Mistrzostwa Europy w piłce ręcznej. Hiszpania wygrała z Rosją i zagra w półfinale [ZAPIS RELACJI]

• środa, 27 stycznia 2016
  • KONIEC

Dziękujemy i do usłyszenia!

• KONIEC

Rosjanie niespodziewanie lepiej zaczęli, ale Hiszpanie po słabszym początku zdołali przejąć inicjatywę i do końca spotkania już jej nie oddali.

Hiszpania wygrała swoją grupę i zmierzy się w półfinale z Chorwacją, natomiast Niemcy podejmą Norwegów.

• 60. min.

SYRENA! I KONIEC!

• 60. min.

25:23

Hiszpanie są już pewni swego, a mimo to ich selekcjoner poprosił o czas. Do końca mniej niż minuta

• 56. min.

25:23

Buzmakow trafił ze skrzydła i zmniejsza przewagę Hiszpanów! Jednak na odwrócenie losów spotkania jest już za późno.

• 56. min.

24:21

Dibirov zmniejsza stratę do Hiszpanów.

• 55. min.

24:20

Hiszpania gra w przewadze, ale nie umie tego przekuć w wyższy wynik. A może im się już po prostu nie chce? Rosjanie wygranej raczej im nie zabiorą...

• 53. min.

24:20

Trafili Rosjanie! Mają siedem minut na odrobienie strat! Czy to jest w ogóle wykonalne?

• 52. min.

24:19

Przewaga Hiszpanów coraz wyraźniejsza. Nie pomógł Rosjanom nawet czas, o który poprosił ich trener. Valero Rivera wpisał się na listę strzelców i sprawia, że Hiszpanie już mogą zacząć myśleć o półfinałach!

• 49. min.

22:18

Niespodzianki nie będzie. Hiszpanie nie powinni wypuścić z rąk takiej przewagi. Tym bardziej, że uaktywnił nam się Joan Canellas, autor ostatniej bramki dla Południowców.

• 47. min.

21:18

Rosjanie notują zdecydowanie za dużo strat. Hiszpanie wykorzystują ten fakt i przeprowadzają zabójcze kontry, jedną z nich pewnie wykończył Victor Tomas.

Na ten moment: Hiszpania jest liderem grupy i wraz z Niemcami zagrają w półfinale. Niestety, wszystko wskazuje na to, że ich rywalami NIE BĘDĄ POLACY.

• 44. min.

19:17

Dibrov znowu daje o sobie znać! To była jego czwarta bramka.

• 44. min.

19:16

WOW! Bramka Hiszpanów taka, że aż palce lizać! Victor Tomas trafia do siatki po niezwykle efektownej wkrętce

• 42. min.

18:16

Hiszpanie wciąż utrzymują bezpieczną przewagę i zaledwie kilkanaście minut dzieli ich od półfinału!

Niestety wszystko wskazuje na to, że ich rywalami NIE będą Polacy...

Polska - Chorwacja, czyli mistrzostwa Europy w piłce ręcznej Z Czuba i na żywo

• 42. min.

17:15

Trener Dmitrij Torgowanow.poprosił o czas. Nie wiadomo co powiedział swoim zawodnikom selekcjoner Rosji, ale zadziałało! Szelmienka trafił ze skrzydła!

• 39. min.

17:14

Gaśnie w oczach reprezentacja Sbornej, natomiast Hiszpanie zaczynają się rozkręcać. Odskoczyli rywalom na trzy bramki. Po akcji indywidualnej trafił Raul Entrerrios, a chwilę później wynik podwyższył Victor tomas.

• 37. min.

15:14

Bramka dla Rosjan! Ależ potężnie z drugiej linii rzucił Paweł Atman! Riposta Hiszpanów natychmiastowa - Valero Rivera wykorzystał karnego!

• 35. min.

14:13

Oj dawno tego nie było. Hiszpania na prowadzeniu! Valero Rivera.rzucił ze skrzydła!

