Sport.pl

MŚ piłkarzy ręcznych. Doder: Pokonam Szmala "dadorzutem"

Rozgrywający reprezentacji Szwecji Dalibor Doder stwierdził w rozmowie z dziennikarzem Sport Bladet, że znalazł sposób, aby pokonać świetnie spisującego się w bramce Polaków Sławomira Szmala. Zwycięstwo gospodarzom ma zapewnić specjalny rzut Dodera, nazwany przez niego skromnie "dadorzutem".
Wszystko o MŚ piłkarzy ręcznych

- Nie widziałem, żeby ktoś rzucał w ten sposób. Podpatrzyłem ten rodzaj rzutu u baseballistów - pochwalił się dziennikarzom Doder.

- Cały szpas polega na tym, żeby podkręcić piłkę kciukiem - zdradził sekret rozgrywający. - Wystarczy, że między mną, a bramkarzem będzie jeden obrońca. Zmylę bramkarza tak, żeby pomyślał, że piłka poleci w prawy róg. Wtedy podkręcę ją kciukiem, a ona odbijając się tuż przed golkiperem skręci w odwrotnym kierunku. To będzie upokarzające - opisał "dadorzut" Szwed.

Mecz z Polakami będzie pierwszym spotkaniem, podczas którego Doder zaprezentuje swój nietypowy rzut. Spotkanie dające prowadzenie w grupie D rozpocznie się o 20:15 w czwartek. Zapraszamy do śledzenia relacji na żywo na Zczuba i Sport.pl

Polacy bardzo brutalni na MŚ piłkarzy ręcznych