ME piłka ręczna. Jurkiewicz: "Nóż na gardle nam pomaga"

24 : 41
Informacje
ME piłkarzy ręcznych 2012 - Grupa A
Wtorek 17.01.2012 godzina 18:15
Wyniki szczegółowe
1 Poł
2 Poł
Wynik
Słowacja
13
11
24
Polska
17
24
41
Składy i szczegóły
Słowacja
Skład: M.Putera, R.Stochl - O.Rabek 3, P.Kukucka 5, L.Tarhai 2, P.Dudas, P.Hruscak, D.Valo 3, M.Kopco 2, A.Petro 3, M.Mikeci, L.Duris 2, T.Urban, M.Stranovsky 2, R.Antl 2
Polska
Skład: P.Wyszomirski, M.Wichary - B.Jaszka 2, P.Kuchczyński 5, G.Tkaczyk 8, K.Bielecki 3, A.Wiśniewski 1, B.Jurecki 6, M.Jurecki 5, T.Tłuczyński 2, M.Jurkiewicz 4, K.Syprzak 1, Z.Kwiatkowski 3, M.Zaremba, R.Orzechowski 1
Mariusz Jurkiewicz przyznaje w rozmowie Sport.pl, że presja jaka powstała po fatalnym w wykonaniu Polski meczu z Serbią, okazała się bardzo korzystna dla naszych reprezentantów. - Musieliśmy zmazać plamę, którą daliśmy w niedzielę - powiedział prawy rozgrywający po rozgromieniu Słowacji 41:24. W czwartek Polacy zakończą pierwszą fazę turnieju meczem z Danią.
Kacper Merk: Lepszego sposobu na rehabilitację nie można było sobie chyba wymarzyć ?

Mariusz Jurkiewicz: Na mecz ze Słowacją wyszliśmy z nożem na gardle, ale to jak widać - nam pomaga. Musieliśmy zmazać plamę, którą daliśmy w niedzielę. Tamten występ był fatalny, poniżej jakiegokolwiek poziomu i nie mogliśmy nawet spojrzeć w lustro. Dzisiaj wyszliśmy na parkiet skoncentrowani od pierwszej sekundy i to było widać w naszej grze; doskonale funkcjonowały i obrona, i przede wszystkim atak.

KM: Kluczem do zwycięstwa było bieganie do kontr, czego po klęsce z Serbią wręcz żądał trener Bogdan Wenta ?

MJ: Przede wszystkim kontry, które były możliwe dzięki bardzo mocnej obronie. Ale żeby było jasne - my nie wymyśliliśmy nagle prochu, po prostu żeby wygrać, tak trzeba grać zawsze. Dlatego cieszę się, że po bolesnej porażce z Serbią wyciągnęliśmy wnioski.

KM: Ale jakie to wnioski ? Bo w ciągu dwóch dni zamieniliście się z drużyny która rzuca zaledwie 18 bramek, w drużynę która miażdży rywala siedemnastoma golami.

MJ: Tu znów trzeba wrócić do meczu z Serbią, który niesamowicie nas zabolał. Chcieliśmy się rozsadzić w szatni, bo tak fatalnej gry nie zaprezentowaliśmy chyba nigdy. Udało się to przenieść na boisko i dziś wychodziło nam absolutnie wszystko. Ale teraz szybko musimy zejść na ziemię, bo zwycięstwo ze Słowacją to dopiero początek. Prawdziwa robota czeka nas w czwartek przeciwko Danii.

Pewna wygrana ze Słowacją dała nam awans

Mimo, że ostatecznie okazało się, że arcyważny mecz zrobił się trudniejszy dla biało-czerwonych jeszcze przed pierwszym gwizdkiem sędziego. Tylko z ławki mecz oglądał potencjalny lider narodowej drużyny w Serbii - Krzysztof Lijewski. Prawy rozgrywający Rhein-Neckar Löwen w przegranym spotkaniu z Serbami doznał urazu lewego kolana. Była szansa, że zagra, ale ostatecznie sztab medyczny wraz z trenerami zadecydował, że będzie oszczędzany na równie ważny czwartkowy pojedynek z wicemistrzami świata - Duńczykami

Wygrana walka o przetrwanie - relacja z meczu ze Słowacją ?