W tym momencie Hiszpania prowadzi w tabeli i zmierzy się z drugim zespołem grupy 1. Polacy, żeby z nimi zagrać muszą wpierw odrobić straty w spotkaniu z Chorwatami.

• 32. min.

12:12

Raul Entrerrios piekielnie mocnym rzutem z drugiej linii doprowadził do remisu!

• Przerwa

Syrena! Koniec pierwszej połowy.

Hiszpania przegrywa i na ten moment, jest za burta. Jeśli zdoła wygrać, a Polska pokona Chorwatów, to zmierzymy się razem w półfinale!

• 29. min.

11:12

Kilka świetnych interwencji bramkarskich po obu stronach. Imponuje postawa Rosjan, bo wydawało się, że Hiszpania zagra w myśl dewizy: szybko, łatwo i przyjemnie.

• 27. min.

11:12

Kontaktowy gol Hiszpanów. A kto? Valero Ribera. Tak, znowu z karnego.

Hiszpania przy porażce wraca do domu, ale jeśli wygra to zostanie liderem grupy i potencjalnym rywalem Polaków.

• 26. min.

10:12

Valero Rivera po raz drugi w tym spotkaniu wykorzystał rzut karny. Po chwili boisko na dwie minuty opuścił Kałarasz, co jednak nie przeszkodziło jego kolegom w zdobyciu kolejnej brami. Dibirow!

• 23. min.

9:11

Rosjanie znów odskakują rywalom. Z koła trafił Sergiej Szelmienko.

• 21. min.

9:10

Hiszpan rzucił z podłoża i zdobył kontaktową bramkę

• 20. min.

8-10

Rosja wciąż utrzymuje w miarę bezpieczną dwubramkową przewagę. Nie wątpliwie pomogła w tym decyzja arbitra. Viran Morros został wykluczony na 2 minuty, a Dmitrij Kowaliew. wykorzystuje grę w przewadzę

• 18. min.

6:8

Valero zasygnalizował rzut w prawy róg, a posłał piłkę w lewy, tym samym kompletnie myląc bramkarza.

• 16. min.

5:7

ROSJA! Dwie ładne akcje z rzędu Rosjan. Najpierw na listę strzelców wpisał się Żytnikow, a później Timur Dibrow "przytomnie" wypatrzył Kalarasza, który wykończył akcję celnym trafieniem.

• 14. min.

5:5

Bramka dla Rosjan! To był wzorowy kontratak reprezentacji Sbornej. Precyzyjnym rzutem z koła trafił Dmitrij Kowaliew.

Jeżeli Hiszpania wygra, to zostanie liderem tabeli. Jeśli przegra bądź zremisuje: awans zanotują Duńczycy i Niemcy.

• 11. min.

4:4

I znowu mamy remis. Michaił Czipurin kolejny raz popisał się ładnym technicznym uderzeniem!

• 9. min.

4:3

Hiszpania od 0:3 do 4:3! Guardiola Villaplana trafił ze skrzydła!

• 7. min.

3:3

Coś niesamowitego! Hiszpania zanotowała prawdziwy powrót z zaświatów! Maqueda trafił raz, a Tomas dwukrotnie.

• 5. min.

0:3

Co się dzieje z Hiszpanami? Tym razem golkipera Południowców pokonał doświadczony Michaił Czipurin.

• 4. min.

0:2

Fantastyczny początek w wykonaniu Dibrova! Rosjanin kolejny raz wpisał się na listę strzelców.

• 1. min.

0:1

Rosjanie otwierają wynik tego spotkania.

• 1. min.

GRAMY!

• Nasza sytuacja jest trochę skomplikowana, zresztą zobaczcie sami:

ME w piłce ręcznej 2016. Sytuacja w grupie przed meczem Polska - Chorwacja

O godz. 20.30 Polska zagra z Chorwacją o awans do półfinału mistrzostw Europy w piłce ręczne. Miejsce w strefie medalowej na pewno da nam zwycięstwo, ale jest też szansa na półfinał nawet w przypadku porażki. Relacja na żywo w Sport.pl i aplikacji Sport.pl LIVE!

