Tunezja
12
14
26
Niemcy wygrali z Tunezją 36:26 i awansowali do drugiej rundy grupowej MŚ. Choć w pierwszej połowie mieli problemy z Tunezyjczykami, w drugiej całkowicie dominowali na parkiecie.
Ustrzel nagrody rzucając bramki. Zagraj ?

Niemcom do awansu był potrzebny co najmniej remis z Tunezyjczykami. Porażka wyrzuciłaby ich z turnieju. I w pierwszych minutach nie radzili sobie z agresywnie broniącymi rywalami. Rzucali niecelnie, choć prowadzili 5:2, szybko pozwolili Tunezji na wyrównanie i objęcie dwubramkowego prowadzenia. Trener Niemców szybko musiał wziąć czas, bo prze kilka minut jego podopieczni nie potrafili zdobyć bramki.

Ale około 20. minuty udało im się opanować sytuację i od tego czasu na parkiecie dominowała tyko jedna drużyna. Do przerwy Niemcy prowadzili trzema golami. Po niej przez moment wydawało się że piłkarze ręczni z północnej Afryki odrobią stratę, ale zaczęli popełniać fatalne błędy w obronie i ataku. Zdarzyła im się minuta gdy trzy razy stracili piłkę w ofensywie. Niemcy wykorzystali tylko jedną kontrę, ale więcej nie musieli. Konsekwentnie budowali przewagę wykorzystując dziurawą obronę rywali.

Dzięki wygranej Niemcy zdobyli sześć punktów w grupie A i do kolejnej rundy awansowali z trzeciego miejsca. Ale zagrają w niej bez punktów, bo z Hiszpanią i Francją, które również wyszły z ich grupy, przegrali.

Tak relacjonowaliśmy mecz Niemcy - Tunezja ?