Remis Polek z Niemkami na koniec Euro. Biało-czerwone odpadają w grupie [ZAPIS RELACJI]

• poniedziałek, 07 grudnia 2020
  • 60. min.

Tylko zwycięstwo z Niemkami dawało nam szansę na wyjście z grupy. A tak Polki po remisie mogą wracać do domu

• 60. min.

Koniec. Remis 21:21. Opadamy z Euro

• 60. min.

Trener Polek bierze czas. Zostało 13 sekund na odebranie piłki Niemkom i rzucenie bramki na zwycięstwo

• 60. min.

21:21! Trafia Rosiak

• 59. min.

21:20 dla Niemek. Drabik trafia. Walczymy o remis

• 58. min.

21:19 po bramce Zapf. Niestety Polki znów tracą gola

• 58. min.

20:19 dla Niemek. Gega trafia i walczymy

• 53. min.

20:18 dla Niemek

• 53. min.

19:18 dla Niemek po golu Lotty

• 53. min.

18:18. Dobrze z koła uderza Drabik

• 53. min.

18:17 dla Niemek. Zostało 7 minut. Czas dla trenera Polek

• 52. min.

17:16 dla Polek! Świerzewska trafia po wejściu na boisko!

• 48. min.

Grzyb trafia. Po 16

• 48. min.

Rosiak nie trafia. Niemki też

• 48. min.

Gawlik broni karnego!

16:15 dla Niemek bo trafia Zapf. Czas leci a musimy wygrać 4 bramkami by wyjść z grupy

Nadal po 15

• 43. min.

Teraz Górna trafia w słupek

• 43. min.

Nosek trafia w poprzeczkę, gdy gramy w przewadze. Jest źle

• 41. min.

15:14 już tylko. Trafia Zapf

• 36. min.

Gubią się Niemki w ataku

• 36. min.

15:13 dla Polek! Piękny gol Rosiak!

• 36. min.

Świetnie! Szarawaga trafia i 14:13 dla Polek

• 36. min.

Niemki mylą się!

• 36. min.

13:13 po bramce Kochaniak. Teraz punkt za punkt

• 36. min.

12:12 po bramce Gega. Trzeba odskoczyć!

• 35. min.

12:11 dla Niemek. Wykorzystały karnego

• 35. min.

Niestety karny dla Niemek

• 33. min.

11:11 po dwóch bramkach Nosek

• 32. min.

W odpowiedzi Niemka nie trafia

• 32. min.

10:9 po bramce Rosiak! Pobudka, brawo! Walczyć!

• 31. min.

Schultze trafia. 10:8 dla Niemek. Niestety

• 31. min.

Niestety Polki nie trafiają na początek

• 31. min.

Gramy znów!

• 30. min.

Przerwa. 9:8 dla Niemek

• 29. min.

Lauenroth i 9:8 dla Niemek

• 28. min.

Niestety remis 8:8. Schulze trafia. Całą połowę Polki prowadziły

• 25. min.

Grijsels trafia, Nosek nie i tylko 8:7 dla Polek

• 22. min.

8:6 dla Polek po bramce Nosek

• 22. min.

Polki znów z przewagą zawodniczki

• 21. min.

Faul Niemek w ataku

• 18. min.

Kochaniak gol! Brawo! 7:5

• 18. min.

Niemki trafiają. Już tylko 6:5 dla Polek

• 18. min.

Nocun schodzi na 2 minuty.

• 15. min.

Niemki zaczęły lepiej bronić

• 15. min.

Już tylko 6:4 dla Polek. Maindhof trafia

• 15. min.

Rosiak nie trafia, Niemka też. Wciąż 6:3 dla Polek

• 13. min.

Rywalki trafiają, było blisko przechwytu. 3:6

• 10. min.

Kolejna kara dla rywalek. Teraz Schulz schodzi na 2 min

• 10. min.

Niemki znowu nie trafiają

• 10. min.

6:2 dla Polek! Gega wykorzystuje karnego

• 10. min.

Nosek marnuje okazję, Gawlik broni sam na sam! Emocje!

• 9. min.

Bronimy! Brawo Polki

• 9. min.

5:2 dla Polek! Szarawaga wykorzystuje okazję

• 9. min.

Bolk schodzi na dwie minuty. Szansa dla Polek

• 7. min.

Kolejna bramka Maindhof. 2:4

• 7. min.

4:1 dla Polek. Nosek szybko kontruje, odbudowujemy przewagę

• 7. min.

Maindhol trafia! Niestety. Nie możńa tracić bramek przy grze w przewadze

• 6. min.

Rosiak marnuje karnego. Dwie minuty kary dla Niemek

• 6. min.

Już 3:0 dla Polek! Nosek trafia!

• 5. min.

Gawlik broni znów! Niemki nadal bez gola

• 4. min.

2:0 dla Polek! Świetna akcja dziewczyn, Szarawaga podwyższa prowadzenie

• 3. min.

Berger myli się z kontry! Nadal 1:0 dla Polek

• 2. min.

Strzał Rosiak broni Behnke

• 1. min.

Gawlik dobrze broni uderzenie Niemki!

• 1. min.

1:0 dla Polek. Kapitalna obrona naszych zawodniczek, a potem szybka kontra i prowadzenie. Gol Łabudy

• Gramy!

• Z kolei mecz Rumunia - Norwegia startuje o 20:30

• - Wygrana Polek nad Niemkami różnicą czterech bramek sprawiłaby, że w meczach z Niemkami i Rumunkami nasz bilans bramkowy wyszedłby na zero (-4 z Rumunią i +4 z Niemcami). To wystarczołoby do awansu, ponieważ bilans bramkowy Rumunek w meczach z nami i Niemkami wynosi +1 (-3 z Niemkami i +4 z Polkami), a bilans Niemek zamknąłby się na -1 (+3 z Rumunkami i -4 z Polkami).

Gdyby Polki wygrały z Niemkami jedną, dwiema lub trzema bramkami, to do awansu potrzebowałyby jeszcze co najmniej remisu Rumunii z Norwegią. A to raczej mało prawdopodobne. - tłumaczy Łukasz Jachimiak z portalu Sport.pl.

false
  • Do dalszej fazy awansują trzy drużyny. Jeśli Polki wygrają z Niemkami, a Rumunki przegrają z Norweżkami (ten mecz zacznie się o godzinie 20.30), to w końcowej tabeli Norwegia będzie miał sześć punktów, a pozostałe drużyny - po dwa. I wtedy o awansie decydować będzie bilans meczów między trójką Polska, Niemcy, Rumunia.

• Tabela przed ostatnimi meczami wygląda tak:

Norwegia 4 pkt, różnica bramek +32

Rumunia 2 pkt, bramki +1

Niemcy 2 pkt, bramki -16

Polska 0 pkt, bramki -17

• Po dwóch z trzech kolejek grupy D Polska zamyka tabelę. W pierwszej kolejce podopieczne Norwega Arne Senstada przegrały z jego rodaczkami 22:35. A Niemki wygrały z Rumunkami 22:19. W drugiej kolejce Polska uległa Rumunii 24:28, a Niemcy - Norwegii aż 23:42.