• Oto aktualna tabela grupy 2:

• W poprzednim spotkaniu grupy 2 - Dania przegrała z Niemcami, dlatego w tym spotkaniu będzie kibicować reprezentacji Rosji. Tylko jej wygrana zapewni Skandynawom awans.

• 60. min.

Co musi się stać, żeby Polska awansowała do półfinału?

Sytuacja w grupie przed meczem Polska - Chorwacja

• 60. min.

• 60. min.

Koniec! Norwegowie nie dali Francuzom żadnych szans i pewnie awansowali do półfinałów!

Do tego grona mogą dołączyć Polacy, ale muszą wygrać z Chorwatami!

• 60. min.

KONIEC! Niemcy zapewnili sobie awans do półfinału!

Dania, aby grać dalej musi kibicować Rosjanom w starciu z Hiszpanami.

• 59. min.

Minuta do końca, ale już czas na wnioski. Norwegów możemy już oficjalnie nazwać "czarnym koniem", natomiast Francuzów największym rozczarowaniem Euro.

W obliczu porażki trójkolorowych, Polska jeśli wygra z Chorwacją to awansuje z drugiego miejsca w grupie.

• 56. min.

Tu już nic nie ma prawa się nieoczekiwanego wydarzyć! Sagosen dwukrotnie "ukąsił" Trójkolorowych! Jeden rzut ładniejszy od drugiego!

• 52. min.

Bjornsen trafił z karnego, więc chyba już poznaliśmy wygranych tego spotkania.

Jeżeli Polska wygra z Chorwacją, a Norwegia wygra z Francją to Biało-Czerwoni awansują z drugiej pozycji, a Norwegia jako lider.

• 49. min.

Niemcy wciąż są na cienkiej granicy, oddzielającej powrót do domu od marzeń o medal Euro.

Najlepsi strzelcy: Hansen 5, Fath 6.

• 47. min.

Hansen! Ależ to zrobił! Sygnalizował rzut w prawy róg, później spojrzał się w lewy, a na koniec posłał piłkę między nogami golkipera.

Przy okazji, czy ktoś widział Karabaticia?

• 43. min.

Francja przegrywa a i tak może awansować. Ale to zależy od Polaków.

Francja awansuje tylko wtedy, gdy Chorwacja wygra z Polską nie mniej niż czterema bramkami, ale nie więcej niż 11.

• 41. min.

Chyba już możemy domyślać się, kto zostanie czarnym koniem turnieju. Norwegowie grają bez kompleksów przeciwko mistrzom świata. Francja złapała ewidentną "zadyszkę".

• 37. min.

Akcja za akcje, bramka za bramkę. Dla Francuzów ze skrzydła trafił Abalo, a dla Skandynawów Tonnensen. Norweg rzucił w dolny róg bramki, Omeyer nie miał większych szans. Coś nie może się dzisiaj przebudzić lider Francuzów, L. Karabatić.

Jeśli Polska wygra z Chorwatami, a tutaj padnie remis to Polacy awansują do półfinału z drugiego miejsca, a Norwegia z pierwszego. Francja pożegna się z turniejem. Tutaj także o kolejności decyduje wynik bezpośredniego starcia, tym razem z Norwegią - Polacy przegrali grupowe starcie.

• 33. min.

Niemcy z Duńczykami wciąż idą łeb w łeb. Przypomnijmy tylko, że nasi zachodni sąsiedzi muszą wygrać ten mecz, jeśli wciąż marzą o medalu Euro.

• 32. min.

Druga połowa zaczęła się po myśli "Trójkolorowych". Co prawda najpierw dla Norwegów gola zdobył Myhrol, ale Porte odpowiedział dwoma bramkami! I mamy remis

• PRZERWA

Jeżeli wciąż nie możecie się połapać w jakiej sytuacji jest reprezentacja Polski to zalecamy kliknąć poniżej:

• 30. min.

W drugim spotkaniu, Duńczycy prowadzą z Niemcami.

Jeżeli takim wynikiem zakończy się to spotkanie, to nasi zachodni sąsiedzi pożegnają się z szansami na medal.

