ME w piłce ręcznej. Polska prasa po wygranej ze Szwecją: "Piotr Wielki", "Ręce, które leczą"

35 : 25
Informacje
ME piłkarzy ręcznych 2014 - Grupa 2.
Wtorek 21.01.2014 godzina 20:15
Wyniki szczegółowe
1 Poł
2 Poł
Wynik
Polska
15
20
35
Szwecja
12
13
25
Składy i szczegóły
Polska
Sławomir Szmal, Piotr Wyszomirski - Bartłomiej Jaszka 3, Krzysztof Lijewski 6, Patryk Kuchczyński 3, Karol Bielecki 3, Adam Wiśniewski 3, Bartosz Jurecki 2, Michał Jurecki 1, Piotr Grabarczyk, Mariusz Jurkiewicz 3, Kamil Syprzak 3, Jakub Łucak 5, Przemysław Krajewski 1, Michał Szyba 2, Piotr Chrapkowski.
Szwecja
Mattias Andersson, Johan Sjoestrand - Magnus Persson 1, Jonas Kallman 3, Magnus Jernemyr, Lukas Karlsson 1, Niclas Ekberg, Jonas Larholm 3, Tobias Karlsson, Johan Jakobsson 4, Patrik Fahlgren, Fredrik Petersen 3, Ekdahl Du Rietz 6, Mattias Zachrisson 1, Andreas Nilsson 2, Jesper Nielsen 1.
PRZEGLĄD PRASY. Reprezentacja Polski w piłce ręcznej pokonała Szwecję 35:25 i o awans do półfinału zagra z Chorwacją. Polska prasa zachwyca się formą biało-czerwonych, a najwięcej pochwał zbiera Piotr Wyszomirski, który w bramce wyczyniał cuda. "Piotr Wielki", "Ręce, które leczą", "Polacy zrobili Szwedom potop" - to tytuły środowych gazet. Relacja z meczu z Chorwacją na żywo od godziny 20.15 w Sport.pl.
Przegląd Sportowy: "Ręce, które leczą"

Na okładce "Przeglądu Sportowego" oczywiście bohater meczu Piotr Wyszomirski. To jego ręce dały kadrze tak imponujące zwycięstwo. "Polacy przeszli wczoraj samych siebie. To było jak nawałnica, potop i tornado w jednym. Po 15 minutach Polska zaczęła zmiatać Szwecję z powierzchni boiska i nie przestała do końca. A grała przecież z wicemistrzem olimpijskim z Londynu!" - pisze "Przegląd Sportowy".

Fakt: "Z Chorwatami o medale"

"Ręce same składały się do oklasków! Na taki mecz naszych piłkarzy ręcznych czekaliśmy od początku mistrzostw Europy! Polska po znakomitym spotkaniu zdeklasowała Szwecję 35:25" - pisze "Fakt".

Super Express: "Polski walec rozjechał Szwedów"

"To było istne tornado! Polscy piłkarze ręczni zdemolowali wicemistrzów olimpijskich Szwedów, 35:25 i jeśli dziś pokonają Chorwatów, to awansują do półfinału mistrzostw Europy. Bohaterem meczu był bramkarz Piotr Wyszomirski, który wczorajszego meczu nie zapomni do końca życia" - zachwyca się "Super Express".

Rzeczpospolita: "Piotr Wielki"

"Fantastyczna gra bramkarza Piotra Wyszomirskiego. Aby awansować do półfinałów ME, piłkarze ręczni muszą dziś wygrać z Chorwacją. Polacy po raz kolejny zapewnili kibicom emocje nie z tej ziemi. Jednak tym razem było mniej strachu, a więcej radości" - cieszy się "Rzeczpospolita".

Gazeta Wyborcza: "Polacy zrobili Szwedom potop"

"Rozpędzeni Polacy grali kapitanie, cuda w bramce wyczyniał Wyszomirski (wybrany na najlepszego zawodnika meczu). Teraz wszystko zależy od nich. Polacy muszą po prostu pokonać Chorwatów, remis im nie wystarcza, bo przy równej liczbie punktów decyduje bilans bramkowy, a ten mamy o sześć bramek gorszy" - pisze "Gazeta Wyborcza".

Wszystko o mistrzostwach Europy w piłce ręcznej w specjalnym serwisie