ME piłka ręczna. Bielecki: To nie była gra w piłkę ręczną

18 : 22
Informacje
ME piłkarzy ręcznych 2012 - Grupa A
Niedziela 15.01.2012 godzina 18:15
Wyniki szczegółowe
1 Poł
2 Poł
Wynik
Polska
7
11
18
Serbia
11
11
22
Składy i szczegóły
Polska
Skład:Wichary, Wyszomirski - Jaszka 1, Lijewski 2, Kuchczyński 1, Tkaczyk 1, Bielecki 4, Wiśniewski 1, B.Jurecki, M.Jurecki 3, Tłuczyński 2, Jurkiewicz 1, Syprzak 1, Zaremba 1
Serbia
Skład:Marjanac, Stanic - Sesum 1, Vujin 6, Nikcevic 6, Ilic 4, Prodanovic 3, Stojkovic, Beljanski, Vuckovic 1, Cutura 1
Reprezentacja Polski w swoim pierwszym meczu ME nie sprostała gospodarzom Serbii i przegrała 18:22. - To co dziś zaprezentowaliśmy to nie była gra w piłkę ręczną; wydaje mi się, że przeszliśmy obok meczu - powiedział po meczu Karol Bielecki.
Kacper Merk: To był tylko wypadek przy pracy?

Karol Bielecki: Trudno powiedzieć, ale na pewno to nie był nasz dzień i nasz mecz. To co dziś zaprezentowaliśmy to nie była gra w piłkę ręczną; wydaje mi się, że przeszliśmy obok meczu. A jeśli chcemy tu ugrać cokolwiek, nie możemy się tak prezentować.

KM: Szczególnie kiepsko i wolno graliście w ataku. Nie było pomysłów na akcje ofensywne?

KB: Nie realizowaliśmy tego, co sobie założyliśmy. Zabrakło nam zdecydowania, bo mieliśmy sytuacje, ale zamiast wtedy iść i włożyć tą piłkę do siatki, my pudłowaliśmy albo popełnialiśmy strasznie głupie błędy.

KM: Rok temu wygraliśmy z Serbią 27-26, teraz wysoka porażka. To oni poszli do przodu, czy my się cofnęliśmy?

KB: To my się cofnęliśmy. Rok temu na mistrzostwach świata też nie graliśmy nic wielkiego, ale udało nam się wygrać. Teraz im chciało się chyba po prostu bardziej niż nam. Może trochę się przestraszyliśmy, trochę zabrakło nam skuteczności, a to wszystko sumuje się na to, że oddaliśmy im ten mecz za darmo.

KM: Rastko Stojković mówił, że Polska zagra z Serbią w finale...

KB: Dajmy spokój, w jakim finale. Na razie przegraliśmy z Serbią, która na pewno była w naszym zasięgu. Teraz musimy skupić się na Słowacji - przede wszystkim musimy zagrać w piłkę ręczną na naszym poziomie. Jeśli tak będzie, jestem pewny że wygramy.