• 30. min.

Pierwsza polowa zakończyła się prowadzeniem Norwegów, a duża zasługa w tym Erevika, który wybronił rzut karny na sekundy przed końcem.

Przy optymistycznym wariancie (wygrana Polaków z Chorwacją)- Jeżeli Norwegia pokona Francję - to Polacy awansują z drugiego miejsca, a Norwegia z pierwszego.

• 26. min.

Jesteśmy świadkami niezwykle zaciętego spotkania. Trójkolorowi wracają na właściwe tory.

Bramkę na wagę prowadzenia zapewnił im Nyokas, dla którego było to premierowe trafienie w dzisiejszym spotkaniu.

• 22. min.

Coś niesamowitego. Wydawało się, że Francja utrzymuje bezpieczną przewagę, a tu nagle.. Cztery bramki z rzędu i Norwegia na prowadzeniu. Tonesen zachwyca formą!

Przypominamy: Jeśli Norwegia wygra z Francją, a Polska z Chorwacją to awansujemy z drugiego miejsca, a Norwegia z pierwszego

• 20. min.

I mamy remis...

Dlatego jeśli Polacy wygrają z Chorwacją to awansują do półfinału z drugiego miejsca, a Norwegia z pierwszego. Francja pożegna się z turniejem. Ponieważ o kolejności decyduje wynik bezpośredniego starcia,

• 20. min.

Niemcy remisują z Danią... W tej chwili oznacza to, że żegnają się z turniejem w Polsce. Dla Biało-Czerwonych ten wynik nie ma dużego znaczenia, póki nie rozegramy starcia z Chorwatami.

• 17. min.

Ależ to był piękny rzut! Porte zdecydował się posłać piłkę z bardzo dalekiej pozycji, ale równocześnie nie zapomniał o chirurgicznej precyzji. W odpowiedzi Norwegowie wykorzystali rzut karny, a na listę strzelców wpisał się Jondal.

Francuzi jednak "grają dla" Polaków, dlatego Guigou pokonał Erevika. Nie było to jednak łatwe zadanie, ponieważ Francuz rzucał z baaardzo ostrego kąta.

• 14. min.

Abalo próbował ze skrzydła, ale dobrą interwencją popisał się golkiper rywali. Riposta Skandynawów była natychmiastowa. Najpierw Bjornsen trafił ze skrzydła, a po chwili próbował jeszcze Hansen, ale piłka zatrzymała się na słupku.

Francja wciąż prowadzi, co sprawia, że Polska może zostać liderem grupy!

• 12. min.

I mamy remis!Schmidt kończy ładną szybką zespołową akcję rzutem ze skrzydła, a Niemcy już zdążyli doścignąć rywali.

• 10. min.

Francja wciąż przeważa, ale w dużej mierze zawdzięcza to golkiperowi. Omeyer imponuje skutecznymi paradami. Do tej pory obronił 72 procent rzutów Norwegów.

• 1. min.

Zaczynamy!

• Jeżeli nie jesteście w stanie śledzić wydarzenia w telewizorze, to nie ma tragedii. Zapraszamy do naszej aplikacji Sport.pl Live na smartfony z Androidem i Windows Phone oraz iPhone'y. Aplikacja jest naprawdę super, a przy tym całkowicie bezcenna.

Wszystkie wersje aplikacji znajdziecie tu.

Obydwa spotkania rozpoczną się o godz. 18:15

• Mistrzostwa Europy w piłce ręcznej powoli wkraczają w decydującą fazę. W grupie 1, Francuzi zagrają z Norwegami, a w grupie 2 Niemcy zmierzą się z Danią. Obydwa spotkania są niezwykle istotne dla reprezentacji Polski.

Jeśli Francja wygra z Norwegią, to do półfinału Polacy awansują z pierwszego miejsca, a Francja z drugiego.

Jeśli Francja zremisuje z Norwegią, Polacy awansują do półfinału z drugiego miejsca, a Norwegia z pierwszego. Francja pożegna się z turniejem.