MŚ w piłce ręcznej. Szmal najlepszym zawodnikiem meczu

Polacy pewnie pokonali Koreę Południową 25:20 i zapewnili sobie awans do drugiej rundy mundialu. Najlepszym zawodnikami meczu został wybrany Sławomir Szmal. Dorównywali mu Bartosz Jurecki i Piotr Grabaczyk - ocenia Sport.pl.
Sławomir Szmal - 5. 50-procentowa skuteczność, czyli "Kasa" na wysokim poziomie. I ma nowy zegarek od Adidasa za gracza meczu.

Piotr Wyszomirski. Bardzo krótko na boisku, nie oceniamy.

Bartłomiej Jaszka - 4. Próbował, próbował, aż w końcu swoim sprytem oszukiwał koreańską obronę.

Patryk Kuchczyński - 4. Staje się specem od skutecznych kontrataków.

Grzegorz Tkaczyk - 5. Walka o obronie, przechwyty piłki, skuteczne kontry, ładne bramki. Z meczu na mecz coraz lepszy.

Bartłomiej Tomczak. Grał tylko ostatnie cztery minuty, za krótko na ocenę.

Karol Bielecki - 4. Piękny początek mecz (3 gole), ale potem koreańscy bramkarze znaleźli na niego sposób.

Artur Siódmiak - 4. "Ulubieniec" sędziów na mundialu - już w 18. minucie druga kara, a żeby dokończyć mecz zabrakło mu dwudziestu sekund, bo po raz trzeci arbitrzy wyrzucili go z boiska. Bierzemy "Siudyma" w obronę, bo według nas pierwszej kary być nie powinno.

Bartosz Jurecki - 5. Niemiłosiernie poniewierany na kole, a mimo to znajdował drogę do bramki. I to aż 6 razy!

Mariusz Jurasik - 3. Dużo gorzej niż z Argentyną. Po pierwszym nieudanym lobie praktycznie nie próbował.

Piotr Grabaczyk - 5. Od wczoraj nie możemy wyjść z podziwu za ekstremalny skok z Polski na mundial. Najpierw z Arturem Siódmiakiem, a potem z Mariuszem Jurkiewiczem bronili na środku jak lwy.

Tomasz Tłuczyński - 4. Nieźle bronił, ale w ataku mało widoczny.

Mariusz Jurkiewicz - 4. Kolejny bardzo dobry mecz "Kaczki". Wszedł w 25. minucie i stanął na środku obrony. Filar defensywy, ale w ataku za dużo błędów.

Marcin Lijewski - 4. Przed przerwą rzucał, ale bez efektów. Ale potem piękne asysty. Uprzejmie prosimy o równie piękne bramki. Na razie na zachętę - czwórka.