MŚ ręcznych: Przegraliśmy z Węgrami. Oceny Polaków - najlepsi Jurecki, Zaremba, Kuchczyński

31 : 28
Informacje
MŚ piłkarzy ręcznych 2011 - Mecze o miejsca 5-12
Piątek 28.01.2011 godzina 18:00
Wyniki szczegółowe
1 poł
2 poł
Wynik
Węgry
16
15
31
Polska
14
14
28
Składy i szczegóły
Węgry
Skład: Fazekas, Mikler - Ilyes 6, Csaszar 3, Mocsai 6, Gal, G. Ivancsik 11, T. Ivancsik 4, Harsanyi, Perez, Toro, Nagy, Gulyas, Katzirz, Zubai, Schuch, Lekai 1
Polska
Skład: Szmal, Wyszomirski - Kuchczyński 3, Tkaczyk, Tomczak 1, Bielecki 3, Siódmiak, B.Jurecki 6, Jurasik 1, Tłuczyński 2, Jurkiewicz 3, M.Lijewski, Rosiński 2, Zaremba 3, Grabarczyk 2, Jaszka 2
Polacy zakończyli MŚ na ósmym miejscu i nie awansowali do turniejów kwalifikacyjnych do igrzysk olimpijskich. W meczu z Węgrami cąły zespół wypadł przeciętnie
Sławomir Szmal - 3. W pierwszych minutach baliśmy się, że to może być najgorszy mecz "Kasy" na szwedzkim mundialu. Bał się też chyba Bogdan Wenta, bo po przerwie Szmala zastąpił Piotr Wyszomirski.

Piotr Wyszomirski - 4. Udanie zmienił "Kasę".

Bartłomiej Jaszka - 3. Słabo rozpoczął, ale pod koniec meczu udanie wrócił na boisko. Drżeliśmy o jego zdrowie po ciosie Tamasa Mocsaia.

Patryk Kuchczyński - 4. W kolejnym meczu "Lisek" wychodzi w pierwszym składzie. I tak już chyba będzie.

Grzegorz Tkaczyk - 2. Nic mu nie wychodziło. Nawet jego popisowy rzut z obunożnego odbicia Nandor Fazekas obronił z łatwością.

Bartłomiej Tomczak - 3. Takiej sportowej złości powinni mu zazdrościć niektórzy koledzy z drużyny. Ale złość to nie wszystko.

Karol Bielecki - 3. Chciał, i to bardzo. Nie zawsze jednak wychodziło. Ale za to jak dogrywał do Bartosza Jureckiego.

Bartosz Jurecki - 4. Jeden z najlepszych w polskiej drużynie. Jego współpraca z Karolem Bieleckim powinna być w podręcznikach do nauki piłki ręcznej.

Mariusz Jurasik - 2. Na koniec mistrzostw stanął na prawym rozegraniu. Cały czas nie rozumiemy dlaczego taki nieskuteczny.

Artur Siódmiak - 3. Grał niewiele, w ostatnich minutach stanął na środku obrony

Piotr Grabarczyk - 3. . O tym, że szwedzki mundial to w jego wykonaniu "wejście smoka" pisaliśmy już wielokrotnie. A do tego jeszcze zdobywa bramki. Choć meczu przeciwko Węgrom do najlepszych nie zaliczy.

Tomasz Tłuczyński - 3. na szwedzkim mundialu widzieliśmy już lepsze mecze "Tłuczka".

Mariusz Jurkiewicz - 3. Bogdan Wenta próbował go też na środku rozegrania, ale najlepiej mu tam nie poszło.

Marcin Lijewski. Nie stawiamy oceny, bo ze względu na chorobę "Lijek" nie powinien w ogóle wychodzić na boisko.

Tomasz Rosiński - 3. "Gol numer 32, Tomasz Rosiński" - powiedział po polsku po jego pierwszej bramce spiker w Kristianstad Arena. Ale nie wstrząsnęło to "Rosą".

Mateusz Zaremba - 4. - No to Zarek ma prowadzić grę? - pytał retorycznie Bogdan Wenta po meczu ze Szwecją, gdy zawodzili podstawowi rozgrywający. I wychodzi na to, że tak.