Polscy piłkarze ręczni kapitalnie rozpoczęli Euro [ZAPIS RELACJI]

• piątek, 14 stycznia 2022
  • PILNE

60. min.

KONIEC MECZU! Polscy piłkarze ręczni wygrali 36:31 na inaugurację mistrzostw Europy. Kapitalna gra Polaków a ataku dała bardzo cenne zwycięstwo. Najskuteczniejszy w polskiej drużynie był Arkadiusz Moryto, który zdobył aż 9 bramek.

• 60. min.

Polska - Austria 36:30. Kornecki broni rzut, a w kontrze skuteczny Krajewski, który zdobył swojego szóstego gola.

• 59. min.

Polska - Austria 35:30. Nieudany rzut Daszka.

• 58. min.

Polska - Austria 35:30. Weber pudłuje z prawego skrzydła, a rywale bronią już niemal na całym boisku.

• 58. min.

Polska - Austria 35:30. Rzutu Moryty obroniony.

• 57. min.

Polska - Austria 35:30. Nieudana akcja Pilitowskiego z Syprzakiem i skuteczna kontra Austriaków.

• 57. min.

Polska - Austria 35:29. Syprzak skutecznie z koła. Polska o krok od wygranej.

• 56. min.

Polska - Austria 34:29. Kornecki broni wrzutkę rywali!

• 55. min.

Polska - Austria 34:29. Moryto trafił po raz 9. w meczu. Tym razem z rzutu karnego!

• 55. min.

Polska - Austria 33:29. Pilitowski wywalczył rzut karny. Wreszcie udane zagranie tego rozgrywającego, bo wcześniej miał dwie straty.

• 54. min.

Polska - Austria 33:29. Czas dla trenera Rombla.

• 54. min.

Polska - Austria 33:29. Zimović skutecznie z drugiej linii po minięciu polskiego obrońcy.

• 54. min.

Polska - Austria 33:28. Pietrasik pięknie z drugiej linii!!!! Ależ wejście debiutanta!

• 53. min.

Polska - Austria 32:28. Kornecki świetnie obronił rzut Bilyka!

• 53. min.

Polska - Austria 32:28. Gol Pietrasika obroniony.

• 52. min.

Polska - Austria 32:28. Frimmel po raz piąty skuteczny z rzutu karnego.

• 52. min.

Polska - Austria 32:27. Bilyk skutecznie z dystansu, ale po szybkim wznowieniu trafił po indywidualnej akcji Olejniczak.

• 51. min.

Polska - Austria 31:26. Czas dla trenera Austriaków.

• 51. min.

Polska - Austria 31:26. Kolejna świetna akcja Daszka.

• 50. min.

Polska - Austria 30:26. Gol debiutanta Pietrasika, ale szybka odpowiedź Bilyka.

• 49. min.

Polska - Austria 29:25. Rywale trafiają z rzutu karnego, podyktowanego tradycyjnie po faulu na kołowym.

• 49. min.

Polska - Austria 29:24. Dobra akcja Daszka. Trafia w trudnym momencie.

• 48. min.

Polska - Austria 28:24. Gol rywali z rzutu karnego.

• PILNE

48. min.

Czerwona kartka dla Sićki.

• 48. min.

Może być czerwona kartka dla Sićki. Polski rozgrywający w kontrze rywala sfaulował. Zawodnicy obu drużyn skoczyli do siebie. Sędziowie oglądają sytuację na VAR.

• 47. min.

Polska - Austria 28:23. Kornecki świetnie obronił, ale w kontrze źle podał Gębala. Austriacy w kolejnej akcji zgubili piłkę.

• 45. min.

Polska - Austria 28:23. Ósmy w meczu gol Moryty.

• 45. min.

Polska - Austria 27:22. Skuteczna akcja Polaków w przewadze. Walczak trafia z koła.

• 44. min.

Polska - Austria 26:21. Rywale mają teraz dwie kary dwuminutowe.

• 44. min.

Polska - Austria 26:21. Sićko z golem, ale ucierpiał. Leży na parkiecie.

• 43. min.

Polska - Austria 25:21. Weber skutecznie z prawego skrzydła. Austriacy od razu wykorzystali grę w przewadze po karze dla Gębali.

• 42. min.

Polska - Austria 25:20. Rzut Krajewskiego z drugiej linii obroniony.

• 42. min.

Polska - Austria 25:20. Fantastyczna akcja w kontrze Moryty i piękny gol!

• 41. min.

Polska - Austria 24:20. Świetny przechwyt Gębali, a w kontrze skuteczny Krajewski.

• 40. min.

Polska - Austria 23:20. Strata Sićki, nieudany rzut Olejniczaka. Niedobrze się dzieje w ataku Polaków.

• 39. min.

Polska - Austria 23:19. Krajewski świetnie trafił z lewego skrzydła.

• 39. min.

Polska - Austria 22:19. Fatalny błąd Pilitowskiego, który podał w ręce rywali i skuteczna kontra Austriaków.

• 38. min.

Polska - Austria 22:18. Posch skutecznie z koła.

• 37. min.

