Sport.pl

ME ręcznych. Lijewski: Dymisja Wenty? To jakieś nieporozumienie

PRZEGLĄD PRASY. - Zna pan w tym kraju szkoleniowca o podobnych umiejętnościach, charyzmie i zaangażowaniu, co Wenta?! Nie, to po co mówić o takich rzeczach, jak dymisja. To jakieś nieporozumienie - powiedział w rozmowie z "Super Expressem" reprezentant Polski Krzysztof Lijewski. Zawodnicy stoją murem za swoim trenerem, ale jego los jest teraz w rękach działaczy.
W niedzielę w Serbii zakończyły się mistrzostwa Europy. Walka o medale toczył się już jednak bez udziału biało-czerwonych, którym nie udało się przejść przez drugą fazę turnieju i ostatecznie wrócili do Polski jako dziewiąta drużyna Europy.

Teraz wszyscy zastanawiają się nad losem selekcjonera Bogdana Wenty. Niektóre media nie wykluczają jego dymisji. O takim rozwiązaniu nie chcą słyszeć polscy zawodnicy. - Zna pan w tym kraju szkoleniowca o podobnych umiejętnościach, charyzmie i zaangażowaniu, co Wenta?! Nie, to po co mówić o takich rzeczach, jak dymisja. Jestem pewien, że z obecnym selekcjonerem jesteśmy w stanie jeszcze wiele osiągnąć - wypowiedział się na temat przyszłości trenera Krzysztof Lijewski, skrzydłowy kadry.

Wenta prowadzi reprezentację od października 2004 roku. Pod jego wodzą nasz zespół dwukrotnie stawiał na podium Mistrzostw Świata (srebro w 2007 roku i brąz w 2009).

W niedzielnym finale Mistrzostw Europy Dania pokonała Serbie,dzięki czemu Polacy mają jeszcze szanse na awans do Igrzysk Olimpijskich w Londynie. Może mieć to duży wpływ na dalsze losy selekcjonera.

Piłka ręczna. Trener Wenta - patrzy w przyszłość »


Więcej o:
Komentarze (66)
ME ręcznych. Lijewski: Dymisja Wenty? To jakieś nieporozumienie
Zaloguj się
 • mikejar

  Oceniono 18 razy 18

  Wenta to najlepszy trener !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Trzeba wymienic tych darmozjadow dzialaczy i wszystko wroci do normy Co to za pomysl z ta dymisja. najgorsze w tym wszystkim to jest to ze 25 kudzi musi pracowac na zgraje pseudo dzialaczy ktorzy tylko kombinuja jak tu na lewo zarobic.
  WENTA MUSI ZOSTAC!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 • Gość: Tiger

  Oceniono 15 razy 15

  Trzeba byś chorym żeby Wente zwolnić !

 • jerzyk444

  Oceniono 16 razy 14

  Wenta musi zostać!!!

 • Gość: kapciuch

  Oceniono 15 razy 13

  Mniej więcej 12 europejskich drużyn gra na podobnym poziomie, raz Francja zostaje mistrzem świata, innym razem zajmuje 11 miejsce na Mistrzostwach Europy. Przypominam, że niewiele zabrakło, a bylibyśmy w półfinale. W tamtej grupie Słowenia zdobyła tylko 4 punkty, a walczyła o 5 miejsce. My mieliśmy tych punktów 5, a mamy miejsce 9. Poza tym jeszcze 5 lat temu mało kto wiedział, że jest coś takiego jak reprezentacja Polski w piłce ręcznej. W Macedonii, Szwecji, czy Dani piłka ręczna jest sportem narodowym i wkładane są w nią niemałe pieniądze, a w Polsce? To jakiś cud, że jesteśmy w tej czołówce!

 • studio-rk

  Oceniono 17 razy 13

  Co za bzdura - dlaczego dziennikarze zamiast opisywać rzeczywistość ją kreują? Jaka dymisja Wenty? co za kretynizm..... Gdyby nie on, nie bylibyśmy w czołówce drużyn na świecie.... Murem za Wentą!!!
  ==============================
  http://www.studio-rk.pl/

 • 86joanna

  Oceniono 15 razy 13

  Zmiana trenera nic dobrego nie przyniesie jedynie niepotrzebny chaos w naszej reprezentacji. Po piłce niżnej widac, że nikt nie jest w stanie uleczyc naszych bolączek jeśli my sami tego nie zrobimy. Wenta powinien zostac.

 • Gość: ;)

  Oceniono 17 razy 11

  przecież lijewski nie jest skrzydłowym tylko rozgrywającym xd a tak po za tym brawo dla chłopaków za walkę no i nie zgadzam się z tym żeby wenta został wyrzucony z pozycji trenera kadry!!

 • jerzykkur

  Oceniono 14 razy 10

  Dziennikarze kreują rzeczywistość w Polsce.Mają jedną cechę wiodącą:destrukcja przede wszystkim oraz hasła "wszystko żle" i "oj niedobrze,panowie'.Przez cały ubiegly tydzień wielu dziennikarzy żarliwie modliło się o to,aby nie odbyla się inauguracja Stadionu Narodowego.I to by było na tyle.

 • frozentime

  Oceniono 18 razy 10

  Swoja drogą, gdzie była reprezentacja Polski w piłce ręcznej, zanim objął ją Wenta? Bylismy jak Malta w piłce nożnej.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX