MŚ piłkarzy ręcznych. Polacy awansowali po wygranej z Niemcami!

• sobota, 14 czerwca 2014
  • 16:55

Polska publiczność szaleje na trybunach, a niemieccy zawodnicy z opuszczonymi głowami schodzą do szatni. My także dziękujemy za udział w relacji!

• KONIEC MECZU

60. min.

28:29 - W ostatniej sekundzie trafia jeszcze Chrapkowski i wygrywamy w Magdeburgu!!! Niemcy nie zdołali awansować na trzeci z rzędu turniej, a my cieszymy się już z awansu na mundial w Katarze!!!

• 60. min.

28:28 - Niemcy nie mają już szans odrobić straty!!! Polka jest już w finałach Mistrzostw Świata, mimo że do końca jeszcze 12 sekund. Biegler bierze czas

• 60. min.

28:28 - Nasz korespondent donosi, że krzyki polskiej publiczności są głośniejsze niż gwizdy Niemców! Rywale rzucają obok słupka i piłka dla nas!! Trafia Jurecki, ale Niemcy szybko odpowiadają. 20 sek do końca

• 59. min.

27:27 - Jurecki wraca po karze i Bielecki znów trafia z dystansu!! Mamy remis na 1,5 min przed końcem!!!!

• 58. min.

27:26 - Faeth rzuca i dwie bramki przewagi Niemców. Odpowiada jak zwykle świetny Bielecki potężnym rzutem z dystansu i znów tylko gol straty!!

• 56. min.

26:25 - Świetny blok Jureckiego, ale po chwili on sam popełnia kroki w kontrze, gdyż nie miał komu podać. Niemcy próbują odpowiedzieć kombinacyjnie, ale znów rewelacyjnie Wyszomirski zatrzymuje rywala. Do końca już coraz mniej, a ten wynik promuje nas, gdyż padło już więcej goli niż w Sopocie!

• 55. min.

26:25 - Gensheimer zatrzymany przez rewelacyjną paradę Wyszomirskiego! Niestety po chwili Glandorf ucieka obronie i trafia... My grając w osłabieniu zdobywamy bramkę po kolejnej bombie Bieleckiego!!

• 53. min.

25:24 - Pekeler trafia z koła, ale my odpowiadamy świetnym dalekim rzutem Bieleckiego, który nic sobie nie robił ze stojącego przed nim obrońcą. Niemcy niestety szybko trafiają - Weinhold przedarł się przez obronę

• 49. min.

22:23 - Jurecki trafia karnego! Niemcy próbują odpowiedzieć ze skrzydła, ale lob przechodzi nad poprzeczką. My przeprowadzamy szybki atak i Lijewski rzuca z daleka!!

• 47. min.

21:21 - Gliński po kontrze rzuca i mamy prowadzenie! Jak donosi nasz korespondent z hali polska publiczność została doprowadzona tym do szaleństwa. Niestety Niemcy szybko odpowiadają golem Glandorfa i znów remis

20:20 - Jest gol Daszka, a po chwili Wyszomirski zatrzymuje rywali. Idzie kontra i Jurecki znów doprowadza do remisu!!

• 45. min.

20:18 - No i znów nie wykorzystujemy ataku i po kontrze trafia Gensheimer przywracając 2-punktową przewagę. Biegler bierze czas

• 43. min.

19:18 - Daszek trafił!!!! A po drugiej stronie boiska Niemcy się gubią i mamy piłkę. Niestety Lijewski źle podaje i rywale znów prowadzą po kontrze

• 42. min.

18:17 - Bielecki trafia po świetnej asyście! Wyszomirski popisuje się doskonałą interwencją i mamy szansę na remis!!

• 39. min.

17:16 - Jurecki kończy kontrę golem i już tylko bramka straty! Po chwili Szyba blokuje rywala, ale tracimy piłkę w kolejnym kontrataku

• 37. min.

17:15 - Bielecki ze skrzydła, rzucił piłkę między nogami bramkarza, ale niestety przeszła skozłowała nad poprzeczką. Po chwili udany atak Syprzaka i jest gol. Szybko odpowiada jednak Gensheimer.

• 33. min.

16:13 Posypały się bramki: Kraus, Bielecki i Glandorf.

• 32. min.

