Piłka ręczna. Polacy minimalnie pokonali Niemców [ZAPIS RELACJI]

• sobota, 07 czerwca 2014
  • PILNE

60. min.

25:24. KONIEC! Glandorf zdążył jeszcze oddać celny strzał, ale w decydującym momencie nie zawiódł Szmal. Rewanż odbędzie się 14 czerwca w Magdeburgu.

• PILNE

60. min.

25:24. Na sześć sekund przed końcem trafił Jurkiewicz! Czas dla Niemców! Pięć sekund do końca.

• 58. min.

24:24. Polacy popełnili błąd w ataku. Kneule doprowadził do remisu. Czas dla trenera Bieglera.

• 57. min.

24:23. Kolejne trafienie Pekelera. Dodatkowo Polacy będą grali w osłabieniu - kara dwóch minut dla Chrapkowskiego.

• 57. min.

24:22. B. Jurecki wykorzystał kolejny rzut karny! Wcześniej trafił Pekeler.

• 56. min.

23:21. Kapitalny strzał Jurkiewicza, który zmylił bramkarza Niemców. Wcześniej gola dla gości zdobył Heinevetter.

• 56. min.

22:20. Potężny strzał Glandorfa. Bez szans Szmal.

• 55. min.

22:19. Gol Daszka z prawego skrzydła!

• 54. min.

21:19. Prosta strata Polaków w ataku, ale sytuacji sam na sam nie wykorzystał Gensheimer. Kolejna świetna interwencja Szmala!

• 52. min.

21:19. Dwie minuty kary dla Wiencka!

• 52. min.

21:19. Polacy w przewadze zdobywają drugą bramkę! Tym razem z prawego skrzydła trafił Orzechowski.

• 51. min.

20:19. Świetna, instynktowna interwencja Szmala po strzale z dystansu Krausa!

• 51. min.

20:19. Piąty wykorzystany rzut karny B. Jureckiego! Polacy grają w przewadze po karze dwóch minut dla Sellina.

• 49. min.

19:19. Kraus doprowadza do remisu.

• 47. min.

19:18. Straty zmniejszają Niemcy. Najpierw trafił Kraus, a po chwili Kneule. Między golami rywali okazji bramkowej nie wykorzystał Orzechowski.

19:16. Sprytny strzał Jurkiewicza, który zdobył bramkę mimo asysty dwóch przeciwników.

• 44. min.

18:16. Szmal kapitalnie obronił strzał Wiencka!

• 42. min.

18:16. Niemcy odpowiedzieli po golu Krausa. Polacy będą grali w osłabieniu - dwie minuty kary dla M. Jureckiego.

• 42. min.

18:15. Ależ błędy popełniają Niemcy! Najpierw Szyba, a po chwili M. Jurecki skutecznie wykorzystują kontry! Polacy kapitalnie grają po przerwie.

• PILNE

40. min.

16:15. Prowadzimy po golu z dystansu Jurkiewicza! Czas dla Niemców.

• PILNE

39. min.

15:15. Chrapkowski! Polacy jeszcze przed grą w komplecie zdążyli wyrównać!

• 38. min.

14:15. Jurkiewicz! Polacy zdobyli bramkę grając w osłabieniu!

• 37. min.

13:15. Groetzki trafił z prawego skrzydła. Po chwili odpowiedział Jurecki.

• 36. min.

12:14. Polacy ponownie grają w przewadze, ale dogodnej okazji nie wykorzystał Wiśniewski.

• 35. min.

12:14. Świetnie rozprowadzona akcja Niemców. Z lewego skrzydła bramkę zdobył Gensheimer.

• 33. min.

12:13. Potężny strzał M. Jureckiego. Bez szans niemiecki bramkarz.

• 32. min.

11:13. Niemcy odpowiadają po raz pierwszy po przerwie - gol Gensheimera.

• 32. min.

11:12. Wykorzystujemy grę w przewadze! Polacy świetnie wyprowadzili kontrę, którą celnym rzutem zakończył Szyba.

• 31. min.

10:12. Udany początek Polaków! Sprytna akcja na kole Orzechowskiego, który strzelił pierwszego gola w meczu.

• PILNE

31. min.

Początek drugiej połowy!

• 30. min.

9:12. W ostatniej akcji Syprzak nie wykorzystał rzutu wolnego. Chwilę wcześniej karę dwóch minut dostał Weinhold. Koniec pierwszej połowy.

• 29. min.

9:12. Jurkiewicz trafił w porzeczkę.

• 27. min.

9:12. Kolejny rzut karny dla Polaków i czwarty gol B. Jureckiego.

• 27. min.

8:12. Orzechowski, który zastąpił Szybę, w pierwszej akcji nie trafił w bramkę. U rywali skuteczny był za to Weinhold.

