Eliminacje do ME. Polacy wysoko przegrali z Niemcami. [ZAPIS RELACJI]

18 : 26

• środa, 10 kwietnia 2019
  • PILNE

60. min.

Koniec meczu! Polacy przegrywają 18:26 w debiucie nowego trenera z reprezentacją Niemiec.

• 60. min.

18:26 Jeszcze jedna bramka dla Niemców.

• 60. min.

18:25 Przejmujemy piłkę pod własną bramkę, ale rzut Polaków został zatrzymany na środku boiska. W odpowiedzi broni Kornecki.

• 59. min.

18:25 Faul w ataku, choć rywale grają w osłabieniu.

• 57. min.

18:25 Kolejne niecelne podanie Polaków w ataku, na szczęście Wiencek nie trafia do pustej bramki.

• 56. min.

18:25 Daszek trafia. Szybkie wznowienie Niemców i rzut do pustej bramki.

• 56. min.

17:24 Kornecki broni rzut karny! Gramy jednak w osłabieniu.

• 56. min.

17:24 Kohlbacher faulowany w polu bramkowym. Rzut karny dla Niemców i dwie minuty kary dla Patryka Walczaka.

• 55. min.

17:24 Michał Szyba próbował rzutu z 12. metra. Wysoko nad bramką.

• 54. min.

17:24 I jeszcze raz broni Kornecki!

• 53. min.

17:24 Niecelny rzut Przybylskiego, ale na szczęście broni Kornecki. Nie zmienia to faktu, że szanse na zwycięstwo Polaków są już tylko iluzoryczne.

• 52. min.

17:24 Tracimy piłkę, Gensheimer w kontrze wychodzi na czystą pozycję i pewnie rzuca do polskiej bramki.

• 51. min.

17:23 Jeszcze raz Wiede. Miał piłkę na rękach Kornecki, ale nie był w stanie obronić rzutu niemieckiego szczypiornisty.

• 50. min.

17:22 Jarosiewicz skutecznie ze skrzydła.

• 49. min.

16:22 Faul w ataku Moryty. Na szczęście przejmujemy piłkę, ale z kontry nic nie wyszło. Budujemy atak od początku. Kapitalnie broni niemiecki bramkarz, szybki atak Niemców, ale Kornecki fenomenalnie broni!

• 48. min.

16:22 W bardzo łatwy sposób Weindhold dochodzi do pozycji rzutowej i zdobywa kolejną bramkę.

• 47. min.

16:21 Pilitowski jeszcze raz rzuca z miejsca z drugiej linii i trafia w samo okienko bramki. Wolff nawet nie zareagował.

15:21 Kornecki broni strzał Niemców. W kontrze jednak faul w ataku. Niemcy odpowiadają w ten sam sposób.

• 44. min.

15:21 Jarosiewicz pewnie rzuca w prawy dolny róg bramki.

• 44. min.

14:21 Niemcy wyprowadzają skrzydłowego na pozycję do rzutu, a Groetzki po raz piąty pokonuje polskiego bramkarza.

• 44. min.

14:20 Fenomenalny rzut z drugiej linii Pilitowskiego.

• 43. min.

13:20 Efektowny rzut Druxa z drugiej linii, ponad polskim blokiem.

• 42. min.

13:19 Kolejna strata Polaków w ataku. Przejmujemy piłkę, jednak kompletnie niecelne podanie zaprzepaszcza szansę na zmniejszenie różnicy.

• 41. min.

13:19 Kolejny rzut karny dla naszych rywali. Wykorzystany pewnie przez Gensheimera. Czas na żądanie trenera reprezentacji Polski.

• 40. min.

13:18 Faulowany Podsiadło przy rzucie. Dobre podanie do Syprzaka, ale jego bramka nie jest uznana. Będzie za to rzut karny. Daszek jednak rzuca prosto w Wolffa.

• 39. min.

13:18 Weinhold nie trafia z drugiej linii, po czym Chrapkowski popełnia błąd kroków w ataku. Kontra Niemców i znowu jest pięć bramek różnicy.

• 13:17 Tracimy piłkę w ataku, ale Morawski głową broni rzut Pekelera. W odpowiedzi skuteczny rzut Pilitowskiego.

