Sport.pl

ME piłkarzy ręcznych. Prasa: Wybudzeni z pięknego snu

"Dziękujemy! Choć serce pęka", "Porażka bez wstydu", "Polacy wybudzeni z pięknego snu" - tak czwartkowa prasa zareagowała na porażkę reprezentacji Polski z Chorwacją (28:31) w meczu o awans do półfinału mistrzostw Europy.
28 : 31
Informacje
ME piłkarzy ręcznych 2014 - Grupa 2.
Środa 22.01.2014 godzina 20:15
Wyniki szczegółowe
1 Poł
2 Poł
Wynik
Polska
15
13
28
Chorwacja
14
17
31
Składy i szczegóły
Polska
Szmal, Wyszomirski - Jaszka 4, Lijewski 6, Kuchczyński 3, Wiśniewski 2, B.Jurecki 4, M.Jurecki 6, Grabarczyk, Jurkiewicz, Syprzak, Łucak 1, Krajewski, Kubisztal, Szyba, Chrapkowski 2
Chorwacja
Losert, Alilović - Duvnjak 6, Kopljar 4, Vori, Gojun, Horvat 6, Vuković, Bicanić 5, Buntić, Valcić, Strlek 6, Cupić 3, Musa, Nincević, Slisković 1


Super Express: Polacy wybudzeni z pięknego snu

Biało-czerwoni wykazali ogromny hart ducha i do końca dzielnie walczyli o zwycięstwo, ale wczorajszego wieczoru to było za mało. Polakom pozostaje walka o piąte miejsce z Islandią, choć trzeba przyznać, że po ostatnich występach - szczególnie w meczu ze Szwecją - apetyty kibiców były większe - pisze "Super Express"

Przegląd Sportowy: Dziękujemy! Choć serce pęka

Nie zabrakło walki ani ambicji, lecz brak skuteczności musiał się w końcu zemścić. To, co działało w spotkaniach z Rosją i Białorusią, na Chorwatów nie wystarczyło - pisze "Przegląd Sportowy".

Gazeta Wyborcza: Chorwaci zamknęli Polakom drogę do medalu

Niestety, biało-czerwoni fatalnie zaczęli drugą część, ich gra kompletnie się posypała. Na pierwszego gola musieli czekać aż... 7 minut, a sami stracili aż pięć! Nie mogliśmy sforsować zdecydowanie lepiej spisującej się defensywy Chorwatów. Wróciły też stare grzechy - drugiego karnego zmarnował Patryk Kuchczyński. W dodatku straciliśmy odkrycie turnieju Jakuba Łucaka, który dostał potężny, przypadkowy cios od Piotra Grabarczyka, i zszedł z parkietu na noszach. Chorwaci wypracowali pięciobramkową przewagę, a potem kontrolowali przebieg meczu -czytamy w "Gazecie Wyborczej" .

Rzeczpospolita: Porażka bez wstydu

Polacy przegrali 28:31. Ale nie można powiedzieć, że ponieśli porażkę. Przed turniejem byli skazywani na powrót do domu już po pierwszej fazie, w której mierzyli się z Francją, Serbią i Rosją. Jednak pokazali charakter i byli blisko strefy medalowej. Na pocieszenie został mecz o piąte miejsce z Islandią - pisze o meczu "Rzeczpospolita".Więcej o:
Komentarze (27)
ME piłkarzy ręcznych. Prasa: Wybudzeni z pięknego snu
Zaloguj się
 • bgd2

  Oceniono 146 razy 132

  Nie ma co płakać, bo 5-6 miejsce w Europie jest i tak dobre jak na nasze możliwości. Awans do półfinału byłby piękny, ale obiektywnie byłby to wynik ponad rzeczywistą siłę którą mamy..

 • obserwatore77

  Oceniono 120 razy 98

  Zastanawia mnie jedna rzecz dlaczego nikt nie napisze o brutalności Chorwatów, po prostu graja niebezpieczne , by nie powiedzieć po chamsku , od faulu na Jureckim gdy długo nie mógł się podnieść z parkietu wszystko się zmieniło , oto chodziło Chorwatom, faule na Jaszcze a potem na Łucaku tylko to potwierdzają sędziowie z Czech się temu biernie przyglądali
  ale oczywiście wszyscy piszą że Chorwaci byli lepsi, a nie o tym że nie grali fair
  od czasu faulu na Bieleckim nic się w ich grze nie zmieniło

 • kibleg

  Oceniono 82 razy 76

  Reprezentacja Polski jest w budowie. I w takich okolicznościach szóstka jest bajecznym wynikiem. Widać było, że chłopaki z meczu na mecz rozkręcają się. A swoją drogą, sędziowie na zdecydowanie zbyt wiele pozwalali Chorwatom.

 • romikus

  Oceniono 66 razy 64

  Nie jest źle!!! Chciałbym żeby nasza reprezentacja w piłce nożnej zaszła tak daleko!!!

 • aledlaczegocham

  Oceniono 46 razy 44

  mam pytanie: co się stało z reprezentacją Niemiec? nie to, żeby mi ich brakowało :)

 • kibleg

  Oceniono 68 razy 44

  Pytanie do trenera: dlaczego prezentujący ZEROWĄ skuteczność w ostatnich 20 minutach meczu (obronił tylko jeden karny i zero z gry) Szmal nie został zmieniony przez Wyszomirskiego?

 • m.arco

  Oceniono 31 razy 29

  Trzeba wygrać mecz o 5 miejsce, 5 miejsce to nie 6-te.

 • 6mogley

  Oceniono 18 razy 18

  Szmal był zmieniony wcześniej i Wyszomirski, według twoich kryteriów, wykazał skutecznośc poniżej zera. Szmal odbił w meczu 8 piłek, Wyszomirski 2, identyczną skutecznośc mieli chorwaccy bramkarze - Alilovic 8, Losert 2.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX