Polska - Rumunia. Kolejna porażka Polek na mistrzostwach Europy [ZAPIS RELACJI]

• sobota, 05 grudnia 2020
  • 59. min.

Koniec! Polki przegrały z Rumunkami 24:28. Świetna pierwsza połowa i bardzo słaba druga w wykonaniu Polek. Z Niemkami biało-czerwone zagrają o wszystko, ale wszystko wskazuje na to, że nie awansują do kolejnej rundy ME.

• 59. min.

Kontra Rumunek i znowu bramka - Polska 22, Rumunia 27.

• 59. min.

Punktuje nas znowu Ostase. Jest po meczu w zasadzie - 26:22 dla Rumunek. W drugiej połowie były o klasę lepsze.

• 58. min.

Ostase podwyższa prowadzenie Rumunek. 25:22 dla naszych rywalek.

• 57. min.

Kara dwóch minut dla Nosek za atak w twarz rywalki. Źle to wygląda.

• 57. min.

Rosiak wykorzystuje karny. Ledwo, ledwo, ale piłka wpadła do bramki! Polki przegrywają 22:24.

• 56. min.

Kochaniak wywalczyła rzut karny.

• 55. min.

Aj, bardzo zły fragment gry Polek. Szybko tracimy trzy bramki - Polska 21, Rumunia 24.

• 52. min.

Tłok przeokropny, ale jakimś cudem Łabuda się w tym zamieszaniu odnalazła i rzutem z powietrza doprowadziła do remisu - 21:21.

• 51. min.

Potężna bomba Nosek z drugiej linii. Ważna, potrzebna bramka! Przegrywają Polki 20:21.

• 50. min.

Ależ Popa huknęła z prawego skrzydła. Wszystko wpada Rumunkom, grają jak w transie. Polska 19, Rumunia 21.

• 49. min.

Niestety, masa błędów Polek w dużej połowie. Zaciął się nasz atak. Rumunki za to rosną z każdą minutą.

• 48. min.

Weszła jak w masło w naszą defensywę Buceschi. Rumunki po raz pierwszy prowadzą w tym meczu - Polska 19, Rumunia 20.

• 47. min.

Ależ gra połowę Laslo. Wyprowadziła w pole dwie rywalki i mocnym rzutem po koźle doprowadziła do remisu (po 19).

• 47. min.

Świetne wejście Rosiak i jej czwarty gol w tym meczu! Prowadzimy 19:18.

Bardzo ostry faul na Nosek. Będzie kara dwóch minut dla Rumunek.

Niestety, Neagu niezawodna z rzutów karnych. Mamy remis, po 18 bramek.

• 45. min.

Rzut karny dla Rumunek. Czy Polki stracą tak długo utrzymywane prowadzenie?

• 45. min.

Znowu Laslo, znowu z drugiej linii. Ponownie łapią kontakt Rumunki.

• 44. min.

Uff, w końcu skuteczny atak Polek i uciekamy na dwie bramki - Polska 18, Rumunia 16.

• 44. min.

A jednak, piłka przekroczyła linię. Już tylko jeden gol dzieli Polki i Rumunki (17:16).

• 43. min.

Ależ szczęście! Piłka po rzucie Rumunki odbiła się od jednego słupka, potem drugiego i dopiero wtedy broni Gawlik. Ale moment, potrzebna będzie wideoweryfikacja, czy piłka przekroczyła linię bramkową całym obwodem.

• 42. min.

Sygnalizacja gry pasywnej, Zych rzuca i broni Rumunka. Szybka kontra naszych rywalek i kapitalnie broni też Gawlik!

• 41. min.

Rzut karny dla Rumunek na bramkę zamienia Neagu. Rzuca wszystko, jest nie do zatrzymania. Polska 17, Rumunia 15.

• 39. min.

Aj, drugi raz w tym meczu Zych podaje podczas kontry za mocno do Łabudy! Nie można marnować takich okazji.

• 38. min.

Mocny rzut Gęgi ze środka i słupek ratuje Rumunki! Szkoda, ale brawo za pomysł na tę akcję.

• 37. min.

W pierwszej połowie Laslo nie zachwycała, ale w drugiej to zupełnie inna zawodniczka. Rozgrywająca Rumunek jest wyróżniającą się postacią na boisku w drugiej części spotkania. Znowu zdobyła bramkę z wyskoku - Polska 17, Rumunia 14.

• 36. min.

Świetne akcja Polek na skrzydle i prowadzimy 17:13.

• 35. min.

Miota te petardy Neagu (teraz 97 km/h). Ciężko ją zatrzymać. To już jej piąta bramka w tym meczu. Polska 16, Rumunia 13.

• 34. min.

Trafiamy po raz pierwszy w drugiej połowie. Trudna sytuacja, ale świetny rzut Szarawagi. 16:12 dla Polek.

• 33. min.

Faul w ataku Rumunek. Dobra robota Łabudy.

• 32. min.

Rzut Laslo z wyskoku, po przekątnej, mocno zaskakujący. A co dla nas najgorsze - celny. Polska 15, Rumunia 12.

• 32. min.

Wyżej grają Rumunki, bardziej agresywnie. Widać, że na drugą połowę wyszły mocno zmotywowane.

• 31. min.

Gramy!

• 30. min.

Koniec pierwszej części spotkania. Polki prowadzą z Rumunkami 15:11 i grają wybornie! Biało-czerwone mają inicjatywę od samego początku meczu i jeśli w drugiej połowie zagrają podobnie, o wynik możemy być spokojni.

• 30. min.

Nosek rzuca w słupek w ostatniej sekundzie pierwszej połowy!