• 37. min.

12:17 Groetzki znowu znalazł sobie miejsce do rzutu na skrzydle i pewnie pokonał polskiego bramkarza.

• 36. min.

12:16 Przybylski zaskakuje rzutem "z biodra", z 10. metra. Niemiecki bramkarz nie miał szans na interwencję.

• 35. min.

11:16 Jedno dobre podanie na skrzydło i znakomitą pozycję do rzutu miał Groetzki.

• 35. min.

11:15 Daszek trafia rzut z drugiej linii, choć długo nic nie wskazywało, aby udało się znaleźć miejsca na rzut dla Polaka.

• 34. min.

10:15 Dwie minuty kary dla Gębali. Dodatkowo rzut karny dla Niemców. Gensheimer pewnie go wykorzystuje. Kiepski początek biało-czerwonych.

• 33. min.

10:14 Daszek wpadł w pole bramkowe, ale nie zdążył oddać rzutu przed postawieniem stopy. Błąd Polaka i nie ma bramki.

• 32. min.

10:14 Pierwsze 2-minutowa kara. Pekeler ukarany za faul na Gębali.

• 32. min.

10:14 Znakomite podanie do obrotowego, po czym Kohlbacher pewnie umieścił piłkę w siatce.

• 31. min.

10:13 Rozpoczynamy od niecelnego rzutu.

• PILNE

Wracamy do gry!

• PILNE

Koniec pierwszej połowy! Przegrywamy 10:13. Nasza gra momentami wygląda naprawdę dobrze, ale nie da się wygrać z reprezentacją Niemiec, popełniając tak wiele błędów w ofensywie.

• 30. min.

10:13 Faul w ataku Niemców, Gębala trafił w poprzeczkę, ale dobił ją Jarosiewicz.

• 30. min.

9:13 Miał piłkę Wolff na rękach, wydawało się, że ją obroni, ale wpadł z nią do bramki po rzucie Tomasza Gębali.

• 29. min.

8:13 I jeszcze raz nie potrafimy wyprowadzić ataku, Niemcy odpowiadają kontrą. Pięć bramek straty.

• 29. min.

8:12 Blisko był Morawski, aby obronić rzut karny, ale rzut niemieckiego szczypiornisty był niebywale celny.

• 28. min.

8:11 Kolejne niecelne podanie w ataku. W odpowiedzi szybka akcja Niemców, zakończona faulem w polu. Rzut karny dla naszych rywali.

• 28. min.

8:11 Fatalny błąd polskiej obrony. Wiede w indywidualnej akcji wszedł między trzech obrońców, którzy zostawili mu mnóstwo miejsca. Niemiecki szczypiornista przelobował bez trudu polskiego bramkarza.

• 26. min.

8:10 Celny rzut Tomasza Gębali z drugiej linii.

• 25. min.

7:10 Tracimy piłkę w ataku, Niemcy wyprowadzają kolejną skuteczną kontrę.

• 23. min.

7:9 Weinhold faulowany w polu. Rzut karny dla Niemców. Morawski nie miał szans na skuteczną interwencję.

• 22. min.

7:8 Szpera faulowany w polu. Mamy rzut karny. Daszek skutecznie rzuca w prawy róg bramki.

• 21. min.

6:8 Daszek próbował indywidualnej akcji, ale został skutecznie zatrzymany przez niemieckich obrońców. Przy próbie ponownego ataku nieskuteczne podanie do Syprzaka. Kontra Niemców, ale faulowany był w ataku polski obrońca. Mamy ponownie mnóstwo szczęścia.

• 20. min.

6:8 Pomimo bardzo trudnej pozycji, skutecznie rzuca Wiede.

• 20. min.

6:7 Jarosiewicz fatalnie pudłuje w sytuacji "sam na sam".

• 20. min.

6:7 Fenomenalnie broni Morawski, kontra Polaków wreszcie skuteczna. W odpowiedzi Niemcy, ale jeszcze kapitalnie odbija piłkę polski bramkarz.

• 19. min.

5:7 Indywidualna akcja Rafała Przybylskiego, rzut po długim rogu. Utrzymujemy dwie bramki różnicy.

