M¦ piłkarzy ręcznych. Siódmiak: nie rozumiem sędziów

- Sędziów nie rozumiem, w Bundeslidze nie gwizdnęli by mi żadnego faulu, a dzi¶ dostałem trzy kary - mówił po meczu z Kore± Południow± Artur Siódmiak, który tuż przed końcem spotkania musiał opu¶cić boisko za trzeci± żółt± kartę. Polacy pokonali Koreę 25:20 i zapewnili sobie awans z grupy.
Sławomir Szmal, najlepszy gracz meczu

Zacz±ł się turniej. Zdobyli¶my pierwsze punkty, które być może zabierzemy do następnej rundy. Koreańczycy grali ze Szwecja w zawrotnym tempie, więc wiedzieli¶my, że z nami będzie podobnie. Nie powiem, że byli¶my przestraszeni tego tempa, ale na pewno mieli¶my wielki respekt dla Korei. Wspaniale zagrała obrona - było to 60 min twardej walki. To mi pomogło bronić.

Startujemy w tym turnieju powoli, być może jak diesel, ale wchodzimy już na dobre obroty. W czwartek Szwedzi również będ± grali twardo. Stan± na szóstym metrze i nie cofn± nóg. My powinni¶my zagrać, tak jak z Kore± w drugiej połowie. Szanse s± 50:50. Oni graj± u siebie, przy własnej publiczno¶ci. Ale jest też dużo kibiców z Polski. Wierzę w zwycięstwo.Artur Siódmiak

Jak przycisnęli¶my to oddawali piłki. Wiedzieli¶my o co gramy. Nie gra nam się dobrze z lekkoatletami. My¶lę jednak, że oni po prostu w drugiej połowie załamali się fizycznie. Jak wolę grac z drużynami, które graj± w tradycyjny sposób. Po prostu wiadomo, co robić. Sędziów nie rozumiem, w Bundeslidze nie gwizdnęli by mi żadnego faulu, a dzi¶ dostałem trzy kary. Rozmawiałem z nimi po meczu i odpowiedzieli, że dostali takie wytyczne, aby ostrzej gwizdać. Przyjmuję to na klatkę.

Marcin Lijewski

Przed meczem w ogóle nie mówili¶my o ataku, tylko o obronie. W 75 procentach się udało wszystko zrealizować. Tych Koreańczyków trudno poznać. S± bardzo szybcy. Szczególnie ciężko miałem ja i Karol Bielecki. Takie zespoły nam nie odpowiadaj±.Bartosz Jurecki

Cztery mecze, cztery zwycięstwa, tak jeszcze mistrzostw ¶wiata nie zaczęli¶my. Mam nadzieję, że tak też skończymy. Zadzwonię dzi¶ do brata [kontuzjowanego Michała Jureckiego], może da jakie¶ dobre wskazówki na Szwedów.

Ze Szwecj± czeka nas bijatyka - Grzegorz Tkaczyk  ?