Piłka ręczna. Polska zaczyna walkę o ME. Najpierw porażka z Serbią [ZAPIS RELACJI]

• czwartek, 03 listopada 2016
  • 60. min.

Po czwartkowym spotkaniu Polacy nie będą mieli za wiele czasu na odpoczynek, bo już w sobotę rano wylecą do Kluż-Napoka, gdzie w niedzielę o godz. 19 zmierzą się w drugim eliminacyjnym spotkaniu z Rumunią. Kolejne mecze biało-czerwoni rozegrają dopiero 3 i 6 maju - ich rywalem, najpierw na wyjeździe, będzie Białoruś.

• 60. min.

Źle się zaczęły kwalifikacje dla Biało-Czerwonych. Wysoka porażka z Serbami utrudni drogę na ME, których gospodarzem będzie Chorwacja.

• 60. min.

32:37 - Polska przegrała z Serbią w pierwszym meczu kwalifikacji do ME.

• 59. min.

30:37 Stojković trafia, z odrabiania strat jednak nici.

• 58. min.

30:36 Sesum zmianą tempa oszukał polską obronę i jest kolejna bramka.

• 57. min.

30:35 Kus dobrze zachował się na kole i jest kolejny celny rzut Polaków.

• 57. min.

29:35. Daszek skuteczny w kontrze! Wygrać będzie ciężko, ale każdy gol się liczy w kontekście walki o ME.

• 56. min.

28:35 Wreszcie bramka dla Polski! Łyżwa po ładnej akcji środkiem.

• 55. min.

27:35 Zelenović wychodzi sam na sam ze Szmalem i wygrywa ten pojedynek.

• 54. min.

27:34 Przechwyt Serbów i w kontrze trafia Nenadić. Sześć minut do końca, Polacy w trudnej sytuacji, nie są w stanie wytrącić rywali z rytmu, sami nie potrafią go złapać.

• 53. min.

27:33 Nenadić trafia z karnego. Serbowie wrócili do sześciobramkowej przewagi.

• 52. min.

27:32 Daszek! Jest bramka, jest nadzieja!

• 51. min.

26:32 Stojković trafia, Serbowie znów troszkę odskakują, a do tego grają w osłabieniu.

• 50. min.

26:31 Lijewski - Daszek - ich defensywna współpraca szwankuje, wykorzystuje to Nenadić.

• 50. min.

26:30 Bramka Łyżwy, który w ten sposób wita się z reprezentacją Polski.

• 49. min.

25:30 Ilić znalazł wolną przestrzeń w polskiej obronie i jest kolejna bramka dla Serbów.

• 47. min.

25:29 Tu jeszcze wszystko może się zdarzyć. Starta to już tylko cztery punkty.

24:29 Lijewski na pełnej szybkości... trafia! Polacy grają w przewadze i odrabiają straty. Mniej niż kwadrans do końca, Serbowie mają pięć bramek więcej.

• 44. min.

22:29 Znów siedem bramek przewagi Serbów po kontrze Abutovicia.

• 43. min.

22:28 Dukić bezpośrednio z rzutu wolnego z ostrego kąta. Polacy zaskoczeni, myśleli, że będzie podanie.

• 42. min.

20:26 Sesum trafia z dystansu. Szmal zaskoczony rzutem Serba.

• 39. min.

20:25 Piąty karny i piąta bramka Bieleckiego. Ważny gol, bo Polacy grają w podwójnym osłabieniu.

• 39. min.

18:24 Nenadić trafia, Serbowie znów odskakują na sześć bramek, ale potem uraz strzelca bramki.

• 37. min.

18:23. Szmal nie zdołał zatrzymać serbskiego ataku.

• 37. min.

18:22 Chaotyczna akcja Polaków, ale to nie ważne, bo Daszek trafia do bramki. Tylko cztery bramki przewagi Serbów.

• 35. min.

17:22 Gębala nie wykorzystał prezentu od serbskiego bramkarza. Dostał podanie od rywala, ale trafił go piłką w ataku. Była szansa na zmniejszenie przewagi do czterech bramek.

• 34. min.

17:22 Czwarty karny, czwarta bramka Karola Bieleckiego.

• 31. min.

16:22 Serbowie grają prosto, ale skutecznie. Nenadić skutecznie po wejściu ze środka.

• 31. min.

16:21 Doskonała akcja Polaków, świetnie wyprowadzony Jurkiewicz trafia!

• 31. min.

15:20 Świetny początek Polaków. Gębala trafia do serbskiej bramki.

• 31. min.

Gramy! II połowa. Sześć bramek do odrobienia

• 30. min.