14:12 Jurecki zmniejsza straty!

• 32. min.

14:11 Bartosz Jurecki trafił w karnego

• 31. min.

14:10 Zaczęła się druga połowa.

• KORESPONDENT

Przerwa

Piotr Rozpara z Magdeburga:

Musimy poprawić koniecznie atak pozycyjny. Z taką grą i taką skutecznością nie pokonamy Niemców. A jeszcze na rozegraniu nie pomoże Mariusz Jurkiewicz, który jest kontuzjowany.

• Przerwa

Przerwa. W pierwszym meczu Polacy przegrywali do przerwy trzema bramkami, a ostatecznie wygrali jedną. Czy teraz odrobią cztery bramki straty?

• 30. min.

14:10 Koniec pierwszej połowy.

• 29. min.

14:10 Szmal wrócił do bramki, ale nie obronił rzutu karnego Gensheimera. Wiśniewski na ławce kar.

• 29. min.

13:10 W końcu trafił Bielecki.

• 28. min.

13:9 Znów Kraus...

• 27. min.

12:9 Przerwa w grze, ucierpiał Glandorf

• 26. min.

12:9 Jurecki i Daszek zmniejszają straty, wszystko dzięki świetnym obronom Wyszomirskiego.

• 25. min.

12:7 Kraus podwyższa prowadzenie. Polacy gubią się w obronie i nie wykorzystują szans w ataku.

• 24. min.

11:7 Dwie minuty kary dla Dannera.

• 22. min.

11:7 Zmiana w polskiej bramce, Wyszomirski za Szmala.

• 22. min.

11:7. Trafił Chrapkowski ale od razu odpowiedział Weinhold.

• 21. min.

10:6 Czas wzięty przez trenera Polaków niedużo daje. Znów trafia Glandorf.

• 19. min.

9:6 Chrapkowski trafił w słupek, a w odpowiedzi bramkę zdobył Weinhold.

• 17. min.

8:6 Niemcy odskakują po trafieniu Gensheimera.

• 15. min.

7:6 Kraus trafia i Niemcy znów prowadzą.

• 14. min.

6:6 Teraz kara dla Chrapkowskiego

• 12. min.

6:6 Polacy w przewadze, bo Groetzki wędruje na ławkę kar. Bartosz Jurecki wykorzystuje karnego

• 11. min.

6:5 Remis daje drugi gol Chrapkowskiego, ale w odpowiedzi trafia Pekeler.

• 11. min.

5:4 Gospodarze na prowadzeniu po golu Groetzkiego.

• 11. min.

4:4 Kontuzja Patricka Wienceka, chwila przerwy w grze

• 10. min.

4:4 Wynik się nie zmienia. W dogodnej sytuacji Daszek trafił w poprzeczkę.

• 7. min.

4:4 Kneule i Glandorf dają Niemcom wyrównanie

• 5. min.

2:4 Po kontrze prowadzenie podwyższa Chrapkowski

• 5. min.

2:3 Świetne podanie Lijewskiego do Wiśniewskiego i była remis, ale tylko przez chwilę bo prowadzenie Polakom dał Jurecki

• 2. min.

2:1 Niemcy prowadzą po trafieniu Glandorfa.

• 2. min.

1:1 Trafił Kraus, ale w kolejnej akcji odpowiedział Lijewski

• 0:0 Początek meczu

• Michał Jurecki zacznie na środku rozegrania? To byłaby niespodzianka!

"Wielkie brawa dla Polaków podczas prezentacji. Owacja dla Bartka Jureckiego, który gra w Magdeburgu i Karola Bieleckiego, który tu grał".

" Kilkuset Polaków w trzech grupach, słychać gromkie "Polska, Polska"

• Bartosz Jurecki o tym, że Polacy mają coś do udowodnienia

• Jak pisze z Magdeburga wysłannik Sport.pl Piotr Rozpara, będzie gorąco!

Piłka ręczna. Kocioł w Magdeburgu

Jeśli piłkarze ręczni przegrają w sobotę z Niemcami awans do styczniowych mistrzostw świata w Katarze, przez półtora roku nie zagrają meczu o stawkę. Tydzień temu w Ergo Arenie biało-czerwoni wygrali 25:24. Rewanż w sobotę o godz. 15.15 w Magdeburgu.