Szmal: Brakuje nam ognia w oczach

28 : 24
Informacje
MŚ piłkarzy ręcznych 2011 - Grupa II
Wtorek 25.01.2011 godzina 18:15
Wyniki szczegółowe
1 poł
2 poł
Wynik
Chorwacja
13
15
28
Polska
11
13
24
Składy i szczegóły
Chorwacja
Skład:
Alilovic, Pesic - Balic 3, Duvnjak 1, Lackovic 1, Zrnic 6, Kopljar, Vori 4, Gojun, Matulic, Vukovic 1, Buntic 7, Valcic 1, Strlek 4, Musa, Nincevic
Polska
Skład:
Szmal, Wyszomirski - Jaszka 4, Kuchczyński 2, Tkaczyk 2, Tomczak, Bielecki, Siódmiak, B.Jurecki 3, Jurasik, Tłuczyński 4, Jurkiewicz 2, M.Lijewski 2, Rosiński, Zaremba 3, Grabarczyk 2
- Gramy bez wiary w siebie, bez wiary w drużynę. Jakby coś zgasło, brakuje nam ognia w oczach - stwierdził po meczu z Chorwacją polski bramkarz Sławomir Szmal.
Chorwaci lepsi, droga do Londynu wyboista ?

- Jechaliśmy do Szwecji walczyć i do tej pory włożyliśmy masę serca. Może nie graliśmy najlepiej, ale zaangażowania nikt nie może nam odmówić. Niestety, o meczu z Chorwacją nie można tego powiedzieć. Chorwaci zagrali swoją piłkę, dochodzili do sytuacji rzutowych. W pierwszej połowie w obronie było dobrze, niestety, w drugiej pozwoliliśmy im na zbyt wiele kontrataków.

Ten mecz był dla nas jak finał, bo wygrana dawała nam spokój i pewny udział w turnieju przedolimpijskim. Niestety, nie udało. Mam nadzieję, że zbierzemy się w kupę i w piątek z Węgrami zagramy poprawne zawody. Nie wiem czy można nas stawiać w roli faworyta, bo te mistrzostwa pokazały już wielokrotnie, że nie ma zdecydowanych faworytów. Musimy uwierzyć w siebie i dać z siebie 100 procent.

Jakby coś zgasło, brakuje nam ognia w oczach. Gramy bez wiary w siebie, bez wiary w drużynę. A wtedy stoimy na straconej pozycji. Widać to było w drugiej połowie meczu z Chorwacją.Oceny po meczu c Chorwacją: Tylko bramkarzy nie wstyd ?