M¦ piłkarek ręcznych. Norwegia - Polska 23:18 [ZAPIS RELACJI]

23:18 Koniec meczu.

• 58. min.

22:17 Po prawie ośmiu minutach przerwy pada bramka. Dla Norweżek.

• 57. min.

21:17 Ależ Polki grają w defensywie. A do tego ta interwencja Wysokińskiej! Niedźwiedź i Wojtas jednak gubią piłkę. Nadal goli nie ma.

• 55. min.

21:17 Upłynęło już wiele minut bez gola z żadnej ze stron. Trener Polek prosi o czas.

• 53. min.

21:17 Polki znakomicie bronią, ale Norweżki bronią teraz jeszcze lepiej.

• 51. min.

21:17 Polki już chyba poznały swoje rywalki w 1/8 finału. Zmierzą się w niej z Rumunkami. Pięcioma bramkami dziś raczej nie wygrają...

• 49. min.

20:17 Trener rywalek już miał przestać się niepokoić, ale Polki rozegrały piękną, zakończoną przez Kudłacz akcję. Kolejna kontra Niedźwiedź zostaje jednak zatrzymana przez sędziego. Błąd kroków.

• 47. min.

19:16 Trener Norweżek zaczyna się niepokoić i prosi o czas.

19:16 Najpierw świetna interwencja Wysokińskiej, potem rywalki trafiają w słupek. Tak jak Kudłacz w kontrze. Ale będzie rzut karny... trafiony!

• 45. min.

19:15 Wojtas odpowiada też pięknym rzutem!

• 44. min.

19:14 Coś niesamowitego! Absolutnie przepiękna akcja i gol mistrzyń świata.

• 43. min.

18:14 Jesteśmy po kolejnej przerwie na żądanie, ale to jest chyba ten moment, kiedy Norweżki oderwały się od Polek na tyle, że nie da się ich już dogonić.

• 41. min.

17:15 Udaje się wymusić na rywalce faul w ataku. Kulwińska wraca na boisko. Długo rozgrywamy i... tracimy piłkę. I kończy się polska przewaga.

• 40. min.

16:13 Znowu Norweżka wędruje na ławkę kar, niestety, nie wykorzystujemy karnego już tym razem.

• 39. min.

16:13 Norweżki pokazują teraz swoją siłę. Niezłe bramki zdobywają.

• 37. min.

14:12 Zaczyna się dwuminutowa przewaga Polek. Od gola. Może to jest ten moment? Znowu grają też dobrze w obronie.

• 36. min.

14:11 No i w końcu Norweżki trafiają, ładnie, od parkietu. Za to rzut Kudłacz zostaje obroniony.

• 34. min.

13:11 No i udało się świetnie grającym w defensywie Polkom wytrzymać. Za to już dużo czasu minęło, od kiedy ktokolwiek zdobył bramkę. Polki dobrze w defensywie.

• 32. min.

13:11 Niestety, kolejne osłabienie Polek. Ale nie jest źle, bo najpierw Wysokińska kapitalnie broni karnego, a potem zdobywamy bramkę!

• 31. min.

13:10 Zaczyna się druga połowa.

• 30. min.

13:10 Koniec pierwszej połowy.

• 29. min.

13:10 Nic Polki na tej przewadze nie zyskały. Ich kontra została zatrzymana, już grają po sześć zawodniczek w polu.

• 28. min.

12:10 Wreszcie w przewadze pograją Polki! Dwie minuty kary dla Breivang, Semeniuk-Olchawa trafia z karnego!

• 27. min.

12:9 Szybko się sprawy wymknęły spod kontroli. Sulland kontruje i trafia.

• 25. min.

10:9 Może teraz uda się zniwelować przewagę Norweżek. Grzyb ładnie trafia. Pierwszy raz w tym meczu.

• 23. min.

9:7 Polki gubią piłkę i nadziewają się na kontrę rywalek, ale Wysokińska fenomenalnie broni w sytuacji sam na sam!

• 21. min.

8:7 Tym razem o czas prosi trener reprezentacji Polski. Zaczyna od słowa "dziewczyny", potem przerzuca się na język angielski.

• 19. min.

7:7 Fantastyczne trafienie Niedźwiedź! Wpada między dwie rywalki, wyskakuje w powietrzu i kapitalnie kończy!

• 17. min.

6:6 Trzeci skuteczny rzut karny Polek! Udało się przytrzymać piłkę a nawet wywalczyć karnego! Za chwilę siły się wyrównają.

• 15. min.

6:5 Niestety, Polki muszą wytrzymać dwie minuty z jedną rywalką więcej. Na początek gry w osłabieniu tracą gola.

• 14. min.

5:5 Ale odrabiamy dwie bramki straty i trener Norweżek czuje się zmuszony poprosić o przerwę.

• 12. min.

5:4 Niestety, Norweżki osiągają wyraźną przewagę na boisku. U rywalek zaczyna to wyglądać coraz lepiej, teraz Polki mają kłopoty.

• 10. min.

4:3 Piękna bramka Grzyb, ale sędzia ogłasza, że rzut został oddany z koła. Grzyb protestuje, ale nic nie wskóra.

• 8. min.

3:3 Niecelny rzut karny Norweżek! Druga nieudana akcja z rzędu, rywalki mają spore problemy ze skonstruowaniem sensownej akcji.

• 6. min.

2:3 Katarzyna Konieszaniec ładnym rzutem odwdzięcza się za równie ładną bramkę rywalek sprzed chwili.

• 4. min.

1:2 Karolina Semeniuk-Olchawa zdobywa drugą bramkę dla Polek! Po raz drugi z rzutu karnego.

• 3. min.

1:1 Początek spokojny. Po jednej bramce z obu stron.

• 1. min.

0:0 Zaczynają

• W reprezentacji Polski gra Karolina Siódmiak, czyli szwagierka Artura Siódmiaka, który pognębił Norwegów w ćwierćfinale MŚ sprzed czterech lat, swoim pamiętnym golem, zdobytym rzutem przez całe boisko. Zapewnił tym samym Polakom awans do półfinału. Czy dziś Karolina Siódmiak też da Norweżkom popalić?

• Jeśli nie możecie oglądać meczu, wynik (i nie tylko!) sprawdzać możecie w aplikacji Sport.pl LIVE na smartfony z Androidem, iPhone'y i Windows Phone'y (darmowej, znajdziecie ją w Google Play, App Store lub Windows Marketplace).

Aplikacja Sport.pl Live na Androida - ściągnij stąd.

Aplikacja Sport.pl Live na iPhone'a - ściągnij stąd.

Aplikacja Sport.pl Live na Windows Phone - ściągnij stąd.

• Dziś Polki nie muszą się przejmować wynikiem. I tak awansują do 1/8 finału. Może to zdejmie z nich presję i pozwoli powalczyć z norweskim dream teamem?

MŚ w piłce ręcznej kobiet. Dream team na deser

W roku 2012 Marit Bjoergen zdobyła Puchar Świata w biegach narciarskich, ale w plebiscycie na najlepszych sportowców Norwegii przegrała m.in. z całą drużyną szczypiornistek. Heidi Loke i spółka to światowe gwiazdy kolekcjonujące złote medale wielkich imprez. Właśnie z nimi na zakończenie fazy grupowej mistrzostw świata w Serbii zagra reprezentacja Polski.