• 18. min.

4:7 Tym razem rzucał Podsiadło, jednak bez przygotowanej pozycji, bez trudu broni Wolff. Dwa podania Niemców w ataku wyprowadziły ich zawodnika na pozycję rzutową, Morawski nie miał szans na obronę.

• 17. min.

4:6 Broni Morawski, ale Niemiec był faulowany przy rzucie. Przejmujemy piłkę przy drugiej próbie ataku, ale zbyt wolno wychodziliśmy z kontrą.

• 16. min.

4:6 Wolff znakomicie broni rzut Przybylskiego.

• 15. min.

4:6 Kolejny raz przechwytujemy piłkę, ale Gębala w kontrze został sfaulowany przez niemieckich obrońców. Ostatecznie tracimy piłkę, jeszcze jedna kontra, ale zbyt nonszalancki rzut Niemca i wynik pozostaje bez zmian.

• 13. min.

4:6 Indywidualna akcja w wykonaniu Arkadiusza Moryto i mamy bramkę. Szybko zatrzymujemy atak Niemców, w odpowiedzi celnie rzuca Gębala. Już tylko dwie bramki różnicy.

• 12. min.

2:6 Kolejne niedokładne podanie Polaków w ataku. Niemcy wyprowadzają kontrę, na którą obecnie nie mamy sposobu. Przegrywamy już czterema bramkami.

• 11. min.

2:5 Obroniony rzut Gębali przez Wolffa. Kolejna zabójcza kontra i nasza strata się powiększa.

• 10. min.

2:4 Moryto wyprowadził partnera do sytuacji "sam na sam", ale przekroczona została przy rzucie linia 6. metra. Niemcy jednak faulują polskiego obrońcę w ataku.

• 9. min.

2:4 Fatalny błąd Polaków w rozegraniu akcji. Kolejna kontra Niemców i tracimy już dwie bramki do naszych rywali.

• 8. min.

2:3 Polacy przejmują piłkę w defensywie, ale fatalne podanie przerywa naszą kontrę. Akcja Niemców, zakończona skutecznym rzutem.

• 7. min.

2:2 Rzut karny po faulu na Michale Daszku. Niestety Moryto nie trafia.

• 6. min.

2:2 Zgubiona piłka przez Polaków w ataku, kontra Niemców i mamy remis.

• 5. min.

2:1 Jeszcze jedna interwencja Morawskiego, ale faulowany jeden z Niemców. Gra pasywna naszych rywali i ponownie fantastycznie broni polski bramkarz!

• 4. min.

2:1 Ponownie trafia Tomasz Gębala! Tym razem celny rzut z drugiej linii. Na razie bardzo dobrze wygląda gra Polaków.

• 4. min.

1:1 Znakomicie teraz broni Adam Morawski!

• 3. min.

1:1 Tomasz Gębala rzutem z 6. metra doprowadza do remisu.

• 0:1 Niemcy długo rozgrywali swój atak, polscy szczypiorniści byli blisko przejęcia piłki, ale ostatecznie podanie na skrzydło i pierwszy celny rzut naszych rywali.

• PILNE

1. min.

Gramy!

• Czas na hymny obu państw.

• Polska - Niemcy. Twarz ważniejsza niż punkty

Polska - Niemcy. Twarz ważniejsza niż punkty

Całkiem niedawno była taka dekada, przez którą polscy i niemieccy szczypiorniści razem zagrali w kilku horrorach. Czy w środę w Gliwicach w eliminacjach ME 2020 nasi zawodnicy zdołają dorównać poziomem aktualnie czwartej drużynie świata? Mamy nowego trenera i kryzys, którego skalę zobaczyliśmy w październiku, gdy w drugiej kolejce eliminacji Polska przegrała z Izraelem. Mecz o godzinie 18, relacja na żywo w Sport.pl

• W dwóch poprzednich meczach, Polacy wygrali 37:13 z reprezentacją Kosowa i przegrali 24:25 z Izraelem.

• Dzień dobry! Zapraszamy na relację z 3. meczu eliminacji do mistrzostw Europy piłkarzy ręcznych, w którym Polacy zmierzą się z reprezentacją Niemiec.