ME piłkarzy ręcznych. Francuzi: Niesamowite spotkanie, prawie je przegraliśmy

27 : 28
Informacje
ME piłkarzy ręcznych 2014 - Grupa C
Środa 15.01.2014 godzina 20:15
Wyniki szczegółowe
1 Poł
2 Poł
Wynik
Polska
14
13
27
Francja
15
13
28
Składy i szczegóły
Polska
Szmal - Łucak 5, Lijewski 4, Chrapkowski 4, B. Jurecki 3, Jurkiewicz 3, Jaszka 2, Krajewski 2, M. Jurecki 2, Wiśniewski 1, Szyba 1, Bielecki, Grabarczyk.
Francja
Dumoulin - N. Karabatić 8, Anic 4, Accambray 4, Fernandez 3, Guigou 4, Abalo 2, Sorhaindo 2, Nyokas 1, L. Karabatić, Grebile.
- To było niesamowite spotkanie, mogliśmy równie dobrze je przegrać, jak i znacznie wcześniej niż w ostatniej minucie rozstrzygnąć na swoją korzyść - powiedział Luka Karabatić. Polaków chwali trener Francuzów. Nasi piłkarze ręczni przegrali z Francją 27:28 w meczu ME piłkarzy ręcznych
Reprezentacja Polski rozegrała świetny mecz z najlepszą drużyną XXI w. - Francją. Zespół Michaela Bieglera po prawdziwym dreszczowcu przegrał tylko 27:28. Więcej o spotkaniu tutaj >>

Polska wciąż ma szanse na awans - o sytuacji w grupie przeczytasz tutaj >> Kolejny mecz (z Rosją) w piątek o godz. 18. Relacja Z Czuba i na żywo na Sport.pl i w aplikacji Sport.pl Live.

Claude Onesta (trener Francji):

Na wstępie gratulacje dla polskiej ekipy, znakomicie zagraliście w dzisiejszym meczu. To było bardzo intensywne, pełne twardej, sportowej walki spotkanie. Spodziewaliśmy się tego zresztą, tak już jest na mistrzostwach Europy. Byliśmy blisko, aby zejść z boiska jako pokonani, ale na szczęście stało się inaczej i możemy się cieszyć z dwóch punktów.

Luka Karabatic (obrotowy Francji):

To było niesamowite spotkanie, mogliśmy równie dobrze je przegrać, jak i znacznie wcześniej niż w ostatniej minucie rozstrzygnąć na swoją korzyść. Jesteśmy jednak bardzo usatysfakcjonowani tą wygraną.

Jak oceniasz postawę Polaków na ME?