ME piłkarzy ręcznych. Z Rosją o awans, a może i punkty w drugiej rundzie

24 : 22
Informacje
ME piłkarzy ręcznych 2014 - Grupa C
Piątek 17.01.2014 godzina 18:00
Wyniki szczegółowe
1 Poł
2 Poł
Wynik
Polska
10
14
24
Rosja
14
8
22
Składy i szczegóły
Polska
Szmal, Wyszomirski - Jaszka 3, Lijewski 4, Kuchczyński, Bielecki, Wiśniewski 2, B.Jurecki 2, M.Jurecki 3, Grabarczyk, Jurkiewicz 1, Syprzak 1, Łucak 4, Krajewski 1, Szyba, Chrapkowski 3
Rosja
Bogdanow, Lewszyn - Poliakow, Pyszkin, Szyszkariew 2, Kowaliew, Jewdokimow, Skopincew 4, Atman 6, Gorbok 1, Kudinjow, Szelmienko 2, Igropulo 4, Aflitulin, Asłanian, Żytnikow 3
Po porażce z Francją 27:28 polscy piłkarze ręczni zajmują ostatnie miejsce w tabeli grupy C. Awans do drugiej fazy turnieju podopieczni Michaela Bieglera uzyskają tylko pod warunkiem zwycięstwa nad Rosją. Co ciekawe, szczególnie korzystne dla Polaków może być minimalne zwycięstwo. Polska - Rosja w piątek, relacja Z Czuba na żywo od godz. 18.
W minimalnie przegranym meczu z najlepszą drużyną świata ostatnich lat Polacy spisali się dużo lepiej niż w spotkaniu z Serbią, które również przegrali jedną bramką. W ostatnim meczu pierwszej fazy rozgrywanych w Danii mistrzostw zespół Bieglera zagra w piątek z Rosją.

Drużyna Olega Kuleszowa, która w pierwszej kolejce przegrała z Francją 28:35, w środę niespodziewanie pokonała Serbów 27:25. Rosjanom do awansu do grupy II wystarczy remis z Polską, ale znaleźć się w drugiej fazie mogą nawet po minimalnej porażce. Przy założeniu, że biało-czerwoni wygrają różnicą gola albo dwóch, a później Francuzi pokonają Serbów, w drugiej rundzie zabraknie właśnie Serbów. Przy takich rozstrzygnięciach grupę C wygrałaby bowiem Francja z kompletem sześciu punktów. Polacy, Rosjanie i Serbowie mieliby w dorobku po dwa punkty, powstałaby więc mała tabela uwzględniaja mecze między tymi zespołami. Przy małym zwycięstwie Polski, np. dwubramkowym, nasz zespół miałby dwa punkty i bilans bramkowy +1, Rosjanie dwa punkty i bilans bramkowy 0, a Serbowie - również dwa punkty i bilans bramkowy -1.

Odpadnięcie Serbii byłoby dla Polski szczególnie korzystne, bo do drugiej fazy turnieju przenoszone są punkty za starcia z tymi zespołami, które również się w niej znajdą. Polsce na starcie rywalizacji w grupie II uwzględniono by więc tylko porażkę z Francją i zwycięstwo z Rosją.

Jeśli biało-czerwoni wygrają z Rosją wysoko, wówczas - niezależnie od wyniku meczu z Francją - awans uzyska również Serbia. A wtedy Polska w grupie II zacznie rywalizację bez punktów.Jak oceniasz postawę Polaków na ME?