• 30. min.

Neagu ponownie nie myli się z karnego. Polska 15, Rumunia 11.

• 30. min.

Popa wywalczyła rzut karny dla Rumunek.

• 29. min.

Rosiak, już upadając, rzuciła po koźle i jest bramka! 15:10 prowadzą biało-czerwone.

• 28. min.

Gęga nie trafiła z karnego, ale piłka wróciła do jej rąk i dobitka już na szczęście skuteczna. 14:10 dla Polek.

• 27. min.

Nadziały się Polki na kontrę i Rumunki zdobywają bramkę. Polska 13, Rumunia 10.

• 26. min.

Bardzo dobra obrona Gawlik! Szeroki uśmiech na twarzy. Nic dziwnego, są powody do radości, świetna interwencja.

• 26. min.

Neagu zablokowana! Świetnie popracowała Zych w obronie!

• 25. min.

Rzut karny dla Rumunek pewnie wykorzystany przez Neagu.

• 24. min.

Aj, centymetrów zabrakło! W poprzeczkę Gęga. Na szczęście chwile później Nocuń jest już bardziej precyzyjna. 13:8 dla Polski.

• 23. min.

Szkoda, zmarnowały Polki kontrę, za mocne podanie do Łabudy. Rumunki ruszają z atakiem i Neagu zdobywa bramkę. Polska 12, Rumunia 8.

• 23. min.

Świetna akcje Zych i równie imponujące wykończenie. Przy samym słupku rzuciła Polka i prowadzimy 12:7.

• 22. min.

Jest szybka odpowiedź Rumunek. Wciąż mamy cztery gole zapasu.

• 22. min.

Gęga raz jeszcze! Już 11:6 dla Polek.

• 21. min.

Świetnie Polki w defensywie! Ruszamy z kontrą, ale Zych faulowana.

• 20. min.

Długo składała się do tego rzutu Zych, ale jak już rzuciła w krótki róg, to nie było co zbierać. 10:6 dla Polek, bardzo dobrze to wygląda.

• 19. min.

Koronkowa akcja, Rosiak do Grzyb, a ta, mimo wymagającego kąta, rzuca w samo okienko! Prowadzą Polki 9:6. Tak trzymać.

• 18. min.

Rzut rozpaczy Seraficeanu, bardzo ostry kąt, więc wychodzą Polki obronną ręką z tej akcji. Szansa na podwyższenie prowadzenia.

• 17. min.

Ale jest odpowiedź naszej drużyny i utrzymujemy dwubramkowe prowadzenie (8:6).

• 16. min.

Strata Rosiak i mimo że Polki szybko się wróciły do defensywy, Neagu i tak potężnym rzutem (97 km/h!) zdołała zdobyć bramkę.

• 15. min.

Szybki atak Polek i tym razem do siatki trafia Grzyb. Prowadzą biało-czerwone 7:5.

• 14. min.

I nagle przyspieszyły, a Laslo sprytnym lobem rzuca bramkę dla Rumunek - 6:5 dla Polski.

• 13. min.

Rumunki w ataku pozycyjnym.

• 12. min.

Seraficeanu próbowała szczęścia lobem, ale trafiła w słupek. Wciąż prowadzimy 6:4.

• 11. min.

Brawo! Kolejna kontra, Łabuda pod samą poprzeczkę. Odskoczyliśmy na dwie bramki - 6:4 dla Polski.

• 10. min.

Rosiak zwiodła rywalki i rzutem przy samym słupku daje Polkom prowadzenie - 5:4.

• 10. min.

Gonią Rumunki, a Polki marnują kolejne okazje. Lobem rzuca Dinca i jest remis - 4:4

• 9. min.

Łabuda atakuje z ostrego kąta i czyni to nieskutecznie. Trudna sytuacja, więc ciężko mieć pretensje.

• 9. min.

Szkoda, Nosek rzuca bardzo czytelnie i rywalka nie miała problemu z obroną.

• 8. min.

Szybka odpowiedź Rumunek, gol dla naszych rywalek.

• 8. min.

I jeszcze raz skutecznie atak kończy Łabuda. 4:1 dla Polski!

• 7. min.

Kara dla Rumunek. Będziemy grać 2 minuty w przewadze.

• 7. min.

Kapitalna kontra biało-czerwonych! Łabuda nie myli się w sytuacji sam na sam.

• 6. min.

Aj, mogły Polki podwyższyć prowadzenie, ale naruszenie linii. Błąd obrotowej.

• 5. min.

Ładna akcja. Rosiak atakuje z drugiej linii, i to atakuje skutecznie! Prowadzimy 2:1.

• 4. min.

Żółta kartka dla Gęgi za pociągnięcie rywalki za koszulkę.

• 3. min.

Rzut Ostase po koźle. I jest remis 1:1.

• 3. min.

Nerwowy początek z obu stron. W końcu otwierają wynik Polki, a konkretnie Marta Gęga.

• Gramy!

• Hymny za nami. Można zaczynać.

• W pierwszym spotkaniu Polki przegrały z Norweżkami, ale takiego rozstrzygnięcia spodziewał się każdy. Przeciwko Rumunkom nasze zawodniczki również nie będą faworytkami, ale szczypiornistek znad Wisły nikt na pewno w tym przypadku nie skreśla. Zwycięstwo może praktycznie zapewnić miejsce w drugiej rundzie turnieju, więc stawka tego meczu jest wysoka.

• W sobotę reprezentacja Polski rozegra swój drugi mecz na mistrzostwach Europy w Danii. Rywalkami biało-czerwonych będą Rumunki. Początek meczu o godz. 16.