• PILNE

24. min.

8:11. Rzut karny kapitalnie nogą obronił Szmal!

• 23. min.

8:11. Niemcy błyskawicznie odpowiadają - gol Weinhold, a przy okazji dwie minuty kary dostał Grabarczyk.

• 23. min.

8:10. Kapitalna akcja Polaków, którzy błyskawicznie rozegrali piłkę na prawe skrzydło, a gola strzelił niepilnowany przez Niemców Daszek.

• 22. min.

7:10. B. Jurecki wykorzystuje trzeci rzut karny! Tym razem o czas poprosił trener Niemców.

• 20. min.

6:10. B. Jurecki po raz drugi skuteczny z rzutu karnego.

• 19. min.

5:9. Polacy popełniają na razie mnóstwo błędów. Po kolejnej kontrze Groetzki strzela dziewiątego gola. O drugi czas poprosił trener Biegler.

• 17. min.

5:8. Przełamanie Polaków. Straty zmniejsza Jurkiewicz.

• 17. min.

4:8. Akcja Niemców z prawego skrzydła. Drugą bramkę w meczu zdobył Groetzki.

• 15. min.

4:7. Niemcy powiększają przewagę. Po tym jak Polacy nie wykorzystali okazji bramkowej, goście wyprowadzili skuteczną kontrę - gola strzelił Gensheimer. O czas poprosił trener Polaków Michael Biegler. Wcześniej na boisko wrócił Jurkiewicz.

• 14. min.

4:6. Rzut karny wykorzystał Allendorf. Niemiec sprytnie rzucił piłkę pod nogami Szmala.

• 14. min.

4:5. Polacy mieli problem w ataku pozycyjnym, aż w końcu z dziesiątego metra w słupek trafił Bielecki.

• 12. min.

4:5. Pierwsza bramka Galndorfa.

• 11. min.

4:4. Pewnie z karnego wyrównuje B. Jurecki.

• 10. min.

3:4. Niemcy ponownie prowadzą. Tym razem po trafieniu Wienceka, który rzucił piłkę przy słupku.

• 9. min.

3:3. Szybka kontra zakończona bramką Szyby. Wcześniej kapitalnie strzał Gensheimera obronił Szmal!

• 8. min.

2:3. Kraus po raz drugi pokonuje Szmala.

• 7. min.

2:2. Gliński ze środka szybko wyrównuje.

• 6. min.

1:2. Kraus zdobywa bramkę po zejściu na prawe skrzydło.

• 5. min.

1:1. Kapitalne podanie Bieleckiego na koło do Syprzaka. Strzał obrotowego reprezentacji Polski obronił bramkarz Niemców.

• 5. min.

1:1. O własnych siłach schodzi z boiska Jurkiewicz, który potrzebował pomocy medycznej po starciu z rywalem.

• 3. min.

1:1. Syprzak po podaniu Jurkiewicza doprowadza do wyrównania. Za chwilę świetnie broni Szmal!

• PILNE

2. min.

0:1. Szmal obronił rzut karny wykonywany przez Gensheimera!

• 2. min.

0:1. Nadal prowadzą Niemcy, bo spudłował Jurkiewicz.

• 1. min.

0:1. Od prowadzenia zaczęli Niemcy. Po akcji ze skrzydła gola zdobył Groetzki.

• 1. min.

Zaczynamy!

• Za nami część oficjalna, czyli prezentacja drużyn i hymny. Za chwilę początek spotkania w Ergo Arenie.

• Skład Polski: Szmal - Daszek, Szyba, Jurkiewicz, M. Jurecki, Wiśniewski, B. Jurecki.

• W ostatnim meczu obu drużyn o punkty Polacy wygrali z Niemcami 33:32. Było to podczas mistrzostw Europy w Serbii w 2012 roku.

• Sprawdzian generalny przed meczami barażowymi nie udał się Polakom.

Porażka z Hiszpanami w sparingu

Polscy piłkarze ręczni przegrali w rozegranym w Ergo Arenie towarzyskim meczu z Hiszpanią 22:25 (11:15). Był to ostatni sprawdzian przed pierwszym eliminacyjnym meczem mistrzostw świata Katar 2015 z Niemcami, które odbędzie się w tej hali w sobotę.

• Niestety, Polacy przystąpią do meczu z Niemcami osłabieni.

A jednak bez Lijewskiego. Trenerzy podali składy na mecz Polska - Niemcy

Bez kluczowych rozgrywających, Krzysztofa Lijewskiego i Bartłomieja Jaszki, zagrają w sobotę polscy piłkarze ręczni z Niemcami o awans do przyszłorocznych MŚ. Początek meczu w Ergo Arenie o godz. 16.45, relacja w Polsacie Sport i na Sport.pl.