ME w piłce ręcznej. Polki przegrały z Norweżkami po pięknej walce

Reprezentacja polskich szczypiornistek wciąż bez punktu w drugiej fazie mistrzostw Europy. Polki postawiły się utytułowanym Norweżkom, ale ostatecznie przegrały spotkanie z mistrzyniami olimpijskimi 24:26.

Polki zagrały znakomitą pierwszą połowę. Dzięki wysokiej skuteczności rzutów i kapitalnym paradom Anny Wysokińskiej schodziły na przerwę, prowadząc 15:11. Kroiła się sensacja, szczególnie że trener Kim Rasmussen nie forsował liderek - Aleksandry Zych i Karoliny Siódmiak.

W drugiej połowie mistrzynie olimpijskie nie dały już jednak szans naszym zawodniczkom. Szybko odrobiły przewagę, wygrały partię 15:9 i cały mecz 26:24. Najwięcej punktów w polskim zespole - pięć - zdobyła Joanna Drabik, która miała stuprocentową skuteczność rzutów. Dobrze spisała się też Iwona Niedźwiedź, która trafiła cztery z pięciu prób. Wysokińska w drugiej połowie nie była już tak skuteczna, w sumie skończyła mecz z 26-proc. skutecznością obron.

Biało-czerwone nie mają już szans nawet na piąte miejsce w turnieju. W środę w ostatnim meczu zmierzą się z Rumunkami, ale nie będzie to mecz o "pietruszkę". Dzięki wygranej będą mogły wywalczyć lepszą pozycję w rozstawieniu do baraży mistrzostw świata w 2015 roku. Relacja na żywo z meczu od godz. 16 w Sport.pl i aplikacji Sport.pl LIVE na telefony.