14:20 - Polska przegrywa po pierwszej połowie z Serbią w pierwszym meczu kwalifikacji do ME 2018.

• 30. min.

14:20 Bielecki nie myli się z rzutów karnych!

• 28. min.

13:20 Co Polacy odrobią bramkę, to Serbowie rzucą kolejną. Dystans 6-7 bramek cały czas się utrzymuje.

• 28. min.

12:18. Świetna obrona Wyszomirskiego, kontra Polaków zakończona celnym rzutem Nogowskiego.

• 27. min.

11:18 Ilić był potrącany w powietrzu, ale to nie przeszkodziło mu w zdobyciu kolejnej bramki ze skrzydła.

• 26. min.

11:17 Zszedł Wyszomirski, graliśmy przez chwilę bez bramkarza, żeby przełamać strzelecką niemoc. Jest efekt! Ale straty wciąż spore.

• 24. min.

10:16 Nogowski świetnym rzutem pokonuje serbskiego bramkarza.

• 21. min.

9:15 Gębala wybrał najprostsze rozwiązanie, ale jakże skuteczne - rzut z dystansu.

• 21. min.

8:15 Stojković świetnie z prawej strony, sprytnie się obrócił i pokonał Wyszomirskiego.

• 20. min.

8:14. Znów trafia Bielecki. To jego druga bramka.

• 16. min.

7:14 Dukić świetnie z prawego skrzydła. Nie do zatrzymania są jak na razie Serbowie.

• 16. min.

7:13 Świetny rzut Przybylskiego, Polska nie daje odskoczyć Serbii na więcej niż sześć punktów. Ale sytuacja jest bardzo trudna.

• 16. min.

6:12 Rzut karny dla Biało-Czerwonych. Karol Bielecki skutecznie, w górny lewy róg bramki.

• 15. min.

5:12 Stojković świetnie na kole, rzucił między nogami Wyszomirskiego.

• 15. min.

5:11 Przechwycił Daszek, kontrę wykończył Jachlewski. Dwie bramki z rzędu dla Polski, Serbia bierze czas.

• 14. min.

4:11 Wreszcie bramka dla Polski. Czekaliśmy na to trafienie z dobre 10 minut.

• 11. min.

3:10 Rzut karny dla Serbów. Wyszomirski bez szans w starciu z Nenadiciem.

• 11. min.

3:9 Doskonała kontra Serbów wykończona przez Djukicia.

• 11. min.

3:8 Sesum trafia ze skrzydła. Serbowie odskakują na pięć bramek po 10 minutach meczu.

• 9. min.

3:7 Polacy próbują rzutów z dystansu, ale serbski bramkarz bezbłędny. W odpowiedzi szybka akcja i gol Stojkovicia. Czas dla Polski.

• 7. min.

3:6 Serbowie utrzymują szybkie tempo gry, po trafieniu dołożyli Dukić i Zelenović. Rywale mają już trzy bramki więcej.

• 6. min.

3:4 Krzysztof Lijewski wreszcie skuteczny. Jest bramka dla Polski!

• 5. min.

2:4 Strata Polaków w ataku, w kontrze trafia Djukić. A po chwili powtórka, tym razem Nenadić.

• 3. min.

2:2 Lijewski nieskuteczny w ataku pozycyjnym, ale potem jest kolejna szansa dla Polaków - do bramki trafił Jachlewski.

• 2. min.

1:1 Kus po rzucie ze środka doprowadza do remisu.

• 1. min.

Gramy!

• Ergo Arena, gdzie dziś zostanie rozegrane spotkanie, jest dla polskich szczypiornistów szczęśliwa, bo wszystkie mecze o punkty, a było ich pięć, w ramach eliminacji mistrzostw świata, Europy oraz igrzysk olimpijskich, zakończyły się ich zwycięstwem. Gospodarze pokonali Szwecję 22:18, Niemców 25:24 oraz w kwietniu tego roku w kwalifikacjach do Rio Macedonię 25:20, Chile 35:27 i Tunezję 28:24.

• Awans do mistrzostw Europy, które z udziałem 16 drużyn odbędą się w styczniu 2018 roku w Chorwacji, wywalczą dwa najlepsze zespoły.

• W inauguracyjnym meczu grupy B Polacy zagrają w czwartek o godz. 20 w Ergo Arenie z Serbią, natomiast w niedzielę o 19 zmierzą się w Kluż-Napoka z Rumunią. Kolejne spotkania biało-czerwoni rozegrają dopiero 3 i 6 maja - ich rywalem, najpierw na wyjeździe, będzie Białoruś.