Polska - Austria 22:17. Moryto skutecznie z prawego skrzydła!

• 36. min.

Polska - Austria 21:16. Kornecki skutecznie w bramce, ale rzut Sićki obroniony.

• 34. min.

Polska - Austria 21:16. Piękny gol Daszka, a po chwili w kontrze skuteczny Moryto!

• 34. min.

Polska - Austria 19:16. Bilyk potężnie i skutecznie z drugiej linii.

• 33. min.

Polska - Austria 19:15. Rzut Olejniczaka obroniony, ale skuteczna dobitka Moryty!

• 32. min.

Polska - Austria 18:15. Rywale znów skutecznie z koła. Gol Boscha.

• 32. min.

Polska - Austria 18:14. Olejniczak... lewą ręką trafił po indywidualnej akcji.

• PILNE

31. min.

Początek drugiej połowy. Przy piłce Polacy.

• 30. min.

Do przerwy najwięcej bramek dla Polaków zdobył Sićko - 5. Po trzy razy trafili Moryto, Daszek i Krajewski.

• PILNE

30. min.

KONIEC PIERWSZEJ POŁOWY. Na jej koniec nieudane rzuty z dystansu Sićki i Olejniczaka. Na razie Polacy wygrywają 17:14. Bardzo dobrze grają w ataku, ale nieco słabiej w obronie. Nie potrafią zatrzymać akcji Austriaków z kołem.

• 30. min.

Polska - Austria 17:14. 30 sekund do końca tej części i czas dla trenera Patryka Rombla.

• 30. min.

Polska - Austria 17:14. Znów skuteczna akcja Austriaków z koła.

• 30. min.

Polska - Austria 17:13. Piękna akcja Polaków. Moryto na koło do Syprzaka i kołowy PSG się nie pomylił.

• 29. min.

Polska - Austria 16:13. Strata Sićki przy podaniu do Syprzaka, kontra rywali i gol Webera.

• 28. min.

Polska - Austria 16:12. Kornecki obronił rzut Hermana z drugiej linii!

• 27. min.

Polska - Austria 16:12. Gębala trafia w kontrze, wcześniej nieco szczęśliwy gol rywali z drugiej linii.

• 27. min.

Polska - Austria 15:11. Bozović pudłuje z drugiej linii, a w kontrze skuteczny Moryto!

• 26. min.

Polska - Austria 14:11. Wreszcie Polacy prowadzą trzema golami! Piąty w meczu gol Sićki.

• 25. min.

Polska - Austria 13:11. Kornecki wreszcie skuteczny w bramce! Obronił rzut kołowego.

• 25. min.

Polska - Austria 13:11. Moryto tym razem się nie mylił. Na razie ma skuteczność 2/3.

• 25. min.

Polska - Austria 12:11. Krajewski wywalczył rzut karny i dwie minuty kary dla rywala.

• 24. min.

Polska - Austria 12:11. Hermann trafił z drugiej linii.

• 24. min.

Polska - Austria 12:10. Czas dla trenera Austriaków.

• 23. min.

Polska - Austria 12:10. Indywidualna i skuteczna akcja Sićki. 4 gol polskiego rozgrywającego.

• 22. min.

Polska - Austria 11:10. Posch trafił z koła. Kołowy rywali jest skuteczny.

• 21. min.

Polska - Austria 11:9. Moryto spudłował z rzutu karnego. Trafił tylko w poprzeczkę.

• 21. min.

Polska - Austria 11:9. Syprzak wywalczył rzut karny i dwie minuty kary dla rywala.

• 20. min.

Polska - Austria 11:9. Nieudany rzut Syprzaka z koła, który zastąpił Gębale na kole. Kontrę rywali świetnie zatrzymał Daszek, robiąc przechwyt.

• 20. min.

Polska - Austria 11:9. Nieudany rzut Macieja Gębali, ale skuteczna dobitka Krajewskiego ze skrzydła. Trzeci gol polskiego lewoskrzydłowego.

• 18. min.

Polska - Austria 10:9. Wagner trafił z koła, mimo krycia dwóch Polaków.

• 17. min.

Polska - Austria 10:8. Niestety strata Daszka w ataku.

• 17. min.

Polska - Austria 10:8. Niezła akcja Austriaków, ale nieudany rzut.

• 16. min.

Polska - Austria 10:8. Daszek skutecznie po indywidualnej akcji. Trzeci gol naszego zawodnika.

• 16. min.

Polska - Austria 9:8. Krajewski wywalczył faul w ataku rywala.

• 15. min.

Polska - Austria 9:8. Faul w ataku Pilitowskiego, który zastąpił Olejniczaka.

• 14. min.

Polska - Austria 9:8. Frimmel trafił z karnego, a Olejniczak dostał dwie minuty kary.

• 14. min.

Polska - Austria 9:7. Krajewski trafił z lewego skrzydła, a już czwartą asystę miał Olejniczak!

• 13. min.

Polska - Austria 8:7. Zeiner nie trafił z drugiej linii, nawet w bramkę.

• 13. min.

Polska - Austria 8:7. 36-letni leworęczny Bozović trafił z drugiej linii.

