ME piłka ręczna. Trener Duńczyków: Wynik jest nie do odgadnięcia

27 : 26
Informacje
ME piłkarzy ręcznych 2012 - Grupa A
Czwartek 19.01.2012 godzina 18:15
Wyniki szczegółowe
1 Poł
2 Poł
Wynik
Polska
10
17
27
Dania
14
12
26
Składy i szczegóły
Polska
Skład: Wyszomirski, Wichary - Jaszka, Lijewski, Kuchczyński 1, Tkaczyk 7, Bielecki 1, Wiśniewski, B. Jurecki 4, M. Jurecki 6, Tłuczyński 2, Jurkiewicz 3, Syprzak, Kwiatkowski, Zaremba, Orzechowski 3.
Dania
Skład: Landin - Mogensen 4, M. Christiansen, Lauge Schmidt 3, Christiansen 2, Markussen 1, Jensen 2, L. Hansen 2, HLindberg 2, R. Hansen 1, Soendergaard 3, H. Hansen 3, M. Hansen 3, Nielsen.
- To będzie bardzo wyrównany mecz i praktycznie niemożliwym jest odgadnąć jego wynik. Każda z drużyn ma dokładnie po 50 % szans na wygraną - mówi przed czwartkowym meczem z Polską trener Duńczyków Ulrik Wilbek. Relacja Z czuba i na żywo od 18.15.
Kacper Merk: I znów Dania staje na drodze Polaków...

Ulrik Wilbek: Na długo przed mistrzostwami nawet nie musiałem sprawdzać z kim zagramy, bo wiedziałem że trafimy na Polskę (śmiech). Gramy ze sobą na każdym wielkim turnieju, ostatnio spotkaliśmy się też w towarzyskim Totalkredit Cup. Nasze losy ciągle się łączą, ale przynajmniej odchodzi element rozpracowania rywala, bo znamy się doskonale.

KM: To co Pan sądzi o aktualnej reprezentacji Polski ? Na mistrzostwach Europy mamy na razie identyczny bilans.

UW: Myślę, że wciąż jesteście bardzo dobrą drużyną, ale aktualnie - podobnie jak my - macie sporo problemów. Na mistrzostwa Europy nie mogłem zabrać czterech doświadczonych zawodników, z których każdy rozegrał setki meczów w reprezentacji. U Was brakuje chyba jeszcze więcej graczy, dlatego rozumiem, co czuje trener Wenta.

KM: Jaki scenariusz przewiduje Pan na jutrzejsze spotkanie ?

UW: To będzie bardzo wyrównany mecz i praktycznie niemożliwym jest odgadnąć jego wynik. Każda z drużyn ma dokładnie po 50 % szans na wygraną i każda wie, jak ważne to spotkanie, bo zwycięzca zabierze ze sobą dwa punkty i przybliży się do półfinału, a pokonanemu te straty będzie trudno nadrobić.

KM: Ma Pan w drużynie bramkarza Marcusa Cleverly'ego z Vive Kielce, który doskonale zna polskich zawodnikówk. Dostanie jutro szanse ?

UW: Ta znajomość działa w dwie strony, bo przecież polscy zawodnicy równie doskonale znają Marcusa i jego słabsze strony. Mam dwóch dobrych bramkarzy, a do tej pory numerem jeden był Niklas Landin. Jak będzie z Wami, na razie nie powiem, ale wszystkiego dowiecie się w czwartek o 18:15.