M¦ piłkarzy ręcznych. Szwecja pokonała Serbię, Chorwacja rozgromiła Argentynę

Szwecja pokonała Serbię 28:24, a Chorwacja rozgromiła Argentynę 36:18 w pierwszych sobotnich meczach grupy II mistrzostwach ¶wiata piłkarzy ręcznych w Szwecji. O godz. 20.15 Polska gra z Dni±. Relacja Z czuba i na żywo w Sport.pl.

Tak relacjonowaliśmy na żywo mecze faworytów

Pojedynek rewelacji poprzedniej rundy szwedzkiego mundialu Argentyny z wicemistrzem świata i Europy Chorwacją był bez historii. W Lund Chorwaci szybko objęli wysokie prowadzenie i już do przerwy wygrywali aż 19:6.

Emocjonujący był natomiast pojedynek w Malmö Arena pomiędzy gospodarzami i Serbi±. Do przerwy aż dziesięć razy notowano remis, a po zmianie stron - siedem. Decydujące ciosy Szwedzi zadali w ostatnich dziesięciu minutach zdobywając kilkubramkową przewagę. Ostatecznie wygrali 28:24 (12:13)

O godz. 20.15 w Malmö Arena początek niezwykle ważnego dla biało-czerwonych pojedynku Polska - Dania. Zapowiada się niesamowita atmosfera - trybuny mogące pomieścić 12,5 tysiąca widzów w zdecydowanej większości wypełnią duńscy fani, którzy ze swego kraju mają tu bardzo blisko. Na szczęście nie brakuje też polskich kibiców, którzy do Szwecji zjechali nie tylko z całego kraju, ale i wielu zakątków Europy.