• 12. min.

Polska - Austria 8:6. Nasz zespół miał kontrę, by prowadzić 3 golami, ale Daszek zgubił piłkę.

• 12. min.

Polska - Austria 8:6. Frimmel trafił z koła, ale szybko odpowiedział Sićko.

• 11. min.

Polska - Austria 7:5. Piękna akcja Polaków i gol Sićki z drugiej linii!

• 11. min.

Polska - Austria 6:5. Weber pomylił się z rzutu karnego.

• 10. min.

Polska - Austria 6:5. Sićko skutecznie wykończył dobrą akcję Daszka.

• 9. min.

Polska - Austria 5:5. Zeiner wyrównał po indywidualnej akcji.

• 9. min.

Polska - Austria 5:4. Trzecia w meczu asysta Olejniczaka! Gol Daszka.

• 8. min.

Polska - Austria 4:4. Kornecki broni rzut Bilyka.

• 7. min.

Polska - Austria 4:4. Moryto skutecznie z rzutu karnego. Bramkarz go wyczuł, ale nie zdążył obronić piłki.

• 7. min.

Polska - Austria 3:4. Olejniczak wywalczył rzut karny. Jest też kara dwuminutowa dla Poscha.

• 6. min.

Polska - Austria 3:4. Weber skutecznie z rzutu karnego. Polacy cały czas grają obroną 5-1.

• 5. min.

Polska - Austria 3:3. Na gol Zainera z drugiej linii, odpowiedział Krajewski w szybkim wznowieniu.

• 4. min.

Polska - Austria 2:2. Strata Austriaków i gol Walczaka z kontry.

• 3. min.

Polska - Austria 1:2. Daszek trafia z prawego rozegrania po podaniu Olejniczaka.

• 2. min.

Polska - Austria 0:2. Posch znów trafia z koła.

• 2. min.

Polska - Austria 0:1. Nieudany rzut Sićki. Broni bramkarz.

• Polska - Austria 0:1. Długa akcja Austriaków, ale po akcji trwającej minutę, zdobywają gola z koła.

• PILNE

Początek meczu w Bratysławie! Zaczynają Austriacy.

• Gwiazdy kadry Austrii to Weber, Bilyk i Bozović.

• Czas na hymny obu zespołów.

• W pierwszym meczu naszej grupy Niemcy pokonały Białoruś 33:29 (17:18).

• Lista nieobecnych na Euro jest spora: Adam Morawski, Rafał Przybylski, Tomasz Gębala, Piotr Chrapkowski, Dawid Dawydzik, Jan Czuwara, Kacper Adamski, Damian Przytuła.

• - Panowie. Możemy zrobić wszystko. Jedna rzecz musi nas tylko charakteryzować. Zagrajmy z odwagą i wiarą w to co robimy, od samego początku - cytuje słowa Patryka Rombla portal Handball Polska na Twittterze.

• Tak wygląda skład Polaków.

• - Piłka ręczna w Europie wygląda tak, że kolejne kraje zaczynają się liczyć. Nie chcę wróżyć z fusów, czy nasz zespół może osiągnąć zdecydowanie wyższy cel niż wyjście z grupy. Uważam tylko, że stać nas na zwycięstwa nad Austrią i Białorusią, a później po prostu moglibyśmy się skonfrontować ze światową czołówką - mówi Sławomir Szmal w tekście Łukasza Jachimiaka, dziennikarza sport.pl.

"Ten zespół stać na wszystko". Czy Polska może być czarnym koniem ME piłkarzy ręcznych?

Sześć dni temu polscy piłkarze ręczni przegrali z mistrzami Europy Hiszpanami 25:26. - Trener Ribera podsumował krótko: "ten zespół stać na wszystko". I wcale nie podsumował tak swojego zespołu, tylko nasz - mówi prezes ZPRP Henryk Szczepański. Czy Polska może być czarnym koniem Euro? W piątek o 20:30 pierwszy mecz, z Austrią. Relacja na żywo na Sport.pl, transmisje w Metro TV i w Eurosporcie.

• Reprezentacja Polski dopiero na niespełna trzy godziny przed rozpoczęciem meczu otrzymała wyniki testów na obecność koronawirusa. Do tego momentu nie było wiadomo, czy Polacy rozegrają swój mecz, a jeśli tak, to w jakim składzie.

Wielki chaos przed meczem Polaków na ME! Do końca nie wiedzieli, czy w ogóle zagrają

Wielki chaos podczas mistrzostw Europy w piłce ręcznej. Reprezentacja Polski dopiero na niespełna trzy godziny przed rozpoczęciem meczu otrzymała wyniki testów na obecność koronawirusa. Do tego momentu nie było wiadomo, czy Polacy rozegrają swój mecz, a jeśli tak, to w jakim składzie. Początek spotkania o 20:30, relacja na Sport.pl i w aplikacji mobilnej Sport.pl LIVE.

• Dobry wieczór. Zapraszamy Państwa na relację na żywo z pierwszego meczu Polaków na mistrzostwach Europy w piłce ręcznej. Biało-czerwoni zmierzą się z Austrią.