ME piłka ręczna. Wenta: Zaskoczyła mnie aż tak wysoka wygrana

24 : 41
Informacje
ME piłkarzy ręcznych 2012 - Grupa A
Wtorek 17.01.2012 godzina 18:15
Wyniki szczegółowe
1 Poł
2 Poł
Wynik
Słowacja
13
11
24
Polska
17
24
41
Składy i szczegóły
Słowacja
Skład: M.Putera, R.Stochl - O.Rabek 3, P.Kukucka 5, L.Tarhai 2, P.Dudas, P.Hruscak, D.Valo 3, M.Kopco 2, A.Petro 3, M.Mikeci, L.Duris 2, T.Urban, M.Stranovsky 2, R.Antl 2
Polska
Skład: P.Wyszomirski, M.Wichary - B.Jaszka 2, P.Kuchczyński 5, G.Tkaczyk 8, K.Bielecki 3, A.Wiśniewski 1, B.Jurecki 6, M.Jurecki 5, T.Tłuczyński 2, M.Jurkiewicz 4, K.Syprzak 1, Z.Kwiatkowski 3, M.Zaremba, R.Orzechowski 1
Trener polskiej reprezentacji piłkarzy ręcznych przyznał po pokonaniu Słowacji na ME, że jest zaskoczony aż tak wysoką wygraną z naszymi południowymi sąsiadami: - Słowacja to bardzo niedoceniany zespół, który wygrywał już z nami - przyznał trener. Z kolei Bartosz Jurecki zdradził po meczu, że naszym reprezentantom ?kamień spadł z serca?.
- Jestem trochę zaskoczony tak wysoką wygraną, bo jeszcze w Polsce mówiłem, że Słowacja to bardzo niedoceniany zespół, który wygrywał już z nami. Gratuluję chłopakom. Przez ostatnie dwa dni czuliśmy dużą presję, bo każdy z zawodników próbował zrozumieć, jak można było zagrać tak nieskutecznie z Serbią - powiedział Wenta.

- Abstrahując od wyniku, takie spotkanie było nam potrzebne, by uwierzyć w to, co robimy. Mam nadzieję, że na Duńczyków wyjdziemy w czwartek z podniesioną głową - dodał opiekun polskiej reprezentacji.

Z kolei wybrany na najbardziej wartościowego gracza spotkania Bartosz Jurecki przyznał: - Od początku meczu grałem i w obronie, i w ataku, bo trenerzy zauważyli, że Słowacy dość wolno wracają się do obrony. Postanowiliśmy nie tracić czasu na zmiany, więc na początku dostawałem dużo piłek i udało się to wykorzystać.

- Zdarzały mi się już równie dobre mecze, ale na mistrzostwach Europy nie chodzi o to, kto rzuci więcej bramek, czy kto zdobędzie nagrodę MVP - liczy się efekt końcowy i najważniejsze, że mamy dwa punkty. Kamień spadł nam z serca, ale wiadomo, że każdy liczy na coś więcej, a droga ku temu prowadzi przez Danię - dodał reprezentant Polski.

Wygrana walka o przetrwanie - relacja z meczu ze Słowacją ?