejniczakiem. Tylko rzut wolny dla Białorusi.

• GOOOOOOL

6. min.

Polska - Białoru¶ 3:2. Białorusini wyrównuj± z prawego skrzydła, ale po chwili kolejn± bramkę rzuca Sićko!

• GOOOOOOL

6. min.

Polska - Białoru¶ 2:1. Olejniczak nabrał Białorusina na faul w ataku. Po chwili trafia Sićko!

• 5. min.

Polska - Białoru¶ 1:1. Strata Polaków. Na szczę¶cie, nie ma kontry, ale nie ma też już przewagi liczebnej.

• 4. min.

Polska - Białoru¶ 1:1. Białorusini w osłabieniu wycofuj± w ataku bramkarza. Ze skrzydła w słupek trafia Jurynok!

• GOOOOOOL

3. min.

Polska - Białoru¶ 1:1. ¦wietne wej¶cie i bramka Olejniczaka!

• 3. min.

Polska - Białoru¶ 0:1. Dwie minuty kary dla Bochana! Polacy w przewadze. Mecz prowadz± francuskie siostry bliĽniaczki Bonaventura.

• GOOOOOOL

2. min.

Polska - Białoru¶ 0:1. Piłka od ponad minuty w posiadaniu Białorusinów, aż wreszcie bramkę zdobywa Gajduczenko.

• PILNE

1. min.

Gramy!

• Obie drużyny już na parkiecie. Za chwilę pocz±tek spotkania!

• W pierwszym meczu mistrzostw Polacy pokonali Austrię 36:31. Liczymy na równie dobry występ dzisiaj.

Zwycięstwo po chaosie! Kapitalny mecz Polaków na pocz±tek mistrzostw Europy

Polscy piłkarze ręczni kapitalnie rozpoczęli mistrzostwa Europy. Po bardzo dobrej grze, zwłaszcza w ofensywie pokonali Austriaków 36:31.

• Oto skład reprezentacji Polski na dzisiejszy mecz. Rywale z kolei przyst±pi± do niego osłabieni brakiem Kulesza, Łukianiuka, Mackiewicza i Huryka.

• Reprezentacja Polski już dzi¶ może zapewnić sobie awans do najlepszej dwunastki mistrzostw Europy. Aby tak się stało, zawodnicy Patryka Rombla musz± pokonać dzisiaj Białoru¶. W drugim meczu tej grupy Niemcy ograli Austrię 34:29. Je¶li dzisiaj Polakom nie udałoby się wygrać, musieliby wówczas okazać się lepszymi od reprezentacji Niemiec we wtorek.

• Witamy bardzo serdecznie na relacji na żywo z drugiego meczu reprezentacji Polski na ME piłkarzy ręcznych! Dzisiaj rywalem Polaków będzie Białoru¶. Pocz±tek spotkania o godzinie 20:30!